Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Maľovanie bytu

 

Jednoduché vymaľovanie bytu zvládnete aj sami a bez veľkých problémov, samozrejme, ak máte dobré náradie a aspoň trošku zručny. Všetko ostatné je už len o dodržaní pracovného postupu.


Postup pri maľovaní bytu


Všetky podkladové plochy musia byť čisté, suché, zbavené prachu a nesmie sa z nich olupovať farba ani omietka. Uvoľnené kúsky treba bezozbytku oškrabať.

umyvanie.jpgcistenie.jpgPozostatky oškrabanej farby umyte špongiou alebo štetkou. Nasleduje penetrácia. Nové, ale aj vyzreté omietky je treba pred disperzným náterom napustiť špeciálnym penetračným náterom.odstranenie nerovnosti.jpgPred začiatkom maľovania je treba vyhladiť nerovnosti omietky, otvory po hmoždinkách a trhliny pomocou špachtle a špeciálneho maliarskeho tmelu, ktorý vždy dôkladne vyhlaďte!podklad.jpgprvy nater.jpgPodkladový náter sa nanáša kvalitným štetcom, popr. valcom.

ňaplikacia farby.jpgkrizovy nater.jpgS aplikáciou farby začíname v rohoch. Lišty a výstupky môžeme zvýrazniť farebným odlíšením. Prechod označte farbeným povrázkom, alebo maliarskou páskou.
Veľmi vhodnou technikou pri natieraní väčších voľných plôch je krížová technika, pomocou ktorej dosiahnete rovnomernosť náteru.


valcek.jpgPrebytočnú farbu z valca otrite 1-2 x o otieraciu mriežku. K náterom stropu aj stien môžete použiť valec na teleskopickej tyči, ktorý vám prácu uľahčí.
techniky.jpgK dotvoreniu konečného vzhľadu podľa individuálneho vkusu existuje veľa nástrojov a techník, ktoré vám zaistia potrebné efekty.

 skoncenie prace.jpgValce, štetce a mriežky po skončení práce dôkladne prepláchneme pod tečúcou vodou, pokiaľ neodteká čistá voda a necháme uschnúť. Mokré valce zavesíme- neukladáme ich na plochu.


TIPY:


Podlahu a nábytok prikryjeme fóliou (na podlahu je dobré naukladať kartóny proti šmýkaniu) zásuvky, rámy okien a pod. olepíme krycou páskou, aby sme sme sa vyhli prípadnému pofŕkaniu a ušpineniu.
Pri práci s vysokodisperznými nátermi si ruky natreme krémom- ľahšie sa z nich neskôr odstráni uschnutá farba. Pokiaľ chcete prácu na určitý čas prerušiť, stačí, keď štetec dáte do vody a valec starostlivo omotáte fóliou.


Potrebujeme:

 • špachtľa a maliarska škrabka
 • guľatý alebo hranatý štetec
 • kvalitný valec
 • malý valec na menšie plochy
 • mriežka na otieranie valca
 • nádoba na farbu
 • štetec na rohy
 • miešanie farieb
 • tyčka alebo kus dreva na
 • dvojitý rebrík, alebo schodíky
 • teleskopická tyč
 • meter, povraz

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Kombinovanie farieb

Maliarske techniky

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Domáci majster

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
01.jpg

Domáce hnojivo zo žihľavy


Zelené hnojenie sa stáva čoraz populárnejším medzi ľuďmi, ktorí si chcú dopestovať zdravotne bezpečné plodiny, bez používania chemikálií. Spôsobom, ako dostať do pôdy potrebné živiny, a pritom zachovať nezávadné prostredie pre ostatné rastliny, živ


 
obr.jpg

Porézne a neporézne materiály v stavebníctve


Vo veľmi širokej ponuke výrobcov lepidiel je niekedy ťažké sa orientovať. Pred výberom najvhodnejšieho lepidla je dobré poznať niektoré základné pravidlá, ktoré nám pomôžu.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
02a.jpg

Ako si vypestovať nádherný živý plot z vŕby + bonus


V dnešnom návode vás naučíme, ako si jednoducho vypestovať imidžový živý plot z vŕbového prútia. Tento je na rozdiel od vysadených kríkov do živých plotov, hotový veľmi rýchlo - okolo menšej záhrady ho dokážeme pri troche šikovnosti vysadiť aj poč


 

Hovädzie mäso s citrónom

Pliecko uvarte a nakrájajte na plátky. Najemno nakrájanú cibuľu speňte ...

dnes je: 23.5.2018

meniny má: Želmíra

podrobný kalendár

23888053

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Želmíra | Streda 23.5.2018 |
ÚvodÚvodná stránka