Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Maľovanie bytu

 

Jednoduché vymaľovanie bytu zvládnete aj sami a bez veľkých problémov, samozrejme, ak máte dobré náradie a aspoň trošku zručny. Všetko ostatné je už len o dodržaní pracovného postupu.


Postup pri maľovaní bytu


Všetky podkladové plochy musia byť čisté, suché, zbavené prachu a nesmie sa z nich olupovať farba ani omietka. Uvoľnené kúsky treba bezozbytku oškrabať.

umyvanie.jpgcistenie.jpgPozostatky oškrabanej farby umyte špongiou alebo štetkou. Nasleduje penetrácia. Nové, ale aj vyzreté omietky je treba pred disperzným náterom napustiť špeciálnym penetračným náterom.odstranenie nerovnosti.jpgPred začiatkom maľovania je treba vyhladiť nerovnosti omietky, otvory po hmoždinkách a trhliny pomocou špachtle a špeciálneho maliarskeho tmelu, ktorý vždy dôkladne vyhlaďte!podklad.jpgprvy nater.jpgPodkladový náter sa nanáša kvalitným štetcom, popr. valcom.

ňaplikacia farby.jpgkrizovy nater.jpgS aplikáciou farby začíname v rohoch. Lišty a výstupky môžeme zvýrazniť farebným odlíšením. Prechod označte farbeným povrázkom, alebo maliarskou páskou.
Veľmi vhodnou technikou pri natieraní väčších voľných plôch je krížová technika, pomocou ktorej dosiahnete rovnomernosť náteru.


valcek.jpgPrebytočnú farbu z valca otrite 1-2 x o otieraciu mriežku. K náterom stropu aj stien môžete použiť valec na teleskopickej tyči, ktorý vám prácu uľahčí.
techniky.jpgK dotvoreniu konečného vzhľadu podľa individuálneho vkusu existuje veľa nástrojov a techník, ktoré vám zaistia potrebné efekty.

 skoncenie prace.jpgValce, štetce a mriežky po skončení práce dôkladne prepláchneme pod tečúcou vodou, pokiaľ neodteká čistá voda a necháme uschnúť. Mokré valce zavesíme- neukladáme ich na plochu.


TIPY:


Podlahu a nábytok prikryjeme fóliou (na podlahu je dobré naukladať kartóny proti šmýkaniu) zásuvky, rámy okien a pod. olepíme krycou páskou, aby sme sme sa vyhli prípadnému pofŕkaniu a ušpineniu.
Pri práci s vysokodisperznými nátermi si ruky natreme krémom- ľahšie sa z nich neskôr odstráni uschnutá farba. Pokiaľ chcete prácu na určitý čas prerušiť, stačí, keď štetec dáte do vody a valec starostlivo omotáte fóliou.


Potrebujeme:

 • špachtľa a maliarska škrabka
 • guľatý alebo hranatý štetec
 • kvalitný valec
 • malý valec na menšie plochy
 • mriežka na otieranie valca
 • nádoba na farbu
 • štetec na rohy
 • miešanie farieb
 • tyčka alebo kus dreva na
 • dvojitý rebrík, alebo schodíky
 • teleskopická tyč
 • meter, povraz

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Kombinovanie farieb

Maliarske techniky

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Domáci majster

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Ako postupovať pri stavbe kúpacieho jazierka

Tzv. kúpacie jazierko je najkrajší a najinteligentnejší spôsob, ako sa pri kúpaní na vlastnej záhrade priblížiť čo najviac k prírode.


 
01.jpg

Ako si pripraviť to najlepšie čatní?


Čatní je tradičná pochúťka indickej kuchyne, ktorá dochucuje hlavné jedlo, doplňuje fádny pokrm a jasnou farbou zdobí stôl. Drvivá väčšina z vás sa s týmto pokrmom už stretla a receptov na jeho prípravu je na internete neúrekom. My máme ten naj! :)


 
obr.jpg

Kladenie vinylových podláh


Výhodou veľkoplošného PVC v roliach je podlaha bez škár a pomerne jednoduchá pokládka, ktorú zvládne každý šikovný domáci majster. Pod lepenú vinylovú podlahou musí byť špičkovo urobený podklad, pretože vinyl okopíruje každú nerovnosť.


 
01.jpg

Hubári, skúsili ste už takýto šalát?


Kombinácia fazule z konzervy s tepelne upravenými hubami a uhorkou je možno pre niekoho veľmi netradičná, no takýto šalát je nielenže úspešný, ale tiež jeho príprava trvá len pár minút. Vyskúšate? Tu je recept :)


 

Kuracie soté variant

Kuracie prsia umyte a pokrájajte na tenké rezance. Pripravené mäso zmi ...

dnes je: 16.8.2018

meniny má: Leonard

podrobný kalendár

24479272

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Leonard | Štvrtok 16.8.2018 |
ÚvodÚvodná stránka