Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Medová voda a jej silné očistné schopnosti

Medová vodaNa začiatok jeden príbeh

 

V roku 1882 sa v britských novinách objavil príbeh Henryho Eddingtona, bývalého člena Východoindickej obchodnej spoločnosti a neskôr vojaka, ktorý sa zaplietol do bojov v Dílí a Meeruthe počas Indickej vojny v roku 1859. Tento muž bol viackrát vyznamenaný za statočnosť. Nepriateľské guľky a zranenia sa mu zázračne vyhýbali, no nakoniec ho skolili zdravotné problémy. Neznesiteľné kŕče v bruchu neznamenali nič iné, ako počiatočné štádium cholery.

 

Liek na túto chorobu vtedy nebol a tak jediné, čo pacienti mohli urobiť bolo prelievanie sa vodou a čakanie na pomalú a bolestivú smrť. V lazarete, v ktorom Eddington ležal, pracoval lojálny indický lekár menom Šábí.  Vlastne to lekár nebol, nemal žiadne školy a žiaden titul. Bol to typický indický ránhojič. No napriek tomu ho všetci Angličania oslovovali doktor. Tento muž podával pacientom s cholerou zvláštnu sladkastú vodu. A po pár mesiacoch Henry Eddington a mnohí iní doslova zázračne vyzdraveli a mohli sa nalodiť na cestu domov do rodnej Británie. Tým liečivým nápojom nebolo nič iné, ako prevarená voda zmiešaná s medom...

 

 

Sila medu

 

O liečivých účinkoch medu nehovorí len ajurvéda, poznali ich na celom svete. Pre dávne kultúry stelesňovali včely dôležité spojenie ľudstva s nebesami. Ľudia v nich videli strážkyne múdrosti, ktoré svojím príkladom učia ľudstvo základným hodnotám žitia – harmónii, spolupráci, skromnosti, nesebeckosti, činorodosti. Boli tiež symbolom plodnosti, statočnosti a spolupatričnosti. A čo bolo hlavné – dávali ľudstvu drahocenný med. Možno si teraz poviete – toľko kriku kvôli medu, vedzte však, že jedna včela nazbiera za celý svoj život asi 9 gramov medu. Zahrajme sa chvíľu na matematikov a rátajme: K nazbieraniu 0,5 kg medu pracuje 556 včiel celý život. Tieto včely nalietajú spolu viac, ako 57 000 kilometrov, čo je oveľa viac, ako obletieť celý svet.

 

Aby sme si mohli kúpiť pol kila medu, musia tieto včely navštíviť približne 2 000 000 kvetín. Každá včela musí kvôli tomu vyletieť z úľa 1600 krát a pri každej ceste preletieť viac, ako 10 kilometrov. Zdá sa vám teraz pohľad na pohár medu zaujímavejší? Tak verte tomu, že nasledujúce riadky nie sú vycicané z prsta, ale podložené mnohými vedecko – lekárskymi výskumami (poznámka na okraj: stále hovoríme o PRAVOM včeľom mede a nie o jeho cukrovo chemických náhradách).

 

Med má antibakteriálne a antibiotické účinky. Obsahuje 13 unikátnych zdraviu prospešných baktérií mliečneho kvasenia, ktoré sa doň dostávajú z medového vačku včiel. Tie dokázali poraziť také patogénne baktérie, akými je zlatý stafylokok, ktorý spôsobuje časté ochorenia dýchacích ciest či pseudomonas aeruginosa - tá zas najčastejšie môže za zápaly močových ciest. Med pomáha liečiť rany, aj otvorené, pričom zabraňuje ich hnisaniu a mokvaniu.

 

Med dodáva energiu, reguluje hladinu krvného cukru a inzulínu a prispieva k odbúraniu únavy. Lieči tiež lupiny a kožné ochorenia. Pomáha proti kašľu, podráždeniu hrdla a chrípke či nachladnutiu. To je dôvod, prečo by sa mal stať doslova našim denným gastronomickým spoločníkom. Dnes si teda povieme o takzvanej medovej vode, ktorá okrem toho, že sa používa ako základ na výrobu medoviny slúži ako veľmi silný bojovník proti mnohým chorobám.

 

 

Zázračný nápoj – medová voda

 

Príprava

 

Do pohára (100 ml) vlažnej vody dáme čajovú lyžičku medu, rozmiešame a počkáme, kým sa med rozpustí. Získame tak 30% medový roztok, ktorý má podobné zloženie ako krvná plazma. Med vytvára vo vode zhluk zložiek, ktoré zvyšujú účinnosť. Medová voda je organizmom veľmi ľahko vstrebávaná. Voda by mala byť odstáta. Niektorí ju odporúčajú prevariť a vyčkať, kým vychladne, prípadne filtrovať. V ajurvédskych prameňoch sa dočítame, že ak naberieme čistú vodu z horského prameňa a necháme ju postáť v sklenenej nádobe na priamom slnku, aby bola vlažná, získame ideálnu tekutinu na prípravu medovej vody. Poznámka: Ak máte možnosť, nepoužívajte kovovú lyžicu na naberanie a miešanie nápoja.

 

Užívanie

 

Z preventívnych dôvodov je vhodné dopriať si vodu každý deň ráno na lačný žalúdok. Voda sa rýchlo dostáva do čriev a vstrebáva sa ľahko do krvi. Môžeme ju konzumovať tiež cez deň aj na večer - nemusíme sa obávať potreby nočnej toalety, pretože medová voda upokojuje obličky. Dôležité je vždy pripraviť čerstvú medovú vodu. Možno ju využívať nielen vnútorne. Pri aplikácii na pokožku prinesie väčšiu jemnosť a lesk, takže je výbornou kozmetickou pomôckou. Pomáha pri kožných defektoch a poraneniach, tiež je vhodná na psoriázu aj pri nekróze (odumretí) tkaniva (bércov vred). Tiež umývanie vlasov medovou vodou zabráni tvorbe lupín.

Medovú vodu si môžeme tiež ochutiť pár kvapkami citrónovej šťavy, mätou, škoricou či trochou zázvoru.

 

Liečivé účinky medovej vody

 

 - pomáha dať do poriadku zažívacie procesy a umožňuje rozhýbať „lenivé“ črevo. Medová voda navyše pomáha omladeniu črevnej mikroflóry. Ak bude pohár takéhoto nápoja prvá vec, ktorú do žalúdka ráno dostanete, naštartuje metabolizmus, zmierni kyselinu v žalúdku a zvýši produkciu črevného hlienu. Hydratované hrubé črevo znamená dobré trávenie bez nepríjemných zápch

 

-  čistí zažívanie od parazitov a bráni ich množeniu. Všetky patogénne mikroflóry milujúce cukor med zabíja, pretože parazity sa živia sacharózou (obsiahnutou práve v cukre) Med má iný glykemický index a tak aj odlišné vlastnosti od cukru, hoci je sladký. Parazity ponorené do 30% roztoku medu, okamžite umierajú

 

-  pomáha odstrániť nahromadené toxíny v črevách

 

-  posilňuje imunitný systém a dodá vášmu telu energiu. Napriek tomu, že sladké väčšinou patrí do skupiny zlých sacharidov, ktoré spomaľujú metabolizmus a ľudí okrádajú okrem iného aj o energiu, med je jedným z tých, ktoré vám naopak energiu dodajú. Zabudnite teda na energetické nápoje

 

- čistí pľúca od hlienu a pomáha proti bronchitíde

 

- dochádza k čisteniu a detoxikácií buniek celého organizmu. Med síce neobsahuje toľko antioxidantov ako zelenina, ale možno ho porovnať s vínom. Antioxidačná schopnosť medu je 10-krát vyššia ako pri bielom víne.

 

 - zvyšujú sa antivírusové, antibakteriálne a antimykotické vlastnosti

 

- pomáha preventívne proti nepríjemnej nočnej potrebe na toaletu tým, že pomáha uľahčiť prepracovaným obličkám.

 

Medová voda sa tiež odporúča pre pitný režim počas pôstu. Samozrejme, že zdravotné problémy pri jej užívaní nezmiznú, ako šibnutím kúzelnej paličky. No pravidelné pitie tohto nápoja prinesie badateľné účinky.

 

Foto: ladiesfirstjournal.ru

(i.n.)
 


  

 

 

 

 


 
spolocna-1.jpg

Voľné miesto marketingový manažér

Do nášho tímu vo Zvolene hľadáme tvorivého človeka so vzťahom k internetovým technológiám.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
001.jpg

Pestovanie paradajok v zavlažovacích hniezdach


Pestovanie paradajok podomácky je v dnešnej dobe in. Niežeby ich nebol na trhu dostatok, ale „hypermarketové“ akosi prestali chutiť. Tá pravá paradajková chuť sa z nich takto vytráca a čo je horšie, rovnako v nich absentujú aj vitamíny. Preto sa dnes


 
obr.jpg

Akumulácia a tepelná kapacita stavby

Schopnosť stavebnej konštrukcie akumulovať teplo závisí od jej celkovej tepelnej kapacity. Akumulačná schopnosť rastie úmerne so špecifickou hmotnosťou materiálu, čiže teplo lepšie akumulujú stavby s ťažšou (masívnejšou) nosnou a strešnou konštrukciou.


 
variant1b.JPG

Africká záhrada – ako ju vytvoriť vlastnými rukami


Africká záhrada sa často spomína v súvislosti s takzvanými vysokými záhonmi . Aj to je dôvod, prečo je tak populárna. K vysokému záhonu sa nemusíte ohýbať. Vďaka vrstve organického materiálu vytvára teplo a rastlinám sa na ňom mimoriadne darí.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať
FiiFree.jpg

Unikátna aplikácia na sledovanie spotreby energií

Po takmer dvoch rokoch intenzívneho vývoja a testovania sa spúšťa unikátna webová aplikácia na sledovanie výdavkov na energie. Vymyslela ju skupina nadšencov z Popradu, ktorá sa venuje problematike šetrenia energií už dlhé roky.


 

dnes je: 29.5.2017

meniny má: Vilma

podrobný kalendár

21057395

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vilma | Pondelok 29.5.2017 |
ÚvodÚvodná stránka