banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Misa z jesenného lístia

 

Opäť je tu jeseň a s ňou množstvo dní, kedy sa nebude dať kvôli počasiu ísť von. Deti tomu hovoria „nuda“. Zažeňte ju spolu s našim návodom na peknú dekoratívnu misu z jesenného lístia, do ktorej môžete vložiť drobné predmety, alebo ďalšie dekorácie s nádychom jesene.

Všetkým: (aj s neoznačenou oblasťou)

Materiály

  • Pestrofarebné jesenné lístie
  • PVA lepidlo
  • Balón
  • Štetec

Poznámka: PVA lepidlá, ku ktorým patrí napríklad Duvilax a Herkules sú netoxické a nehorľavé lepidlá, ktoré majú jednu zaujímavú vlastnosť – hoci sú v „surovom“ stave biele, po zaschnutí spriesvitnejú. Navyše sú potom vodeodolné. Preto ich bez obáv môžete dať do rúk deťom (samozrejme, nie na konzumovanie, ale na kreatívnu činnosť).

Postup

Je naozaj veľmi jednoduchý a zrejmý z nasledujúcich obrázkov:

1. Nafúkame balón a vložíme ho do vhodnej misy, aby bol v stabilnej polohe

 

Misa z jesenného lístia

2. Listy očistíme a odstrihneme tvrdé stopky

Misa z jesenného lístia

3. Pomocou PVA lepidla a štetca prilepíme na spodnú časť balóna prvý list. Keďže lepidlo je vyrobené na vodnej báze, presiakne listom a ten bude ohybný.

Misa z jesenného lístia

4. Postupne lepíme ďalšie listy, kým nedostanú tvar pologule

Misa z jesenného lístia

5. PVA lepidlo schne cca 24 hodín, musíme teda vydržať a potom opatrne vyfúkneme balón

Misa je hotová

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: infoniac.ru

(i.n.)

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772947

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka