banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mokré plavky vám môžu vážne uškodiť

 

Mokré plavkyPoznáte to. Letné horúčavy, sparno, kancelária bez klimatizácie – to všetko sú faktory, ktoré v nás prebúdzajú túžbu vypadnúť niekam k vode. Veď kúpeľ v prírodnom kúpalisku je tak fantastický. V chladivej vode vydržíme dlhé minúty a potom šup šup na pláž, nachytať bronz. Ak nie sme nudisti, necháme si na sebe mokré plavky. A to je chyba. Veľká chyba. Mokré plavky nám môžu privodiť nemalé problémy gynekologicko – urologického charakteru. Ktorá ste ich už zažila, nemusíte čítať ďalej. Zrejme sa totiž po tejto skúsenosti poctivo po kúpaní prezliekate. A ostatní (resp. ostatné)? Čítajte ďalej.
 

Keby vedeli kvasinky rozprávať

Kvasinky milujú teplé a vlhké prostredie. Ak by mali dar reči, určite by sypali jednu ódu na leto za druhou. Kvasinková infekcia, zvaná tiež mykóza pritom patrí medzi najčastejšie sezónne ochorenia žien. Prejavuje sa nepríjemným svrbením pohlavných orgánov (vonkajších aj vnútorných), pálením a v mnohých prípadoch nepríjemným výtokom. Kvasinkám urobíte najväčšiu radosť, ak budete po kúpeli čo najdlhšie pobehovať v mokrých plavkách. Neznamená to, aby ste sa (za búrlivého potlesku mužských návštevníkov pláže) vyzliekli donaha. Jednoducho je potrebné nosiť so sebou náhradné plavky či bavlnenú bielizeň a po dôkladnom vysušení uterákom sa prezliecť v kabínke. Voda v prírodných kúpaliskách je väčšinou bohatá na mikroorganizmy, s ktorými si vaše kvasinky dokážu veľmi rýchlo porozumieť, potykajú si a vzápätí zaútočia priamo na pošvu. A na to všetko budú mať tú drzosť, že na vchod do lona vyvesia tabuľku s nápisom „Obsadené“ (v podobe naozaj nepríjemnej bolesti) pre prípad, že by sa chystala na priateľskú návštevu nejaká tá spermia.


Búrame mýty

Ak so strachu pred mykózou prestanete chodiť k vode, verte, že boj s kvasinkami nevyhráte. Stačí, ak budete dni tráviť v tesných nohaviciach, hrubých rifliach, alebo nohavičkách „od Číňana“, ktoré síce stáli pár centov, ale sú priedušné asi ako igelit (zrejme preto, že sú vyrobené z ropy a pár syntetických prísad). Hotovou liahňou pre kvasinky sú tiež (napriek protestom chlapov a niektorých lesbicky orientovaných žien) tesné tango nohavičky. Netvrdím však, že by ste mali leto zahájiť nosením „bombarďákov“. Existujú mnohé druhy pohodlnej spodnej bielizne (napríklad s čipkami), ktoré sú neskutočne sexi a pritom sa vám nezarezávajú do zadku.
Jeden z nebezpečných mýtov tvrdí, že v bazéne, kde je voda neustále filtrovaná a dezinfikovaná nemajú kvasinky šancu. Neverte tomu. Mykózu totiž nespôsobuje špina v bazéne, ale práve jeho čistota, dezinfekcia, chlór, ktorý v pošve zničí prirodzenú mikroflóru.


BOratA čo chlapi? Je dlhší lepší?

Infekcie močového traktu a zápaly močových ciest sú rovnako, ako mykóza v mnohých prípadoch dôsledkom ponechania si mokrých plaviek na sebe v letných horúčavách. Do ambulancie urológa prichádza s takýmito problémami približne 90% žien. Mužov vyhľadá odbornú pomoc len pár (zrejme sa hanbia :) ). Mnohé príslušníčky nežného pohlavia si tak rozhorčene povzdychnú, že to nie je spravodlivé. Prečo sú na tom muži opäť lepšie? Ako mohol toto Stvoriteľ dopustiť?! No... príčina je zrejme naozaj v Stvoriteľovi. Keď „modeloval“ prvú ženu vybavil jej rozmnožovacie orgány kratšou močovou trubicou a aby toho nebolo málo, umiestnil ju bližšie ku konečníku. Zato chlapom nadelil... teda..hm..aj o tom by sa dalo polemizovať, no platí, že ten malý kúsok mäsa, ukrývajúci chlapskú močovú trubicu je dostatočne dlhý na to, aby muža ochránil pred zápalom močových ciest. Zabudnite teda na kecy o malom gašparkovi a veľkom divadle. V tomto prípade naozaj platí, že dlhší je lepší.
Vráťme sa však k nežnému pohlaviu. Žena, ktorá má zápal močových ciest pociťuje takmer neustále nutkanie na močenie. Močí častejšie, v malých dávkach a pri vykonávaní tejto činnosti môže mať v moči krv. taktiež sa jej zvyšuje telesná teplota. Ak v tomto prípade nenavštívi lekára, hrozí, že sa zápal prenesie do ľadvín a v krajnom prípade jej tak hrozí niekoľkodňová hospitalizácia.

Mokré plavky a naše návyky (zlozvyky)

Nevhodné oblečenie nie je jediným nebezpečenstvom pre vznik mykózy a urologických problémov. Nedostatočný pitný režim môže byť tiež spúšťačom týchto chorôb. Pokiaľ žena nedostatočne pije (myslím tým vodu), nastáva dehydratácia, kvôli ktorej hustne pošvový hlien a zvyšuje sa počet kvasiniek. Preto netreba zabúdať na pitný režim. Ako prevencia tiež funguje obmedzenie sladkostí, korenistých jedál a soli. Je paradoxné, že v bufetoch na kúpaliskách začína nezriedka jedálny lístok sladkými palacinkami či maďarským „čípoš“ gulášom. Nevhodná je tiež silná káva a presladené nápoje. Končím gastronomické okienko a hybaj opäť k tangáčom (nie, nie som fetišista). Ten uzučký pásik vzadu na nich je síce erotický, no hlavne v lete funguje doslova, ako knôt – nasaje baktérie s potom a vlhkosťou a vzápätí ho privedie priamo k močovej sliznici. Čo sa stane ďalej zrejme nemusím popisovať. Kvôli tomuto efektu tiež mnohí lekári neodporúčajú nosiť ženám v letných mesiacoch tampóny. Niektoré štatistiky prišli tiež s odhalením, že choroby močových ciest postihujú viac ženy fajčiarky (v pravom slova zmysle, prosím), ako nefajčiarky.
Ak sa chcete v horúčavách schladiť a neviete ako, prečítajte si nasledujúce vety. Tie mnohých z vás schladia dokonale. Leto je pre mnohých synonymom pre neviazané a patrične divoké sexuálne dobrodružstvá. Zabrzdite.... a myslite na to, že priveľa sexu môže byť ( a aj je) zdrojom mnohých infekcií. Na milovanie na pláži počas splnu radšej úplne zabudnite. Vo filmoch je to síce pekné, ale povedané slovami jednej známej herečky: „Nikdy viac!!! Piesok som mala všade, všade, úplne všade... a ja som si prišla užiť a nie sa dať vybrúsiť!“ K tomuto sa ešte patrí dodať, že „brúsenie“, do ktorého sa vložia mikróby môže mať naozaj nepríjemné následky. Apropo viete, čo má spoločné brúsenie s brusnicami? Nič. No aj tak ich spomeniem.
 

Brusnice a soľ – alebo prírodná prevencia

Skalným plavkyniam, ktoré majú sklony ku kvasinkovým infekciám hrozí každoročne nejaký ten zápal. Ak však preferujú kúpanie v mori, robia veľmi dobre. Jediné miesto, kde vznik kvasinkových infekcií takmer na sto percent nehrozí, je slaná voda. Odborníci odporúčajú sa v nej doslova vyblázniť. Čím viac telesných dutín prepláchne, tým lepšie. Morská voda je hojivá.
Prírodným pomocníkom v prevencii proti zápalovým ochoreniam intímnych miest sú brusnice. Látky v nich obsiahnuté totiž pomáhajú vytvoriť akýsi obal, ktorý baktériám bráni v prichytávaní sa vo vnútri močového traktu. Ak teda uvidíte na pláži ženskú, napchávajúcu sa týmito chutnými plodmi, verte, že čítala tento článok :) ...či?

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Bolestivá menštruácia

Citróny aj proti rakovine

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Zdravie a výživa

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Autor: Ivan Nôta

Foto: imgur.com, imdb.com
 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.JPG

Psychosomatické zóny a ich vplyv na nás


Máte v niektorých miestnostiach pocit strachu či tiesne?


 
04.JPG

Skvelý nápad na rýchle rozmnoženie jahôd


Nezriedka si pri ochutnávaní čerstvých jahôd na tržnici či u známych povieme, že by nebolo od veci dopestovať si presne takéto isté doma. Verte tomu, že sa to dá aj bez materskej rastliny. Ako? Ukážeme vám!


 
obr.JPG

Smrdí vám práčka, umývačka?


Zbavte sa mastnoty, vodného kameňa aj zápachu, prečítajte si týchto 5 rád!


 
obr.jpg

Liečivé schopnosti mačiek


Mnohí ich považujú za tvrdohlavé stvorenia, ktoré majú radi svojich pánov len v súvislosti s jedlom. Skúsení ľudia však vedia, že napriek svojskej povahe disponujú mačky liečiteľskými schopnosťami. A my sme sa im pozreli "na zúbky".


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

27464279

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Bartolomej | Sobota 24.8.2019 |
ÚvodÚvodná stránka