banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mozaika v kuchyni, v kúpeľni a možno i na záhrade

 

Trendy dnešnej bytovej architektúry sa k nej znovu vracajú, či už ide o kuchynský alebo kúpeľňový dizajn. Nechajte sa inšpirovať a prejavte svoju kreativitu.

 

studna 2.jpg

 

 

1. Pri výrobe mozaikových sklíčok pokojne použite všetok starý porcelán, farebné fľaše, či staré zrkladlá, ktoré sa vo vašej domácnosti nachádzajú a túžite sa ich zbaviť. Na obrázkoch vidíte výrobu stolíka pod umývadlo.

 

Mozaika


Porcelán a fľaše zabaľte do kusa starej látky, najlepšie hrubej alebo preloženej na niekoľko vrstiev a kusy opatrne začnite rozbíjať kladivom. Kúsky občas skontrolujte, aby ste ich nemali príliš malé. Pokračujte do potrebnej veľkosti.


 

Mozaika v kuchyni a kúpeľni


2. Ukladanie
Plochu, ktorú chcete vykladať natrite lepidlom určeným pre materiál, ktorý chcete polepiť. Najlepšie je však použiť Flexi lepidlo na dlaždice. ešte predtým si však nezabudnite natiahnuť ochrannú fóliu na všetky plochy, ktoré majú zostať pôvodné, aby ste ich náhodným nanesením lepidla neznehodnotili alebo nepoškodili.

3. Myslite na to, že lepidlo schne cca.30 minút, preto, pokiaľ ste si mozaiku neuložili už vopred na „cvičnú plochu, napr. kartón, aby ste videli jej rozmiestnenie, nenatierajte veľké plochy naraz, aby vám počas ukladania zbytočne nezaschýnali. Ukladanie mozaiky nie je úkolová práca, ale kreatívna činnosť.

 

Mozaika v kuchyni a kúpeľni4. Ak si chcete mozaikou vyložiť stôl pod umývadlo, nezabudnite, že musíte s ukladaním sklíčok začať cca. 5 mm od okraja. Po ukončení potrených prác si na toto miesto naneste silikón a vytvorte špáru.

5. Nenanášajte príliš hrubú vrstvu lepidla!

6. Po ukončení práce nechajte všetko dobre zaschnúť cca. 48 hodín. Potom mozaiku vyšpárujte najlepšie bielou hmotou. Prebytočnú hmotu odstráňte ešte za mokra pripravenou handrou. Znovu nechajte všetko zaschnúť, najlepšie 24-30 hodín. Potom môžete naniesť silikónovú fúgu na okraje.

 

Mozaika v kuchyni a kúpeľni

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

Neobyčajné letné sprchy

Ďalšie zaujímavosti na tému Majstrovanie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: worlds-interior.ru, veneso.ru, styldoma.ru, moybeton.com


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732731

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka