Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Mozaika v kuchyni, v kúpeľni a možno i na záhrade

 

Trendy dnešnej bytovej architektúry sa k nej znovu vracajú, či už ide o kuchynský alebo kúpeľňový dizajn. Nechajte sa inšpirovať a prejavte svoju kreativitu.

 

studna 2.jpg

 

 

1. Pri výrobe mozaikových sklíčok pokojne použite všetok starý porcelán, farebné fľaše, či staré zrkladlá, ktoré sa vo vašej domácnosti nachádzajú a túžite sa ich zbaviť. Na obrázkoch vidíte výrobu stolíka pod umývadlo.

 

Mozaika


Porcelán a fľaše zabaľte do kusa starej látky, najlepšie hrubej alebo preloženej na niekoľko vrstiev a kusy opatrne začnite rozbíjať kladivom. Kúsky občas skontrolujte, aby ste ich nemali príliš malé. Pokračujte do potrebnej veľkosti.


 

Mozaika v kuchyni a kúpeľni


2. Ukladanie
Plochu, ktorú chcete vykladať natrite lepidlom určeným pre materiál, ktorý chcete polepiť. Najlepšie je však použiť Flexi lepidlo na dlaždice. ešte predtým si však nezabudnite natiahnuť ochrannú fóliu na všetky plochy, ktoré majú zostať pôvodné, aby ste ich náhodným nanesením lepidla neznehodnotili alebo nepoškodili.

3. Myslite na to, že lepidlo schne cca.30 minút, preto, pokiaľ ste si mozaiku neuložili už vopred na „cvičnú plochu, napr. kartón, aby ste videli jej rozmiestnenie, nenatierajte veľké plochy naraz, aby vám počas ukladania zbytočne nezaschýnali. Ukladanie mozaiky nie je úkolová práca, ale kreatívna činnosť.

 

Mozaika v kuchyni a kúpeľni4. Ak si chcete mozaikou vyložiť stôl pod umývadlo, nezabudnite, že musíte s ukladaním sklíčok začať cca. 5 mm od okraja. Po ukončení potrených prác si na toto miesto naneste silikón a vytvorte špáru.

5. Nenanášajte príliš hrubú vrstvu lepidla!

6. Po ukončení práce nechajte všetko dobre zaschnúť cca. 48 hodín. Potom mozaiku vyšpárujte najlepšie bielou hmotou. Prebytočnú hmotu odstráňte ešte za mokra pripravenou handrou. Znovu nechajte všetko zaschnúť, najlepšie 24-30 hodín. Potom môžete naniesť silikónovú fúgu na okraje.

 

Mozaika v kuchyni a kúpeľni

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

Neobyčajné letné sprchy

Ďalšie zaujímavosti na tému Majstrovanie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: worlds-interior.ru, veneso.ru, styldoma.ru, moybeton.com


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
07 dym.jpg

Veľký receptár na výrobu domácich repelentov pre ľudí aj zvieratá


Portál Dobrá rada pre vás pripravil veľký receptár podomácky vyrobených repelentov, ktoré vo väčšine prípadov môžu využívať nielen ľudia, ale napríklad aj psy.


 
obr.jpg

Ohnisko z disku kolesa nákladného auta


Teplé letné noci lákajú na posedenie pri ohníčku. Uhrančivý tanec iskier, ktoré vylietavajú z plameňov až medzi hviezdy Mliečnej dráhy, býva fascinujúcim divadlom, od ktorého nemožno odísť skôr, než dohorí posledné polienko.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
01-3.jpg

Určovanie vegetačnej doby zeleniny


Mnohí začínajúci pestovatelia si kladú otázku: Koľko času od výsevu uplynie, kým budeme môcť zbierať plodiny ako sú paradajky, paprika, bylinky či šalát? Odpoveď je dôležitá nielen pri plánovaní využitia záhradky...


 

Vianočná kyselica

Očistené zemiaky nakrájajte na kocky, zalejte vodou, posoľte a dajte v ...

dnes je: 22.6.2018

meniny má: Paulína

podrobný kalendár

24122837

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Paulína | Štvrtok 21.6.2018 |
ÚvodÚvodná stránka