Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Mraziť byliny? ... áno, s rozumom

 

Mrazené bylinkyJesenný čas je časom konzervovania ovocia, zeleniny ale tiež byliniek. Ak chceme zachovať ich vlastnosti  a predĺžiť čas ich využitia, musíme byť veľmi opatrní pri výbere spôsobu, akým tieto bylinky uskladníme. Poznáme množstvo variácií, ako na to: sušenie, výroba tinktúr, olejov, mastičiek, bylinkový med aj soľ. My sa dnes budeme venovať ich zamrazovaniu.

Konzervácia zelených byliniek formou mrazenia získava na popularite nielen pre svoju jednoduchosť, ale aj preto, že si tak oveľa lepšie zachovávajú  svoju arómu a farbu.

Prečo mraziť? Všeobecne sa bylinky (okrem iného) rozdeľujú na olejovité a vodnaté. Pre vodnaté bylinky je typické, že neschnú príliš dobre, majú svoju prchavú arómu a rýchlo zatuchnú. A práve vtedy pomôže ich zamrazenie. Medzi vodnaté bylinky patrí napr. bazalka, trebuľka, pažítka, petržlenová vňať. Mraziť môžeme tiež zelerovú vňať či kôpor a množstvo iného, všetko závisí od nás a samozrejme od miesta, ktoré máme v mraziaku.

Typickým príkladom nutnosti nahradiť sušenie mrazením je bazalka, ktorá pri sušení tmavne až hnedne a jej aróma znateľne stráca na sile. Aj napr. kôpor je lepší mrazený ako sušený, podobné je to aj v prípade pažítky a zelerovej vňate, pretože pri sušení často nepekne zožltnú, alebo u petržlenovej vňate, ktorá sa na sušenie všeobecne príliš neodporúča.

Prísť na ten správny know-how pri zmrazovaní však vôbec nie je jednoduché. Každý, kto s ním má skúsenosti vám bude radiť niečo iné. Ak však chcete mať úspech, mrazte výlučne čerstvo natrhané bylinky, a nikdy ich predtým neblanšírujte. Je to zbytočné. Odborníci majú tiež výhrady k baleniu byliniek do mikroténových vrecúšok a následnému zmrazovaniu. Z časti majú pravdu. Množstvo bylín sa vtedy zmení na akúsi „polokašu“, ktorá sa po zamrznutí navyše poláme. Sú však bylinky, ktorým mrazenie vo vrecúšku nevadí. Dokonca sa dajú do nich uložiť už nasekané. Na to, ktoré sú to však musíte prísť sami systémom pokus – omyl, pretože to, čo sa iným podarí, nemusí vyjsť vám.

 

Ako sa teda mrazia bylinky najlepšie?

Čerstvé bylinky je potrebné umyť a osušiť. Potom ich poukladáme v celku na seba do škatuliek (kontajnerov)  na mrazenie. V nich zmrznú jednotlivé kúsky oddelene a vy si môžete z nich kedykoľvek podľa potreby vybrať. Po rozmrazení sú ako čerstvé a pekne voňajú.

Existuje však ešte jeden účinný spôsob zmrazovania, ktorý sa týka nasekaných byliniek, používaných pri varení rôznych jedál. Keďže v zimných mesiacoch sa chladené nápoje vyrábajú len sporadicky, môžeme využiť zásobníky na výrobu ľadu na  zamrazovanie bylinných zmesí: Čerstvo natrhané bylinky najprv premyjeme v chladnej vode, nasekáme nadrobno či ľahko pomixujeme a lyžičkou nadávkujeme do jednotlivých oddielov formy, potom zalejeme vodou tak, aby boli bylinky úplne ponorené a dáme zamraziť. Po 1-2 dňoch bylinkové kocky vyberieme z formy a uložíme späť do mrazničky v plastovom kontajneri s označením dátumu zberu a druhu bylinky.

Mrazené bylinky majú v kuchyni široké uplatnenie. Môžeme ich upotrebiť všade tam, kde normálne pridávame korenie sušené, teda do polievok, omáčok, na mäso a ryby pod. Bylinky mrazené bez vody možno navyše použiť napr. do nátierok a na grilované mäsá, ktorým dodajú arómu čerstvo odtrhnutých bylín.

Pri varení mrazené bylinky pridávame do pokrmu najlepšie až na konci tepelnej úpravy, zachovajú si tak najviac dojmu čerstvosti, farbu a arómu. To platí najmä u koreniny ako bazalka, petržlenová vňať alebo pažítka.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Bylinky pre chuť a zdravie

Liečivá sila horčice

Ďalšie zaujímavé články, návody a recepty na tému Bylinky a koreniny

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: kitchendesigns.com

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Uvarte si žihľavové pivo. Je to jednoduchšie, ako si myslíte


Aj keď je ideálny čas na varenie tohto piva na jar, kedy sa zbierajú mladé výhonky žihľavy, možno ho pripravovať až do jesene. Základom však bude, že sa zbierajú len vrchné časti rastliny, ktoré nie sú staré.


 
obr.jpg

Páči sa vám kamenný krb?


Ak vám vo vašom dome chýba pekný krb a váš zrak sa stále častejšie rozhliada po peknom prírodnom kameni, prezradíme vám, aké výhody a nevýhody vykurovanie kamenným krbom má.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
obr.jpg

Účinné prírodné lieky na bolesti žalúdka, gastritídu a pálenie záhy


Na gastritídu a pálenie záhy existuje množstvo konvenčných terapií. Väčšina štandardných liekov však spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré chorým ľuďom ďalej strpčujú život. Našťastie veľmi dobre dodnes fungujú rady našich babičiek. Vyskúšajte


 

Výborná nátierka

Maslo vymiešajte s horčicou, pridajte soľ a korenie, salámu, cibuľku a ...

dnes je: 18.7.2018

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

24295621

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kamila | Streda 18.7.2018 |
ÚvodÚvodná stránka