Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Mraziť byliny? ... áno, s rozumom

 

Mrazené bylinkyJesenný čas je časom konzervovania ovocia, zeleniny ale tiež byliniek. Ak chceme zachovať ich vlastnosti  a predĺžiť čas ich využitia, musíme byť veľmi opatrní pri výbere spôsobu, akým tieto bylinky uskladníme. Poznáme množstvo variácií, ako na to: sušenie, výroba tinktúr, olejov, mastičiek, bylinkový med aj soľ. My sa dnes budeme venovať ich zamrazovaniu.

Konzervácia zelených byliniek formou mrazenia získava na popularite nielen pre svoju jednoduchosť, ale aj preto, že si tak oveľa lepšie zachovávajú  svoju arómu a farbu.

Prečo mraziť? Všeobecne sa bylinky (okrem iného) rozdeľujú na olejovité a vodnaté. Pre vodnaté bylinky je typické, že neschnú príliš dobre, majú svoju prchavú arómu a rýchlo zatuchnú. A práve vtedy pomôže ich zamrazenie. Medzi vodnaté bylinky patrí napr. bazalka, trebuľka, pažítka, petržlenová vňať. Mraziť môžeme tiež zelerovú vňať či kôpor a množstvo iného, všetko závisí od nás a samozrejme od miesta, ktoré máme v mraziaku.

Typickým príkladom nutnosti nahradiť sušenie mrazením je bazalka, ktorá pri sušení tmavne až hnedne a jej aróma znateľne stráca na sile. Aj napr. kôpor je lepší mrazený ako sušený, podobné je to aj v prípade pažítky a zelerovej vňate, pretože pri sušení často nepekne zožltnú, alebo u petržlenovej vňate, ktorá sa na sušenie všeobecne príliš neodporúča.

Prísť na ten správny know-how pri zmrazovaní však vôbec nie je jednoduché. Každý, kto s ním má skúsenosti vám bude radiť niečo iné. Ak však chcete mať úspech, mrazte výlučne čerstvo natrhané bylinky, a nikdy ich predtým neblanšírujte. Je to zbytočné. Odborníci majú tiež výhrady k baleniu byliniek do mikroténových vrecúšok a následnému zmrazovaniu. Z časti majú pravdu. Množstvo bylín sa vtedy zmení na akúsi „polokašu“, ktorá sa po zamrznutí navyše poláme. Sú však bylinky, ktorým mrazenie vo vrecúšku nevadí. Dokonca sa dajú do nich uložiť už nasekané. Na to, ktoré sú to však musíte prísť sami systémom pokus – omyl, pretože to, čo sa iným podarí, nemusí vyjsť vám.

 

Ako sa teda mrazia bylinky najlepšie?

Čerstvé bylinky je potrebné umyť a osušiť. Potom ich poukladáme v celku na seba do škatuliek (kontajnerov)  na mrazenie. V nich zmrznú jednotlivé kúsky oddelene a vy si môžete z nich kedykoľvek podľa potreby vybrať. Po rozmrazení sú ako čerstvé a pekne voňajú.

Existuje však ešte jeden účinný spôsob zmrazovania, ktorý sa týka nasekaných byliniek, používaných pri varení rôznych jedál. Keďže v zimných mesiacoch sa chladené nápoje vyrábajú len sporadicky, môžeme využiť zásobníky na výrobu ľadu na  zamrazovanie bylinných zmesí: Čerstvo natrhané bylinky najprv premyjeme v chladnej vode, nasekáme nadrobno či ľahko pomixujeme a lyžičkou nadávkujeme do jednotlivých oddielov formy, potom zalejeme vodou tak, aby boli bylinky úplne ponorené a dáme zamraziť. Po 1-2 dňoch bylinkové kocky vyberieme z formy a uložíme späť do mrazničky v plastovom kontajneri s označením dátumu zberu a druhu bylinky.

Mrazené bylinky majú v kuchyni široké uplatnenie. Môžeme ich upotrebiť všade tam, kde normálne pridávame korenie sušené, teda do polievok, omáčok, na mäso a ryby pod. Bylinky mrazené bez vody možno navyše použiť napr. do nátierok a na grilované mäsá, ktorým dodajú arómu čerstvo odtrhnutých bylín.

Pri varení mrazené bylinky pridávame do pokrmu najlepšie až na konci tepelnej úpravy, zachovajú si tak najviac dojmu čerstvosti, farbu a arómu. To platí najmä u koreniny ako bazalka, petržlenová vňať alebo pažítka.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Bylinky pre chuť a zdravie

Liečivá sila horčice

Ďalšie zaujímavé články, návody a recepty na tému Bylinky a koreniny

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: kitchendesigns.com

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
citroen prievidza.jpg

Najmodernejší auto showroom nájdete v Prievidzi


Či už ide o budovy, podniky, alebo showroomy, zvykli sme si, že tie s prívlastkom „naj“ objavíme hlavne v Bratislave. Aj preto je príjemným prekvapením, že najmodernejší automobilový showroom budeme môcť navštíviť v Prievidzi.


 
01.jpeg

Ako uvariť vynikajúci džem zo žltého melónu


Žltý (alebo ak chcete cukrový) melón je sám o sebe veľmi zdravá plodina. Cukrové melóny pomáhajú rozpúšťať kyslé soli a bránia tak vytváraniu ľadvinových a žlčových kameňov.


 
obr.jpg

Murované kuchyne sa páčia stále viac


Z južnej Európy preniká do našich kuchýň závan nového štýlu, ktorý si rýchlo nachádza svojich prívržencov aj medzi slovenskými gazdinkami.


 
TIP.JPG

Princíp a inštalácia svetlovodu


Rozsvecovať aj vo dne v priestoroch bez okien je nepohodlné a drahé. Možným riešením takejto situácie je zabudovanie svetlovodu. Počiatočná investícia sa po nejakej dobe vráti, zvýšený komfort bývania sa však prejaví okamžite.


 
02.jpg

Ako si pripraviť kvalitný kompost z listov stromov


Jeseň v záhrade znamená pre mnohých okrem iného úmorné hrabanie lístia, ktoré v sade opadlo zo stromov a následnú otázku – kam s ním? Vyhodiť alebo spáliť? Verte tomu, že obidvoje by bola naozaj veľká škoda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 22.10.2017

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

22261641

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Sergej | Nedeľa 22.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka