banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Na čo myslieť pri kúpe rotačnej kosačky?

 

Na čo myslieť pri kúpe rotačnej kosačky?Doslúžila vám stará kosačka a potrebujete novú? V dnešnej dobe máte nekonečné možnosti a zrejme vám bude robiť problém rozhodnúť sa, aký model a typ si vybrať. Je to zložité, pretože pred kúpou musíte zohľadniť najrôznejšie faktory, súvisiace nielen s kosačkou, ale aj s kosením samotným. Ponúkame vám pomoc.


Benzín versus elektrina. Je ekonomickou zbytočnosťou investovať svoje peniaze do drahej benzínovej kosačky v prípade, ak je váš pozemok malý. Skúsenosti hovoria, že trávnik do 400 metrov štvorcových zvládne kosačka s elektrickým pohonom. Prívodný kábel sa dá na tak malom pozemku s prehľadom zvládnuť a nebudete potrebovať ani dlhú predlžovačku. Ďalším riešením je aku- kosačka, kde môžete jednu batériu prehadzovať aj do iných zariadení, poháňaných akumulátorovými článkami. Výhodnosť tohto riešenia súvisí aj so susedskými vzťahmi. V hustej zástavbe by totiž hluk benzínovej kosačky mohol viesť k ich naštrbeniu. Ak ste predsa len zástancom benzínového pohonu, môžete si zadovážiť malú motorovú kosačku na toto palivo, ktorá je lacná a oveľa menej hlučná, ako veľký stroj.


Samochod versus ručne tlačená. V prípade kosby veľkého pozemku s pravidelnými plochami nie je čo riešiť. Kosačka by nemala mať len veľký záber, ale aj samostatný pohon kolies. Ak však máte na pozemku viac záhonov, stromov, kríkov a podobne, mali by ste skôr uvažovať nad kosačkou na ručné tlačenie. Samochodné sekačky sa totiž vyrábajú skôr pre široký záber, majú ťažký motor a veľký kôš. Navyše sa s jej veľkosťou a váhou znižuje ovládateľnosť stroja. Kto potrebuje obkášať detaily, nakoniec zistí, že s malou, ľahkou kosačkou bez pohonu sa nadrie oveľa menej.


Konštrukcia kosačky. Je jedným z faktorov, na ktorý by ste nemali pri kúpe zabúdať. Už v obchode je potrebné vyskúšať si, či sa dá kosačka prispôsobiť vašej výške, ako ľahko ide ovládanie, aj to, či je uloženie kolies pojazdu pevné a či sa kolieska nevyosujú. V opačnom prípade môžete byť naozaj nepríjemne prekvapení.


Výkon motora. Mal by odpovedať šírke záberu kosačky. Aj tie najmodernejšie stroje vás môžu oklamať marketingovým ťahom, kde je záber naozaj veľkorysý, no motor je slabý a nebude stíhať dôkladne kosiť. Pri elektrickom pohone so šírkou záberu v rozmedzí 25 – 46 cm by mal výrobca montovať elektromotory s výkonom 650 – 1800 W. Kosačky s benzínovým pohonom bez pojazdu so šírkou záberu 40 - 46 cm musia mať motor s výkonom 2,2 – 3,4 kW. S pojazdom a šírkou záberu 46 – 53 cm by mal byť samozrejme výkon ešte vyšší – 3 – 4,9 kW.


Druhy pojazdu. Zdá sa, že sa nadobro skončili časy, keď páčka so zajačikom a korytnačkou označovala ovládanie plynu. Výrobcovia však pochopili, že znižovaním otáčok dochádza k neoptimálnemu režimu motora a následne jeho zvýšenému namáhaniu, ktoré znižuje životnosť motora. Výsledkom nových výskumov bola potreba práce agregátora v stálych otáčkach okolo 2800 ot/min. Preto sú v súčasnosti na trhu kosačky jednorýchlostné bez možnosti ovládania, alebo s niekoľkými stupňami rýchlosti. Novinkou je tiež takzvaný variátor, pomocou ktorého sa volí rýchlosť plynule.


Toto sú zásadné faktory, s ktorými musíte pred kúpou kosačky počítať. Iba tak sa stane kosenie pre vás relaxom.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Vysoký záhon urobí polovicu poľnohospodárskej práce za vás

Koľko osádzanej pôdy potrebujeme aby uživila nás a našu rodinu?

Ďalšie zaujímavé články na tému Balkón, záhrady

 

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: home.howstuffworks.com

(i.n)
 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732614

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka