banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Nauč sa robiť masáže ako guru

 

Dnes máme pre vás vynikajúci obrázkový návod, pomocou ktorého úplne jednoducho preniknete do tajov relaxačnej masáže a stane sa z vás doslova odborník na ne bez navštevovania kurzov či študovania literatúry. Veľkým plusom relaxačnej masáže je totiž fakt, že nevyžaduje žiadne špeciálne triky a metódy a preto ju hravo zvládne každý. Potrebný „know-how“ vo forme obrázkov poskytol portál Bright Side.

V dnešnej dobe je v podstate jedno, či je vaše zamestnanie sedavé, alebo či cez deň pobehujete po pracovisku, respektíve stojíte pri stroji s malou prestávkou na obed. Večer mnohí z nás zacítia potrebu poriadnej masáže, pri ktorej zrelaxuje nielen fyzicky, ale aj duševne. Je jasné, že masáži od profesionála sa nič nevyrovná, no partnerská masáž má mnohé iné benefity a ak ju správne ovládate, stúpnete v očiach partnera o niekoľko stupňov smerom nahor. Takže vedomosti, ktoré vás chceme naučiť budú pre vás v každom smere výhodné. Ľudia sa často masírovať svojho blízkeho neodvážia, pretože sa boja, že mu ublížia. Ak však budete dodržiavať určité zásady, nemôže sa nič stať, naopak -  prinesie mu to úľavu.

V ostatných rokoch sa často spomína pojem tuning manžela. V praxi to znamená túžbu mnohých žien pretvoriť svojich manželov na „umývačov riadu“, „vysávačov kobercov“ a podobne. Mnohé však viete, že v praxi to nefunguje. Partnerská masáž je však o inom. Verte, že ak jemne podsuniete nasledujúce obrázky vášmu chlapovi s tým, že ho chcete niečomu naučiť, máte takmer sto percentnú šancu, že sa takémuto tunningu nebude brániť. My, chlapi, sme už tak nastavení. Našou prioritou je ochrániť vás a sem je zahrnutá aj bolesť z únavy. Verte či nie, aler máloktorý chlap odolá možnosti dotýkať sa vášho tela, hoci aj počas masáže. Takže neváhajte – ukážte mu nasledujúce obrázky.

Ako na to?

Nauč sa robiť masáže ako guruRelaxačná masáž vychádza z podstaty akejkoľvek masáže a jej úlohou je uvolniť telo po náročnom dni. V prvom rade je dôležité dbať na správnu teplotu dlaní. Preto je vhodné masážny olej či krém jemne v rukách zohriať a nie hneď za studena ich natrieť na miesto, ktoré sa chystáme masírovať.

Osoba, prijímajúca masáž by, mala ležať na tvrdšom podklade. Masáž je primárne zameraná na ramená, krk a chrbticu.

Začneme ľahkými masážnymi pohybmi na ramenách chrbte a drieku. Sledujte zelené šípky na obrázkoch. Masáž by mala byť jemná, silové ťahy nepotrebujete, hoci v oblasti ramien môže byť dotyk intenzívnejší. Platí jedno: Masáž nie je tlaková, ale jemná a uvoľňujúca. Dôležité je masírovať v smere vlákien svalov, ktoré človek intuitívne cíti. Keď masírujete naprieč vláknami, tak svaly trochu preskakujú. Do masírovania môžete okrem dlaní a prstov zapojiť napríklad aj lakeť.

 

 

Nauč sa robiť masáže ako guru

Venujte sa aj šiji. Práve masáž tohto miesta je veľmi príjemná. Od tylovej kosti schovanej až vo vlasoch, kde sú úpony svalov, masírujeme smerom k ramenám, od nich k chrbtici, dole a späť k tylovej kosti, ako by sme mali na šiji namaľovaný kríž. V salóne vám pravdepodobne v rámci masáže šije nebudú masírovať od ramien až na ruky, doma si to však dovoliť môžete a je to veľmi príjemné.

Teraz viac zapojíme prsty, aby sme vyvinuli väčší tlak. Krúžime bruškami prstov, ktoré tvoria menšie či väčšie kruhy. Výbežku kosti sa dotýkame naozaj jemne, pretože sa tu nachádzajú akupresúrne body, ktoré môžu spôsobiť aj bolesť hlavy. Druhou rukou si buď môžeme pomôcť, alebo ju necháme voľne položenú kdekoľvek na tele. Keď partner necíti na svojom tele obe masérove ruky, tak to v jeho psychike vyvoláva neistotu, dodávajú odborníci s tým, že toto platí aj u profesionálnych masérov. Masáž prekladáme trením, ktorým sme ju začínali, pri ktorom si odpočinieme a je to príjemné aj pre masírovaného, ​​navyše tým udržujete svaly teplé.

Masáže

 

Opäť sa vrátime k oblasti chrbtice a ramien. Zapojiť môžete aj lakeť, postupujte pozdĺž dlhých svalových vlákien. Vyhnite sa chrbtici.

 

 

Masáž pred spaním zlepší krvný obeh a uvoľní svaly i myseľ. Nohy sú spolu s rukami najviac vyťaženou časťou tela. Na rozdiel od rúk im ale nevenujeme až takú starostlivosť. Pritom stačí pomerne málo – krátka niekoľkominútová masáž. Začnite masírovaním bruška na palci a postupne prechádzajte na ostatné. Ďalej prejdite rovno na pätu, odporúča sa masírovať ju aspoň minútu pre uvoľnenie. Môžete použiť aj masážny olej alebo telové mlieko. Každá masáž uvoľňuje, no zvlášť masírovanie chodidiel pomôže pri depresii. Konkrétne bod v strede palca na nohe, v strede vankúšikov na chodidle a bod na päte slúžia na uvoľnenie mysle. Masírujte ich aspoň niekoľko minút.

Nezabúdajte ani na masáž lýtok.

 

Masáž ukončíme jemným masírovaním tvárových kostí. Tento druh masáže je veľmi upokojujúci.

Masáž ukončíme jemným masírovaním tvárových kostí. Tento druh masáže je veľmi upokojujúci.

 

Tak čo. Vyskúšate?

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako podávať lieky dieťaťu

Živica na bradavice

Ďalšie zaujímavé články na tému Zdravie a výživa

 

1.3.2017© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: brighside.me

Autor:Ivan Nôta

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
TIP.JPG

Plánovanie záhradného posedenia


Niekoľko jednoduchých tipov, na ktoré by mal staviteľ myslieť skôr, ako začne budovať posedenie...


 
01.jpg

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?


Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.


 
obr.jpg

Zatvárajte svoju garáž rolovacou bránou na mieru


Zákaznícke riešenie garážových brán je vyhľadávaným spôsobom zabezpečenia osobného automobilu, ako aj samotného vstupu do domu.


 
skladovanie.jpg

Sušenie zeleniny ako rovnocenná alternatíva ku konzervovaniu


Neviete čo robiť s bohatou úrodou zeleniny? Nasušte si z nej zásoby na zimu. Bude sa vám hodiť nielen do polievok. Sušenie je lacná, rýchla a jednoduchá metóda konzervácie bez chémie a cukru.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

27704263

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ľudmila | Pondelok 16.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka