banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Neobyčajné letné sprchy

 

Neobyčajné letné sprchyV ostatnej dobe sa čoraz viac stretávame s obchodnou ponukou na letné vonkajšie sprchy, pracujúce na jednoduchom princípe: voda sa ohrieva buď v hadici, alebo zásobníku pomocou slnka. V pohode horúcich dní je takáto sprcha na vašej chalupe či chate neoceniteľným zdrojom osvieženia tela i ducha. Ruku na srdce – letné sprchy v obchodných sieťach nie sú až tak lacnou záležitosťou. Ak natrafíte na lacnú, pohľadovo vám nebude vyhovovať, pretože v žiadnom prípade nebude pôsobiť „prírodne“. Dizajnové vychytávky sú naopak príliš drahé a my si ich nemôžeme dovoliť.  Čo s tým?

Vyrobte si vlastnú otvorenú letnú sprchu, ktorá v žiadnom prípade nebude len o hadici, bareli na ohrev vody a sprchovej hlavici. Máme pre vás pár tipov, ako na to.

 

Najjednoduchšia

Ak máte dostatočne dlhú hadicu na polievanie trávnika a v sade na slnečnom mieste dostatočne vysoký strom, máte vyhraté. Takúto sprchu zvládne aj úplný amatér. K vysokému konáru stromu na svetelnej strane pripevnite klasický držiak na sprchu, používaný aj v domácnosti, najlepšie s pohyblivým kĺbom pre dobré nasmerovanie prúdu vody.

Existuje tiež možnosť pripevniť k stromu celé otočné rameno, do ktorého neskôr vložíte klasickú sprchovú hlavicu. K hlavici privediete pomocou hadice vodu, počkáte kým sa nahreje a potom už len stačí otočiť kohútikom. Riešiť odtok vody nie je potrebné, nakoľko vám táto bude zavlažovať trávnik.

 

Najúžasnejšia

Neobyčajné letné sprchyTáto letná sprcha v našej redakcií jednoznačne vedie. Nezvyčajné a úžasné riešenie je príkladom, ako prírodný prvok dodá vašej sprche dôstojnosť, harmóniu a funkčné konštrukčné riešenie.  Prírodný kameň sa zároveň bude počas letných dní nahrievať a toto teplo vám pri sprchovaní odovzdá spolu so vzácnou energiou skál. Riešenie je zložitejšie, pretože vašou úlohou bude doviezť na pozemok veľkú skalu( aspoň 1,5m vysokú)  – a tu sa bez nákladného automobilu nezaobídete. Výsledok však stojí za to.

Prívod vody zostane ukrytý sa skalou a vy si môžete k nej dorobiť kamennú lavičku na sedenie počas sprchovania. Keďže záhradné sprchy neslúžia na umývanie tela saponátmi, len čistou osviežujúcou vodou, môžete túto odviezť pomocou zakopaného potrubia priamo ku kvetinovým záhonom. Na odtok poslúži rovnako dobre hadica so širším priemerom, ako aj melioračné potrubie. Výlevku však musíte opatriť jemnou mriežkou z antikoru či umelej hmoty, aby sa do odvodnenia nedostali smeti. „Podlahu“ sprchy vytvoríte napríklad z bielych okrúhlych kameňov, ktoré vám odvodnenie ukryjú.  Ak nechcete kopať v záhrade potrubie na odtok vody, vyryte jednoducho od sprchy odvodňovací kanálik.

 

 

 

 

 

Sprcha v plote

03.jpgVyužite jedinečnú príležitosť spojiť príjemné s užitočným a vytvorte okrem sprchy aj dokonalú závlahu pre vaše rastliny pri plote. Ak máte pri dome (chate, chalupe) vysoký murovaný plot, zakomponujte sprchu priamo doň. Na „podlahu“ opäť využite biele okrúhle kamene a nezabudnite na kanáliky, ktoré vodu odvedú spoľahlivo k zeleným rastlinkám. V blízkosti takéhoto kúta sa odporúča pestovať vysoké „tropické“ zelené rastliny, ktoré budú za prísun vody vďačné. Vysoký murovaný plot pôsobí podobne ako skala v predchádzajúcom type sprchy. Slnko ho bude nahrievať a teplo z neho bude počas pobytu v tomto kúte sálať na vaše telo. Je to naozaj veľmi príjemné.

 

Aj v  tomto prípade je okrem bežnej hadice možné tiež využiť barel na ohrievanie vody a túto vodu potom priviezť k sprche. Barel musí byť samozrejme položený vyššie, ako sprchová hlavica, aby voda pritekala samospádom a nepotrebovala k tomu umelo vytvorený tlak. Vodu v bareli pravidelne dopĺňajte. Na sprchovanie sa tiež často využíva zachytávanie dažďovej vody do zásobníka. Pouvažujte aj nad takýmto riešením. Pri budovaní sprchového kúta priamo v murovanom plote sa priam žiada zabudovať priamo doň aj kohút na ovládanie sprchy. Takéto riešenie dodá vášmu kútu nečakaný vzhľad luxusu. Vyskúšajte to.

 

 

 

ZVEDAVEC

ZvedavecAk je váš plot dostatočne vysoký, môžete sa sprchovať hoci aj úplne nahí. Ak sa obávate zvedavého suseda, máme pre vás malý tip: vyrobte si „zvedavca“. Zvedavec je veselou formou psychického nátlaku, ktorou humorne naznačíte susedovi čo sa smie a čo nie. Na jeho výrobu vám postačia staré rukavice, kusy dreva, kovu, akrylové farby a fantázia. Ostatné je zrejmé z obrázku.

 

 

 

Netradičná

Ak pri vašej chate nemáte dostatočne veľký pozemok, neprepadajte zúfalstvu. Letný sprchový kút si môžete vyhotoviť ako jej súčasť, alebo súčasť vašej terasy. Tu sa však už vyžaduje murárska zručnosť a schopnosť stať sa na čas architektom.

 

Neobyčajné letné sprchy

 

Dôležité je, aby stavba nenarúšala vzhľad vašej chaty, aby pôsobila skôr ako neoddeliteľná súčasť terasy, aby nezaberala veľa miesta a aby sa zachovala funkčnosť sprchového kúta. To znamená, že musíme mať hlavne vyriešený žľab, zachytávajúci vodu a potrubie na jej odtok, ďalej musí byť vyriešený protišmykový prístup do sprchy, prítok teplej vody aj jej ovládanie. Veríme, že aj medzi vami sa nájde mnoho šikovných majstrov, ktorí by si s takýmto typom sprchy poradili.

 

Bambusový kút

Neobyčajné letné sprchyVyriešiť separovanie sprchy od zvedavých pohľadov nemusí byť ťažká úloha. Veľkej obľube sa tešia bambusové zásteny z hrubších prútikov bambusu a to hlavne vďaka vodeodolným vlastnostiam tejto rastliny. Častokrát vyzerajú takéto vonkajšie sprchové kúty ako umelecké diela. Povoľte teda uzdu svojej fantázií. Môžete si dokonca vytvoriť akúsi prírodnú kúpeľňu, ktorej výhody sú nesporné. Okrem zvláštneho architektonického prvku v záhrade získate aj miesto na dokonalú relaxáciu v lone prírody.

 

Chcete viac?

Inšpirujte sa obrázkami z našej fotogalérie:

 

Neobyčajné letné sprchy

Neobyčajné letné sprchy

Neobyčajné letné sprchy

Neobyčajné letné sprchy

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Vyrobte si kŕmidlo pre lastovičky

Na čo myslieť pri kúpe rotačnej kosačky?

Ďalšie články na zaujímavú tému Majstrovanie a iné

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: moystroitel.ru, delasami.com, dizajn-sada.ru

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732523

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka