Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Netradičný adventný veniec


Netradičný adventný veniecTakýto venček zrejme skôr poslúži ako dekorácia viac ako samotný adventný veniec. Ale ak sa vám páči...

Materiál:

- 5 zátok zo sektu- umelých
- 2-3 zátky z vína
- kus čierneho kartónu (môže byť zafarbený)
- 5 kusov vaty, valčeky asi 30 mm dlhé, zafarbené na oranžovo
- krátke špendlíky s čiernymi hlavičkami
- čierne, ružové, tyrkysové stužky (3 mm široké) a červená (6 mm široká)
- kúsok ohybného drôtu potiahnutého plyšom
- 10 eurovka
- umelý sneh na dekorovanie
- základné farby na maľovanie-biela, oranžová, čierna
- špajdľa
- uschnuté konáriky, ohybný drôt
- základ na adventný veniec, sviečky

1. Ležiaceho snehuliaka vyrobíme tak, že zátku zo sektu pre režeme po výške približne na polovicu. Potom si prispôsobíme korky z vína, ktoré zrežeme na veľkosť 2- 2,5 cm a budeme z nich vyrábať cylindre.

2. Zátky zo sektu potom natrieme základnou bielou farbou a po jej zaschnutí na ne natrieme vrstvu umelého snehu. Ak dostanete kúpiť umelý sneh hustý, treba ho jemne zriediť vodou. Znovu pretrieme bielou základnou farbou a zrezané vínové korky natrieme načierno. Necháme zaschnúť.

3. Pomocou 2 - eurovky si nakreslíme 5 kruhov na čierny kartón a vystrihneme. Do stredu každého nalepíme načierno zafarbený korok a spoj ozdobíme pripravenými tenkými stužkami.

4. Vatové valčeky vytvarujeme do tvaru mrkvy ako nosa a spolu s cylindrami nalepíme na biele zátky. Ohybný drôt potiahnutý plyšom prerežeme na 2 časti cca. 3,5 cm a zapichneme „ležiacemu“ snehuliakovi (z polky zátky) ako ruky a vytvarujeme (snehuliak leží s rukami pod hlavou)

5. Snehuliakom môžeme zo širšej stužky vyrobiť šál. Potom do snehuliakov napicháme krátke špendlíky ako oči a gombíky a domaľujeme im ústa a líčka.

6. Z uschnutých konárikov vytvoríme metlu a pripevníme ich na špajdľu kúskom ohybného drôtu. Aj snehuliakovi, ktorý bude držať metlu, prirobíme ručičky a omotáme okolo metly.

7. Ďalej snehuliakov nalepíme na pripravený základný veniec, rozmiestnime sviečky a veselý veniec je hotový.


Mohlo by vás tiež zaujímať:

Jednoduché slamené vianočné ozdoby

Adventný veniec z buksusu

Ďalšie zaujímavé návody na Dekorovanie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: winter-wonderland.de


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
5.jpg

Interiérový detox: upratovanie ako očista


Chaos a neporiadok spomaľujú tok energie a vytvárajú priestor pre hromadenie zlej energie s negatívnym vplyvom na náš život.


 
obr.JPG

TOP 10 účinkov oleja zo semienok rasce


Možno ste sa v lekárňach stretli s prípravkom "Rascový olej". A možno ani netušíte, aké blahodarné účinky má tento prípravok na váš organizmus. Olej zo semienok čiernej rasce je dôležitý liečivý olej.


 
obr.jpg

Ochrana dreva v stavebných konštrukciách podkrovia


V článku „Dizajnové riešenia interiéru miniatúrneho podkrovia“ sme spomínali že dodnes sa pojem podkrovie v niektorých prípadoch spája s pojmom skladisko.


 
obr.JPG

Vyrobte si domáci prírodný acylpyrin


Tento liek má aj napriek obrovskému komerčnému úspechu úplne obyčajné korene a jeho podstata spočíva v úplne obyčajnom strome v našich končinách zvanom vŕba. Táto bola zdrojom úľavy pre chorých po celé stáročia.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 15.12.2018

meniny má: Ivica

podrobný kalendár

25413342

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ivica | Sobota 15.12.2018 |
ÚvodÚvodná stránka