banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Netušené možnosti využitia pracovných nástrojov

 

Zruční domáci kutilovia vedia, ako si pomôcť bežným pracovným náradím pri činnosti, ktorá je často krát na míle vzdialená účelu týchto nástrojov. Pre vás ostatným máme niekoľko zaujímavých tipov.

Vodováha zo záhradnej hadice

Netušené možnosti využitia pracovných nástrojovAk potrebujete dať „do roviny“ počas stavby rôzne časti plota, altánku, kolov a podobne v priestore s dlhými vzdialenosťami, okolo prekážok a dokonca aj za rohom, nič neprekoná hladinu vodu (veď nie nadarmo sa presnej rovine hovorí, že je vodorovná). Kúpime si teda dostatočne dlhú hadicu (hoci aj gumenú a nepriehľadnú), na ktorej konce nainštalujeme dve cca 25 cm kúsky hadice priehľadnej. Tento „vodováhový“ systém naplníme vodou a ihneď môžeme zameriavať rovinu.

Plánovanie dizajnu záhrady pomocou hadice

Ešte raz záhradná hadica: Ak na svojej záhrade plánujte postaviť niečo s oblými, krivými či netypickými líniami (rybník, oporné múry, záhon a podobne), „načrtnite“ si pôdorys pomocou ohybnej záhradnej hadice, alebo lana. Ak je dizajn správny, označte tvar vápnom či sprejom.

 

Elektrická kefa z vŕtačky

kefa.jpgAk potrebujete vykefovať napríklad strechu, kovovú rúru, plot a podobne kvôli ich zbaveniu od nečistôt (tiež machu a pod.), netrápte sa ručným čistením. Kúpte si napríklad okrúhlu kefu na čistenie WC s pevnou rúčkou (prípadne si takúto rúčku vyrobte z kovovej tyče), upnite ju do vŕtačky a „kefovací“ pomocník je hotový.

 

 

 

 

 

 

 

Pílenie pomocou vŕtačky

vrtacka.jpgPotrebujete skrátiť skrutku, železnú tyčku, alebo iný menší materiál? Nechajte vŕtačku vykonať za vás ťažkú prácu a zbavte sa otravného rezania ručnou pílou na železo (aj napriek tomu, že ručná píla ako základný pracovný nástroj zostane). Upevnite skrutku do vŕtačky na pevno. Na skrutku nakrúťte dve matice tak aby boli zaistené voči pohybu (uťahovaním proti sebe). Vonkajšia skrutka bude zároveň hranicou a miestom, za ktorým budete píliť. Váš pomocník, v prípade, že nedokážete udržať silno vŕtačku sám, musí ju musí držať pevne v rukách (prípadne ju upnite do stojana). Zapnite vŕtačku na nižšie otáčky a držte ostrie píly oproti závitu skrutky. Jemne pritláčajte. Za chvíľu máte skrutku presne odpílenú. Navyše pri vyskrutkovaní matíc vám tieto očistia rez od stružlín a pilín a závit sa nebude „zadrhávať“.

 

 

 

Záhradný fukár/vysávač ako autočistič

fukar.jpgKým činnosť s týmto záhradným pracovným nástrojom je obmedzená prakticky na jesenné obdobie pri likvidácií listov, môžete ho používať aj celoročne na vysávanie interiéru auta od drobných nečistôt. Ak sa vám dá vypnúť na tomto vysávači funkcia drvenia listov, povysávate ním aj malé skrutky či drobné čiastočky kovov a tvrdých materiálov.

 

 

 

 

 

 

 

Jednoduché skrutkovanie silných hákov

Netušené možnosti využitia pracovných nástrojovVeľké skladovacie háky býva dosť zložité zaskrutkovať do drevenej hrady. Väčšinou si to okrem silných rúk vyžaduje špeciálne kliešte, ktoré však môžu poškodiť plastový povlak háku. Začnite teda skrutkovať ručne a potom prevlečte cez hák očkový kľúč. Miesto styku kľúča a háku oviňte izolačnou páskou a môžete zakrúcať oveľa jednoduchšie a s menšou silou.

 

 

 

 

 

 

 

Čistenie topánok vŕtačkou

Netušené možnosti využitia pracovných nástrojovPomerne novou vychytávkou je rotačná kefa do vŕtačky na čistenie topánok (dostať ju kúpiť v špecializovaných obchodoch ), pomocou ktorej sa dožijú „znovuzrodenia“ a vysokého lesku aj staré topánky. Postačí tridsaťsekundová „kúra“ kefy, upevnenej vo vŕtačke (pri stredných otáčkach) a vaše topánky budú ako znovuzrodené.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Textilné omietky a ich nanášanie

Kvapľový strop

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Domáci majster

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: familyhandyman.com
Autor: Ivan Nôta

 
 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732158

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka