banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Optimálne rozmery záhradných chodníkov

 
1. Ak budujete chodník idúci od cesty k vašej bráne, mal by byť dostatočne široký na to, aby po ňom mohli pohodlne kráčať vedľa seba dvaja ľudia, čo znamená, že by nemal byť užší ako 120 cm.
 
Záhradné chodníky
 

2. Chodníky okolo domu sa nazývame odkvapovým chodníkom. Väčšinou je vyrobený z betónových dlaždíc, lacnejšiu alternatívu predstavuje štrk. Ak chodník slúži tomuto účelu, stačí ak bude široký 50cm, maximálne však 60 cm.

3. Ak je funkcia odkvapového chodníka kombinovaná s chodníkom mala by jeho šírka dosahovať minimálne 100 cm, ideálna šírka by však mala predstavovať 120 cm. Pozor, ak chcete aby chodník slúžil správne svojmu účelu, pri stavbe nezabúdajte na jeho sklon.
 
 
Záhradné chodníky
 

Chodníky v samotnej záhrade by nemali byť zbytočne široké, aby záhradu neoberali o zeleň. Navyše, najmä v malej záhradke by pôsobili neesteticky. Šírka chodníka pre pohodlnú chôdzu je 60- 70 cm.
 
Záhradné chodníky

Ak je však vaša záhrada skutočne veľká, môžu byť hlavné chodníky široké 100 až 120 cm.
 
 
Mohlo by vás tiež zaujať:
 
Ďalšie zaujímavé články o záhradách
 


2.5.2008© Weby Group
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: superszklarnie.pl, metro.gazeta.pl, garden-aga.blogspot.com


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.JPG

Psychosomatické zóny a ich vplyv na nás


Máte v niektorých miestnostiach pocit strachu či tiesne?


 
04.JPG

Skvelý nápad na rýchle rozmnoženie jahôd


Nezriedka si pri ochutnávaní čerstvých jahôd na tržnici či u známych povieme, že by nebolo od veci dopestovať si presne takéto isté doma. Verte tomu, že sa to dá aj bez materskej rastliny. Ako? Ukážeme vám!


 
obr.JPG

Smrdí vám práčka, umývačka?


Zbavte sa mastnoty, vodného kameňa aj zápachu, prečítajte si týchto 5 rád!


 
obr.jpg

Liečivé schopnosti mačiek


Mnohí ich považujú za tvrdohlavé stvorenia, ktoré majú radi svojich pánov len v súvislosti s jedlom. Skúsení ľudia však vedia, že napriek svojskej povahe disponujú mačky liečiteľskými schopnosťami. A my sme sa im pozreli "na zúbky".


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

27463597

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Bartolomej | Sobota 24.8.2019 |
ÚvodÚvodná stránka