Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Pieskovanie

 

Nie, nebudeme si dnes rozprávať o technologickom postupe renovácie kovových materiálov, ale o modelárskom štýle, kde výsledné výtvory nesú na sebe pieskový image. Takéto dekorácie sú už na pohľad krásne, no ich výroba nie je nič zložité a, ako sa hovorí, zvládnu to aj malé deti. Poďte sa teda s nami priučiť modelárskej metóde, zvanej pieskovanie.

 

Túto efektnú záhradnú dekoráciu, ktorá vyzerá, ako by bola z piesku, si doma môžete vyrobiť dokonca i v zime.
Vyrobená týmto spôsobom sa vám nerozsype ani pri prvých kvapkách dažďa, silnom vetre či fyzickom náraze.

 

 

PieskovaniePotrebujeme nejakú nádobku (ľubovoľnú), do ktorej nasypeme jemný piesok. Ten je potrebný dôkladne premiešať s vodou tak, aby sa do neho dali otláčať rôzne veci a predmety tak, ako to zvyknú robiť deti na pieskovisku.

 

 

 

 

 

 

 

Týmito predmetmi môže byť naozaj hocičo – mušle, koráliky, kamienky, dokonca aj loptička „ježko“ pre psa, vianočná dekorácia a podobne.

 

Pieskovanie

 

PieskovanieKeď máme v nádobe zmiešaný piesok s vodou, zarovnáme ho do roviny a môžeme začať otláčať. Nemusia to byť len neživé predmety. Skúste tiež dlaň či chodidlo.

 

 

 

 

 

 

Pieskovanie

Takto si vytvorte vlastnú kompozíciu, ktorá nie je vôbec striktne daná, ale závisí od vašej fantázie.

 

 

 

 

 

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/87334/bylinky-podle-zverokruhu-podivejte-se-ktere-pomohou-prave-vam-a-jak.htmlTakto nám vznikne forma, ktorú je ďalej nutné zaliať tekutou sadrou.

 

 

 

 

 

 

PieskovanieTeraz musíte počkať, kým sadra takmer úplne nestvrdne a nevyschne. V tomto procese sa do nej „vlepia“ zrniečka piesku z vašej kompozície.

 

 

 

 

Obráťte nádobu a opatrne z nej sadru vyklopte.

 

Pieskovanie

 

Nastáva dlho očakávaný okamih. Pomocou štetca odstráňte prebytočný piesok...

 

Pieskovanie

 

A dielo je hotové. Aby vám čo najdlhšie vydržalo, odporúča sa nastriekať jeho povrch bezfarebným matným lakom. Čo poviete – nevyzerá takáto dekorácia, ako fosília s prahistorických čias?

 

Pieskovanie

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Domáce srdiečkové sviečky

Obrúsok v tvare sviečok

Ďalšie zaujímavé články na tému Dekorácie pre inšpiráciu

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: stranamasterov.ru

(i.n.)

 
 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Uvarte si žihľavové pivo. Je to jednoduchšie, ako si myslíte


Aj keď je ideálny čas na varenie tohto piva na jar, kedy sa zbierajú mladé výhonky žihľavy, možno ho pripravovať až do jesene. Základom však bude, že sa zbierajú len vrchné časti rastliny, ktoré nie sú staré.


 
obr.jpg

Páči sa vám kamenný krb?


Ak vám vo vašom dome chýba pekný krb a váš zrak sa stále častejšie rozhliada po peknom prírodnom kameni, prezradíme vám, aké výhody a nevýhody vykurovanie kamenným krbom má.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
obr.jpg

Účinné prírodné lieky na bolesti žalúdka, gastritídu a pálenie záhy


Na gastritídu a pálenie záhy existuje množstvo konvenčných terapií. Väčšina štandardných liekov však spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré chorým ľuďom ďalej strpčujú život. Našťastie veľmi dobre dodnes fungujú rady našich babičiek. Vyskúšajte


 

Výborná nátierka

Maslo vymiešajte s horčicou, pridajte soľ a korenie, salámu, cibuľku a ...

dnes je: 18.7.2018

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

24295582

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kamila | Streda 18.7.2018 |
ÚvodÚvodná stránka