banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Pieskovanie

 

Nie, nebudeme si dnes rozprávať o technologickom postupe renovácie kovových materiálov, ale o modelárskom štýle, kde výsledné výtvory nesú na sebe pieskový image. Takéto dekorácie sú už na pohľad krásne, no ich výroba nie je nič zložité a, ako sa hovorí, zvládnu to aj malé deti. Poďte sa teda s nami priučiť modelárskej metóde, zvanej pieskovanie.

 

Túto efektnú záhradnú dekoráciu, ktorá vyzerá, ako by bola z piesku, si doma môžete vyrobiť dokonca i v zime.
Vyrobená týmto spôsobom sa vám nerozsype ani pri prvých kvapkách dažďa, silnom vetre či fyzickom náraze.

 

 

PieskovaniePotrebujeme nejakú nádobku (ľubovoľnú), do ktorej nasypeme jemný piesok. Ten je potrebný dôkladne premiešať s vodou tak, aby sa do neho dali otláčať rôzne veci a predmety tak, ako to zvyknú robiť deti na pieskovisku.

 

 

 

 

 

 

 

Týmito predmetmi môže byť naozaj hocičo – mušle, koráliky, kamienky, dokonca aj loptička „ježko“ pre psa, vianočná dekorácia a podobne.

 

Pieskovanie

 

PieskovanieKeď máme v nádobe zmiešaný piesok s vodou, zarovnáme ho do roviny a môžeme začať otláčať. Nemusia to byť len neživé predmety. Skúste tiež dlaň či chodidlo.

 

 

 

 

 

 

Pieskovanie

Takto si vytvorte vlastnú kompozíciu, ktorá nie je vôbec striktne daná, ale závisí od vašej fantázie.

 

 

 

 

 

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/87334/bylinky-podle-zverokruhu-podivejte-se-ktere-pomohou-prave-vam-a-jak.htmlTakto nám vznikne forma, ktorú je ďalej nutné zaliať tekutou sadrou.

 

 

 

 

 

 

PieskovanieTeraz musíte počkať, kým sadra takmer úplne nestvrdne a nevyschne. V tomto procese sa do nej „vlepia“ zrniečka piesku z vašej kompozície.

 

 

 

 

Obráťte nádobu a opatrne z nej sadru vyklopte.

 

Pieskovanie

 

Nastáva dlho očakávaný okamih. Pomocou štetca odstráňte prebytočný piesok...

 

Pieskovanie

 

A dielo je hotové. Aby vám čo najdlhšie vydržalo, odporúča sa nastriekať jeho povrch bezfarebným matným lakom. Čo poviete – nevyzerá takáto dekorácia, ako fosília s prahistorických čias?

 

Pieskovanie

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Domáce srdiečkové sviečky

Obrúsok v tvare sviečok

Ďalšie zaujímavé články na tému Dekorácie pre inšpiráciu

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: stranamasterov.ru

(i.n.)

 
 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732200

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka