Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Pieskovanie

 

Nie, nebudeme si dnes rozprávať o technologickom postupe renovácie kovových materiálov, ale o modelárskom štýle, kde výsledné výtvory nesú na sebe pieskový image. Takéto dekorácie sú už na pohľad krásne, no ich výroba nie je nič zložité a, ako sa hovorí, zvládnu to aj malé deti. Poďte sa teda s nami priučiť modelárskej metóde, zvanej pieskovanie.

 

Túto efektnú záhradnú dekoráciu, ktorá vyzerá, ako by bola z piesku, si doma môžete vyrobiť dokonca i v zime.
Vyrobená týmto spôsobom sa vám nerozsype ani pri prvých kvapkách dažďa, silnom vetre či fyzickom náraze.

 

 

PieskovaniePotrebujeme nejakú nádobku (ľubovoľnú), do ktorej nasypeme jemný piesok. Ten je potrebný dôkladne premiešať s vodou tak, aby sa do neho dali otláčať rôzne veci a predmety tak, ako to zvyknú robiť deti na pieskovisku.

 

 

 

 

 

 

 

Týmito predmetmi môže byť naozaj hocičo – mušle, koráliky, kamienky, dokonca aj loptička „ježko“ pre psa, vianočná dekorácia a podobne.

 

Pieskovanie

 

PieskovanieKeď máme v nádobe zmiešaný piesok s vodou, zarovnáme ho do roviny a môžeme začať otláčať. Nemusia to byť len neživé predmety. Skúste tiež dlaň či chodidlo.

 

 

 

 

 

 

Pieskovanie

Takto si vytvorte vlastnú kompozíciu, ktorá nie je vôbec striktne daná, ale závisí od vašej fantázie.

 

 

 

 

 

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/87334/bylinky-podle-zverokruhu-podivejte-se-ktere-pomohou-prave-vam-a-jak.htmlTakto nám vznikne forma, ktorú je ďalej nutné zaliať tekutou sadrou.

 

 

 

 

 

 

PieskovanieTeraz musíte počkať, kým sadra takmer úplne nestvrdne a nevyschne. V tomto procese sa do nej „vlepia“ zrniečka piesku z vašej kompozície.

 

 

 

 

Obráťte nádobu a opatrne z nej sadru vyklopte.

 

Pieskovanie

 

Nastáva dlho očakávaný okamih. Pomocou štetca odstráňte prebytočný piesok...

 

Pieskovanie

 

A dielo je hotové. Aby vám čo najdlhšie vydržalo, odporúča sa nastriekať jeho povrch bezfarebným matným lakom. Čo poviete – nevyzerá takáto dekorácia, ako fosília s prahistorických čias?

 

Pieskovanie

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Domáce srdiečkové sviečky

Obrúsok v tvare sviečok

Ďalšie zaujímavé články na tému Dekorácie pre inšpiráciu

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: stranamasterov.ru

(i.n.)

 
 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
citroen prievidza.jpg

Najmodernejší auto showroom nájdete v Prievidzi


Či už ide o budovy, podniky, alebo showroomy, zvykli sme si, že tie s prívlastkom „naj“ objavíme hlavne v Bratislave. Aj preto je príjemným prekvapením, že najmodernejší automobilový showroom budeme môcť navštíviť v Prievidzi.


 
01.jpeg

Ako uvariť vynikajúci džem zo žltého melónu


Žltý (alebo ak chcete cukrový) melón je sám o sebe veľmi zdravá plodina. Cukrové melóny pomáhajú rozpúšťať kyslé soli a bránia tak vytváraniu ľadvinových a žlčových kameňov.


 
obr.jpg

Murované kuchyne sa páčia stále viac


Z južnej Európy preniká do našich kuchýň závan nového štýlu, ktorý si rýchlo nachádza svojich prívržencov aj medzi slovenskými gazdinkami.


 
TIP.JPG

Princíp a inštalácia svetlovodu


Rozsvecovať aj vo dne v priestoroch bez okien je nepohodlné a drahé. Možným riešením takejto situácie je zabudovanie svetlovodu. Počiatočná investícia sa po nejakej dobe vráti, zvýšený komfort bývania sa však prejaví okamžite.


 
02.jpg

Ako si pripraviť kvalitný kompost z listov stromov


Jeseň v záhrade znamená pre mnohých okrem iného úmorné hrabanie lístia, ktoré v sade opadlo zo stromov a následnú otázku – kam s ním? Vyhodiť alebo spáliť? Verte tomu, že obidvoje by bola naozaj veľká škoda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 22.10.2017

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

22261426

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Sergej | Nedeľa 22.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka