Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Pieskovanie

 

Nie, nebudeme si dnes rozprávať o technologickom postupe renovácie kovových materiálov, ale o modelárskom štýle, kde výsledné výtvory nesú na sebe pieskový image. Takéto dekorácie sú už na pohľad krásne, no ich výroba nie je nič zložité a, ako sa hovorí, zvládnu to aj malé deti. Poďte sa teda s nami priučiť modelárskej metóde, zvanej pieskovanie.

 

Túto efektnú záhradnú dekoráciu, ktorá vyzerá, ako by bola z piesku, si doma môžete vyrobiť dokonca i v zime.
Vyrobená týmto spôsobom sa vám nerozsype ani pri prvých kvapkách dažďa, silnom vetre či fyzickom náraze.

 

 

PieskovaniePotrebujeme nejakú nádobku (ľubovoľnú), do ktorej nasypeme jemný piesok. Ten je potrebný dôkladne premiešať s vodou tak, aby sa do neho dali otláčať rôzne veci a predmety tak, ako to zvyknú robiť deti na pieskovisku.

 

 

 

 

 

 

 

Týmito predmetmi môže byť naozaj hocičo – mušle, koráliky, kamienky, dokonca aj loptička „ježko“ pre psa, vianočná dekorácia a podobne.

 

Pieskovanie

 

PieskovanieKeď máme v nádobe zmiešaný piesok s vodou, zarovnáme ho do roviny a môžeme začať otláčať. Nemusia to byť len neživé predmety. Skúste tiež dlaň či chodidlo.

 

 

 

 

 

 

Pieskovanie

Takto si vytvorte vlastnú kompozíciu, ktorá nie je vôbec striktne daná, ale závisí od vašej fantázie.

 

 

 

 

 

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/87334/bylinky-podle-zverokruhu-podivejte-se-ktere-pomohou-prave-vam-a-jak.htmlTakto nám vznikne forma, ktorú je ďalej nutné zaliať tekutou sadrou.

 

 

 

 

 

 

PieskovanieTeraz musíte počkať, kým sadra takmer úplne nestvrdne a nevyschne. V tomto procese sa do nej „vlepia“ zrniečka piesku z vašej kompozície.

 

 

 

 

Obráťte nádobu a opatrne z nej sadru vyklopte.

 

Pieskovanie

 

Nastáva dlho očakávaný okamih. Pomocou štetca odstráňte prebytočný piesok...

 

Pieskovanie

 

A dielo je hotové. Aby vám čo najdlhšie vydržalo, odporúča sa nastriekať jeho povrch bezfarebným matným lakom. Čo poviete – nevyzerá takáto dekorácia, ako fosília s prahistorických čias?

 

Pieskovanie

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Domáce srdiečkové sviečky

Obrúsok v tvare sviečok

Ďalšie zaujímavé články na tému Dekorácie pre inšpiráciu

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: stranamasterov.ru

(i.n.)

 
 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Plieseň v domácnosti


Plesne v obývacom priestore bývajú pre človeka čoraz väčším strašiakom. Nie preto, že by sa proti nim nedalo bojovať, ale hlavne z dôvodu, že štatisticky je ich oproti minulým rokom preukázateľne viac.


 
obr.jpg

Dostavba a izolácia podkrovia


Ak sme si vybrali vhodnú strechu a vhodný priestor, začíname plánovať zatepľovanie. Aj túto prácu prenechajme odborníkovi, kvalitne navrhnuté a riešené zateplenie je totiž najpodstatnejšie pre vytvorenie správnej tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Čím sa líši rustikálna kuchyňa od vidieckeho štýlu?


Okrem množstva malých zásuviek, zásuvkových skriniek či nábytku s vyrezávanými stĺpikmi sa nezabúda na klasický drez s do kríža tvarovanými kohútikmi drezovej batérie. Takáto kuchyňa sa pýši nábytkom s bohatým profilovaním dvierok...


 
obr.jpg

10 rastlín, ktoré môžete pestovať v obyčajnej vode


Je jedno, či je leto, alebo zima. V interiéri nášho bytu môžeme po celý rok pestovať nenáročné bylinky, respektíve rastlinky, na ktoré nepotrebujeme mať ani záhradu, ani veľký kvetináč a ani zem. Bohato nám postačia malé nádoby a obyčajná voda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 15.12.2017

meniny má: Ivica

podrobný kalendár

22640719

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ivica | Piatok 15.12.2017 |
ÚvodÚvodná stránka