Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Plesová škraboška

 

Plesová škraboška Dnes vás naučíme, ako si jednoducho vytvoriť plesovú škrabošku, ktorá sa veľmi podobá na čipkovanú taliansku „mardi grass“ masku.

Čo budeme potrebovať?

Tyl – je to tkanina, ktorá sa používa predovšetkým na výrobu čipiek a stúh, odevov, záclon, parochní a jemných sietí napríklad pre reproduktory a ako dekoračné textílie. Nájdeme ju v obchodoch s textíliami, aj v internetových obchodoch. Postačí nám kus s rozmermi cca 30 – 20 centimetrov.

Čierna farba na textílie – tú dostaneme v špecializovaných obchodoch (kamenných aj internetových predajniach). Mala by byť v tube, alebo ešte lepšie v nádobke s umelej hmoty s nadstavcom na maľovanie podobne, ako je to u farieb na sklo.

Ďalej je mať dobré po ruke nožnice, ihlu a čiernu niť, fóliu, kancelársky papier na vytlačenie šablóny a hlavne chuť do práce.

Šablóna

Apropo – tú si môžete navrhnúť sami. Pre ostatných prinášame jeden obrázok, ktorý si kliknutím zväčšíte a vytlačíte na tlačiarni. Tu je:

 

Plesová škraboška

 

Ideme na to

Plesová škraboška 1. Pripravíme si šablónu buď podľa vlastného návrhu, alebo vytlačenú na tlačiarni. Papier s návrhom prilepíme pomocou malých kúskov lepiacej pásky na pracovný stôl a prekryjeme ju fóliou (môže byť aj potravinárska).  Fóliu tiež prilepíme lepiacou páskou tak, aby sa nehýbala.

 

 

 

 

Plesová škraboška 2. Z tylu vyrežeme obdĺžnik s rozmermi približne 25 x 15 cm, alebo takými, aby úplne prekryl šablónu. Tyl dôkladne rozprestrieme nad šablónou tak, aby na ňom neboli záhyby, ani vlnovky a zafixujeme jeho rohy lepiacimi páskami.

 

 

 

 

Plesová škraboška 3. Začneme s maľovaním. Ideálna je farba na textílie s dávkovačom na maľovanie. Farbu v žiadnom prípade neriedime. Vlastnosti farby nám umožňujú vytvárať plastický obraz bez toho, aby sa na podkladovom tyle rozpíjal. Dôkladne obtiahneme krivky šablóny.

 

Plesová škraboška

4. Ak sme domaľovali, musíme nechať farbu dôkladne vyschnúť. Aj potom je elastická a neláme sa. Ani neodpadáva.

 

Plesová škraboška 5. Keď je farba úplne suchá, opatrne odlepíme tyl od fólie a nožnicami vystrihneme škrabošku vrátane otvorov pre oči.

 

 

6. Z jemnej stuhy odstrihneme kus dlhý minimálne 50 cm. Jeden z koncov pretrieme kúskom čiernej farby na textil a po jej vyschnutí ho jemne prišijeme k okraju škrabošky. Potom požiadame priateľa, aby nám pomohol prirovnať škrabošku k hlave a zistiť, aký dlhý kus stuhy nám bude stačiť k tomu, aby nám okolo hlavy presne sedela. Zostávajúci koniec stuhy odstrihneme, koniec opäť pretrieme čiernou farbou a nakoniec ho tiež prišijeme k okraju škrabošky.

Plesová škraboška

 

7. Hotovo. Môže sa ísť na ples či karneval.

Ani v tomto prípade sa fantázií medze nekladú. Môžete skúšať vytvárať masky s rôznymi farbami aj meniť farebnosť tylového podkladu. Držíme palce.

Plesová škraboška

Mohlo by vás tiež zaujať:

Pampúšky

Fašiangový punč

Čítajte aj ďalšie zaujímavé články v sekcii Niečo na inšpiráciu

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: infoniac.ru, tver.rastemvrossii.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Opravujeme strop


Možno vás pri pohľade na strop napadne myšlienka, že by si zaslúžil vašu starostlivosť. Do očí vás bijú nepekné nerovnosti, škaredé škáry, už dávno stratil lesk a zdobí ho len zastaraná špina?


 
01.JPG

Kubánske oregano vám pomôže proti nádche i moliam


Čaj z oregana pomáha aj pri astme, žalúdočných ťažkostiach a vysokom krvnom tlaku. Využijeme ho aj na drobné poranenia, ako sú odreniny, štípance a popáleniny. Upokojuje tiež bolesť a urýchľuje proces hojenia.


 
obr.jpg

Škola numerológie vo Zvolene


Pomocou čísiel je možné si uvedomiť výzvy, ktorým v živote čelíme, porozumieť súvislostiam, odhaľujúcim našu osobnosť a pochopiť seba samého. A tým začať napĺňať svoje poslanie v tomto živote.
Od 26.1. raz do mesiaca v sobotu, 5 lekcií


 
obr.jpg

Výroba a montáž parapetnej pohovky vlastnými rukami


V mnohých prípadoch nie je potrebné volať k výrobe parapetnej pohovky špecializovanú firmu, zvlášť, ak ste zručný stolár.


 
obr.jpg

Propolis: zázračný dar od včiel


Popri mede a materskej kašičke vyzerá propolis ako menejcenný včelí produkt. Nedajte sa oklamať prvým dojmom. Chrípka, zhoršená imunita, ale aj nepríjemné plesne na koži, paradentóza alebo len obyčajné odreniny.


 

Talianske hovädzie roštenky

Roštenky na okrajoch narežte, naklepte, osoľte, okoreňte a potrite pre ...

dnes je: 20.1.2019

meniny má: Dalibor

podrobný kalendár

25646718

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Dalibor | Nedeľa 20.1.2019 |
ÚvodÚvodná stránka