Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Pocity, ktoré poškodzujú naše zdravie – časť 1: keď pocit „vletí“ do duše

 

„Neexistuje zdravá duša a choré telo, tak ako neexistuje chorá duša a zdravé telo.“

Dnes sa na stránke Dobrej rady stretávate s prvou časťou nášho letného seriálu na pokračovanie, v ktorom sa budeme venovať  zaujímavému odboru s názvom etikoterapia. Povieme si hlavne niečo o vplyve u negatívnych pocitov na dušu a spoločne budeme hľadať východiská.

Už Sokrates hovoril, že telo je len obalom duše. Akonáhle ochorie duša, ochorie aj telo. Všetky z tisícok diagnóz, ktoré poznáme, vznikajú, keď sa pokazí ľudská duša... Ak je pre nás zdravie najdôležitejšie a poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám zdravie poškodzujú, potom si každý sám dokáže postrážiť, aby mu niektorý z nich „nevletel do duše“ a nevzal mu zdravie. Ktoré negatívne pocity to sú?

  Pocity, ktoré poškodzujú naše zdravie – časť 1: keď pocit „vletí“ do duše -  závisť

   - nenávisť

    - krivda

    - zloba

    - ľútosť

    - strach

    - trápenie sa pre iných

 

Akonáhle niektorý z týchto pocitov ľudia pustia do svojho vnútra, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť.

 Ak neveríte na duchovno a na „veci medzi nebom a zemou“, nemusíte čítať ďalej. Ak však veríte, že človek má dušu ( a vôbec to nemusí byť viera z kresťanského hľadiska), potom je táto séria článkov určená práve pre vás.

Čo je to duša? Ako s ňou spolupracujeme? Pokiaľ ju nechápeme tak, že s ňou môžeme spolupracovať, tak sa ďalej nedostaneme. Naša duša sídli v oblasti Solar plexu pod hrudnou kosťou uprostred. Nie je v človeku väčšieho bohatstva, ako je jeho duša. S dušou treba spolupracovať. Ako sa o dušu nestaráme, potom to vedie k psychosomatickým chorobám, čo už sa dnes pripúšťa, aj keď veľmi opatrne. Pre každého je najdôležitejšie jeho zdravie. Pre každého dospelého by mal byť najdôležitejším človekom v jeho živote on sám. Miluj sám seba - v tom nie je pýcha alebo sebectvo. Ktosi múdry povedal: Nech myšlienka neopustí miestnosť, v ktorej sme. Keď si uvedomíte, že máte tendencie riešiť veci spätne, baviť sa o tom, čo bolo alebo utekáte do budúcnosti a čo bude, keď...

Tak vždy utekáme dopredu alebo dozadu, a len preto, lebo nechceme byť tu a teraz. Keď utekáme naspäť, tak tam už nie sme, sú to teda len spomienky. Keď utekáme dopredu, tak tam ešte nie sme. To je hypotéza. Ale keď riešim TERAZ, tak som TU. Keď máme neporiadok v duši, tak nechceme riešiť teraz, lebo do toho by sme museli zahrnúť seba a uvedomiť si svoj stav. Toto sú kroky, ktorými sa človek dostáva k pravde o sebe. Keď sa prinútite byť  tu a teraz, často zistíte: jeden nevyriešený problém, druhý, tretí - a všeobecne to nazveme stres. Módne slovo, ľudia sa ho chytajú, vytvárajú  si antistresové programy, pričom nie je možné zachraňovať človeka, ak sa on sám zachraňovať nechce. Nehovoriac o tom, že stres je tiež všetko zahŕňajúce a nič nehovoriace slovo.

Vytvárajme si taký vzťah k sebe, aby sme videli predovšetkým vstupný problém, ktorý môžeme zvládnuť a problémy, do ktorých ešte nemôžeme vstúpiť, treba nechať na neskôr. Tak sa dostávame k elementárnemu chápaniu seba samého. Akonáhle sa o to nebudeme starať, začne nám to prerastať cez hlavu, dušička sa začne lámať a začnú to odnášať orgány.

Najlepšie sú na tom ľudia, ktorí vnímajú stav duše. Teda vnímajú pohodu alebo nepohodu. Keď človek nechce vnímať stav nepohody alebo je nepohody príliš veľa, musí dôjsť k niečomu, čo ho posunie do iných zážitkov.

Každý orgán v tele má mimo svojho fyziologického poslania tiež svoju duchovnú dimenziu. Napríklad žalúdok a hrubé črevo sú ovládané strachom . Vtedy sa začínajú objavovať nejaké problémy s hrubým črevom - hemoroidy, zápchy . Kto vie niečo o meridiánoch , ktoré kontrolujú svaly alebo svalové skupiny a dávajú informáciu skôr, ako sa tento orgán začne rozpadať, vie, o čom je reč. Cez meridián hrubého čreva nás môže bolieť rameno. Pôjdeme k lekárovi a on povie, že je to vekom a pichne nám injekciu. Tým sa síce otupí bolesť, čo je reč tela - teda zatlačíme prejav tela, ale vznikne následný problém - obličky (podľa piatich elementov hrubé črevo vyživuje obličky a jeho párový orgán, močový mechúr). Obličky sa energeticky oslabia kvôli neusporiadaným medziľudským vzťahom. Nejde vždy o to, či ste s niekým pohádaný. Ide o to, koho si nosíme v sebe, koho nemôžeme spracovať, kto nám vadí. Nevyrovnaný medziľudský vzťah vedie k vnútornej agresii , to vedie k nadprodukcii adrenalínu a ten sa usadzuje v obličkách. Z toho sú obličkové kamene. To ale pokračuje cez meridián obličky - opúchajú členky alebo je problém s dýchaním, bolesť za hrudnou kosťou...

Čo je to chrípka? Sú to neusporiadané obličky. A do toho príde bacil. Normálne sme schopní spracovať kde čo, ale v momente, keď je niečo neusporiadané, stačí akýkoľvek závan a máme chrípku. Po obličkách pokračuje močový mechúr . Dráha močového mechúra začína medzi očami, ide cez hlavu, tam sa to rozchádza a kontroluje chrbtové vzpriamovače a točí sa. Zdvojené dráhý sa spoja pod kolenom a končia pod malíčkom na nohe. Celý chrbát je problémom močového mechúra. Jeden problém zo sto je skutočný problém s chrbtom. Inak je to záležitosť chrbtového svalstva, ktoré na základe toho, že cezeň prechádzajú dráhy močového mechúra -ktoré paralyzujú tieto svaly, nám znemožní pohyb / hexenšus, úsad /. Je to záležitosť svalstva. Chrbát nebolí. To sú omyly, ktoré medicína produkuje, aby nemusela akceptovať energetické súvislosti v tele. Iné je, keď sú polámané stavce, dochádza k ich vydretiu, keď je veľký nedostatok vápnika  podobne. Ale to sú výnimky.

Už len to, že začínam mať nádchu a ja som prechladol . Podstatné je to, že mi tečie z nosa, niečo alebo niekoho som niekde nezvládol, scvrkli sa mi obličky. Ja by som mal hľadať, čo kde mám niečo nevyriešené a tým sa zmizne problém s nádchou. Toto je hľadanie cesty k sebe. Keď sa "rozbehnú" obličky a močový mechúr, u žien začnú gynekologické problémy, u mužov problémy s prostatou. Toto je tiež jedna z dvoch príčin neplodnosti. Problém prostaty môže napr. spočívať v tom, že sú neporiadky medzi chorým a napr. jeho svokrou. Nevedia sa dohovoriť, stále ho to štve...

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako sa do hory volá, alebo karma je zdarma

Pocity, ktoré poškodzujú naše zdravie – časť 2: strach je pocit, ktorý nemá žiadnu hodnotu

Ďalšie zaujímavostí o zdraví a osobnom raste

 

6.6.2017© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: infoniac.ru
Autor: Ivan Nôta

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Plieseň v domácnosti


Plesne v obývacom priestore bývajú pre človeka čoraz väčším strašiakom. Nie preto, že by sa proti nim nedalo bojovať, ale hlavne z dôvodu, že štatisticky je ich oproti minulým rokom preukázateľne viac.


 
obr.jpg

Dostavba a izolácia podkrovia


Ak sme si vybrali vhodnú strechu a vhodný priestor, začíname plánovať zatepľovanie. Aj túto prácu prenechajme odborníkovi, kvalitne navrhnuté a riešené zateplenie je totiž najpodstatnejšie pre vytvorenie správnej tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Čím sa líši rustikálna kuchyňa od vidieckeho štýlu?


Okrem množstva malých zásuviek, zásuvkových skriniek či nábytku s vyrezávanými stĺpikmi sa nezabúda na klasický drez s do kríža tvarovanými kohútikmi drezovej batérie. Takáto kuchyňa sa pýši nábytkom s bohatým profilovaním dvierok...


 
obr.jpg

10 rastlín, ktoré môžete pestovať v obyčajnej vode


Je jedno, či je leto, alebo zima. V interiéri nášho bytu môžeme po celý rok pestovať nenáročné bylinky, respektíve rastlinky, na ktoré nepotrebujeme mať ani záhradu, ani veľký kvetináč a ani zem. Bohato nám postačia malé nádoby a obyčajná voda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 15.12.2017

meniny má: Ivica

podrobný kalendár

22640707

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ivica | Piatok 15.12.2017 |
ÚvodÚvodná stránka