Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Pocity, ktoré poškodzujú naše zdravie – časť 1: keď pocit „vletí“ do duše

 

„Neexistuje zdravá duša a choré telo, tak ako neexistuje chorá duša a zdravé telo.“

Dnes sa na stránke Dobrej rady stretávate s prvou časťou nášho letného seriálu na pokračovanie, v ktorom sa budeme venovať  zaujímavému odboru s názvom etikoterapia. Povieme si hlavne niečo o vplyve u negatívnych pocitov na dušu a spoločne budeme hľadať východiská.

Už Sokrates hovoril, že telo je len obalom duše . Akonáhle ochorie duša, ochorie aj telo. Všetky z tisícok diagnóz, ktoré poznáme, vznikajú, keď sa pokazí ľudská duša ... Ak je pre nás zdravie najdôležitejšie a poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám zdravie poškodzujú, potom si každý sám dokáže postrážiť, aby mu niektorý z nich „nevletel do duše“ a nevzal mu zdravie. Ktoré negatívne pocity to sú?

  Pocity, ktoré poškodzujú naše zdravie – časť 1: keď pocit „vletí“ do duše -  závisť

   - nenávisť

    - krivda

    - zloba

    - ľútosť

    - strach

    - trápenie sa pre iných

 

Akonáhle niektorý z týchto pocitov ľudia pustia do svojho vnútra, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť.

 Ak neveríte na duchovno a na „veci medzi nebom a zemou“, nemusíte čítať ďalej. Ak však veríte, že človek má dušu ( a vôbec to nemusí byť viera z kresťanského hľadiska), potom je táto séria článkov určená práve pre vás.

Čo je to duša? Ako s ňou spolupracujeme? Pokiaľ ju nechápeme tak, že s ňou môžeme spolupracovať, tak sa ďalej nedostaneme. Naša duša sídli v oblasti Solar plexu pod hrudnou kosťou uprostred. Nie je v človeku väčšieho bohatstva, ako je jeho duša. S dušou treba spolupracovať. Ako sa o dušu nestaráme, potom to vedie k psychosomatickým chorobám, čo už sa dnes pripúšťa, aj keď veľmi opatrne. Pre každého je najdôležitejšie jeho zdravie. Pre každého dospelého by mal byť najdôležitejším človekom v jeho živote on sám. Miluj sám seba - v tom nie je pýcha alebo sebectvo. Ktosi múdry povedal: Nech myšlienka neopustí miestnosť, v ktorej sme. Keď si uvedomíte, že máte tendencie riešiť veci spätne, baviť sa o tom, čo bolo alebo utekáte do budúcnosti a čo bude, keď ... Tak vždy utekáme dopredu alebo dozadu, a len preto, lebo nechceme byť tu a teraz. Keď utekáme naspäť, tak tam už nie sme, sú to teda len spomienky. Keď utekáme dopredu, tak tam ešte nie sme. To je hypotéza. Ale keď riešim TERAZ, tak som TU. Keď máme neporiadok v duši, tak nechceme riešiť teraz, lebo do toho by sme museli zahrnúť seba a uvedomiť si svoj stav. Toto sú kroky, ktorými sa človek dostáva k pravde o sebe. Keď sa prinútite byť  tu a teraz, často zistíte: jeden nevyriešený problém, druhý, tretí - a všeobecne to nazveme stres. Módne slovo, ľudia sa ho chytajú, vytvárajú  si antistresové programy, pričom nie je možné zachraňovať človeka, ak sa on sám zachraňovať nechce . Nehovoriac o tom, že stres je tiež všetko zahŕňajúce a nič nehovoriace slovo.

Vytvárajme si taký vzťah k sebe, aby sme videli predovšetkým vstupný problém, ktorý môžeme zvládnuť a problémy, do ktorých ešte nemôžeme vstúpiť, treba nechať na neskôr. Tak sa dostávame k elementárnemu chápaniu seba samého. Akonáhle sa o to nebudeme starať, začne nám to prerastať cez hlavu, dušička sa začne lámať a začnú to odnášať orgány.

Najlepšie sú na tom ľudia, ktorí vnímajú stav duše. Teda vnímajú pohodu alebo nepohodu. Keď človek nechce vnímať stav nepohody alebo je nepohody príliš veľa, musí dôjsť k niečomu, čo ho posunie do iných zážitkov.

Každý orgán v tele má mimo svojho fyziologického poslania tiež svoju duchovnú dimenziu. Napríklad žalúdok a hrubé črevo sú ovládané strachom . Vtedy sa začínajú objavovať nejaké problémy s hrubým črevom - hemoroidy, zápchy . Kto vie niečo o meridiánoch , ktoré kontrolujú svaly alebo svalové skupiny a dávajú informáciu skôr, ako sa tento orgán začne rozpadať, vie, o čom je reč. Cez meridián hrubého čreva nás môže bolieť rameno. Pôjdeme k lekárovi a on povie, že je to vekom a pichne nám injekciu. Tým sa síce otupí bolesť, čo je reč tela - teda zatlačíme prejav tela, ale vznikne následný problém - obličky (podľa piatich elementov hrubé črevo vyživuje obličky a jeho párový orgán, močový mechúr). Obličky sa energeticky oslabia kvôli neusporiadaným medziľudským vzťahom. Nejde vždy o to, či ste s niekým pohádaný. Ide o to, koho si nosíme v sebe, koho nemôžeme spracovať, kto nám vadí. Nevyrovnaný medziľudský vzťah vedie k vnútornej agresii , to vedie k nadprodukcii adrenalínu a ten sa usadzuje v obličkách. Z toho sú obličkové kamene . To ale pokračuje cez meridián obličky - opúchajú členky alebo je problém s dýchaním, bolesť za hrudnou kosťou...

Čo je to chrípka? Sú to neusporiadané obličky. A do toho príde bacil. Normálne sme schopní spracovať kde čo, ale v momente, keď je niečo neusporiadané, stačí akýkoľvek závan a máme chrípku. Po obličkách pokračuje močový mechúr . Dráha močového mechúra začína medzi očami, ide cez hlavu, tam sa to rozchádza a kontroluje chrbtové vzpriamovače a točí sa. Zdvojené dráhý sa spoja pod kolenom a končia pod malíčkom na nohe. Celý chrbát je problémom močového mechúra. Jeden problém zo sto je skutočný problém s chrbtom. Inak je to záležitosť chrbtového svalstva, ktoré na základe toho, že cezeň prechádzajú dráhy močového mechúra -ktoré paralyzujú tieto svaly, nám znemožní pohyb / hexenšus, úsad /. Je to záležitosť svalstva. Chrbát nebolí. To sú omyly, ktoré medicína produkuje, aby nemusela akceptovať energetické súvislosti v tele. Iné je, keď sú polámané stavce, dochádza k ich vydretiu, keď je veľký nedostatok vápnika  podobne. Ale to sú výnimky.

Už len to, že začínam mať nádchu a ja som prechladol . Podstatné je to, že mi tečie z nosa, niečo alebo niekoho som niekde nezvládol, scvrkli sa mi obličky. Ja by som mal hľadať, čo kde mám niečo nevyriešené a tým sa zmizne problém s nádchou. Toto je hľadanie cesty k sebe. Keď sa "rozbehnú" obličky a močový mechúr, u žien začnú gynekologické problémy, u mužov problémy s prostatou. Toto je tiež jedna z dvoch príčin neplodnosti. Problém prostaty môže napr. spočívať v tom, že sú neporiadky medzi chorým a napr. jeho svokrou. Nevedia sa dohovoriť, stále ho to štve...

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako sa do hory volá, alebo karma je zdarma

Choroby nepadajú z neba, alebo: Prečo práve ja?

Ďalšie zaujímavostí o zdraví a osobnom raste

 

6.6.2017© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: infoniac.ru
Autor: Ivan Nôta

 


 
spolocna-1.jpg

Voľné miesto marketingový manažér

Do nášho tímu vo Zvolene hľadáme tvorivého človeka so vzťahom k internetovým technológiám.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
01.jpg

Novodobý postrach našich živých plotov


Dôvodom náhlej zmeny našich buxusov je malý nenápadný „imigrant“, ktorý sa ešte prakticky pred pár rokmi takmer nevyskytoval. Problémom je, že buxus je tak hustý, že si spočiatku vôbec nemusíte všimnúť, že sa niečo deje.


 
Dobrarada_2.jpg

Ochráňte svoj domov počas dovolenky


A aj keby ste nemali v dome či byte veľmi cenné veci, narušenie súkromia je nepríjemné. Predsa len, súkromie jednotlivca alebo rodiny naberá na hodnote a nikto oň nechce prísť. Zabezpečené bývanie je jedným z dôležitých faktorov.


 
svah.jpg

Terasy a ich výsadba

Pri svahovitých záhradách môžeme využiť pravý význam pojmu terasa. Pre prerozdelenie svahu na jednotlivé poschodia totiž používame terasovitý efekt (môžeme sa s ním stretnúť napríklad pri stupňovitých ryžových poliach v Ázii).


 
vylamovanie.jpg

Aby paradajky vo vašej záhrade čo najviac rodili


Ako dosiahnuť bohatú úrodu bez toho, aby sme sa museli veľmi namáhať? Máme pre vás skvelé tipy, pomocou ktorých nielenže získate z rastliny oveľa viac plodov ale navyše nebude táto napadnutá plesňou.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať
Pohlad_04.jpg

Rastie v centre Vrbového

Nová rezidencia v európskom štandarde


 

dnes je: 27.6.2017

meniny má: Ladislav, Ladislava

podrobný kalendár

21365264

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ladislav, Ladislava | Utorok 27.6.2017 |
ÚvodÚvodná stránka