banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Postavte si plot


Nájde sa dosť dobrých dôvodov postaviť si takýto plot. Či už na ochranu pred zvedavými zrakmi z ulice alebo jednoduchú ochranu proti vetru. Nezabúdajte, že stĺpiky nesmú byť umiestnené ďaleko od seba, aby sme dosiahli jeho stabilitu. Profilové dosky môžu byť max. 1800 mm dlhé a stĺpik by mal mať rozmery 100x100mm.

Postavte si plot

Odpíľte si lištu, ktorou budete odmeriavať presné vzdialenosti medzi stĺpikmi. Ak máte profil o dĺžke 1800 mm a drážka U profilu je 20 mm hlboká, musí mať táto lišta dĺžku 1840 mm. Keďže ale U profily nemusia byť presné a ich hĺbka môže byť o +-2 mm iné, musíme počítať s dĺžkou meracej lišty 1844 mm.

Tieto rozmery sú len príkladom, pretože rozdielne systémy, môžu mať rozdielne rozmery.Postavte si plot
 


Postavte si plotTakýto plot musí byť rovný, preto vymerajte jeho uchytenie týmto spôsobom.

 

Priskrutkejte U - kotvu o pásový základ, alebo oceľové H-kotvy zabetónujte. Máte na výber.

Priskrutkujte U-profily na stĺpiky ešte na pracovnom stole a nie až potom, keď ich namontujete na základ. Skrutky majú byť od seba vzdialené 100 mm a majú viesť cez drážku U- profilu do stĺpika. Otvory predvŕtajte 9 mm vrtákom a použite 10 mm skrutky.

Postavte si plot


Teraz môžete stĺpiky s priskrutkovanými U- profilmi nasadiť na oceľové úchytky (kotvy). Skôr ako stĺpiky priskrutkujete napevno, odmerajte odstup medzi U- profilmi pomocou už spomínanej meracej lišty a vodováhy.


Postavte si plotKeď vaše stĺpiky stoja presne a pevne ste ich uchytili, môžete začať zakladať profilové dosky.Najspodnejšia doska by sa nemala v žiadnom prípade dotýkať zeme. Použite teda kolík, ktorým dosku podložíte a pokúste sa ju pomocou neho a vodováhy, vyvážiť. Teraz priskrutkujte dosku v strede U- profilu. Dosku smiete priskrutkovať len na jednej jeho jednej strane, lebo drevo sa rozpína a schne vplyvom počasia, musí teda na to mať dostatočnú možnosť, inak by U- profil roztrhlo.

 

6.jpg

 

7.jpgTeraz môžete postupovať ďalej. Vkladajte profilové dosky jednu do druhej a každú z nich vpravo a vľavo s U - profilom zoskrutkujte. Najprv vyvŕtajte menší otvor 7mm a skrutkujte 8mm skrutkami. Keď má vŕtaná strana s drážkou 20 mm a profilová doska je široká 20 mm, musíme vŕtať do hĺbky 35 mm.


Postavte si plotVašu prácu korunujte ukončovacou lištou, ktorú nasadíte na poslednú profilovú dosku. K tomu ale musíme odpíliť spojovaciu drážku profilovej dosky a tá nám po tomto procese musí presahovať U- profil o cca. 15 mm. Potom sa zvrchu priloží ukončovacia lišta a zoskrutkuje sa zvrchu s U- profilom na stĺpiku. Stĺpik môžete ozdobiť dreveným uzáverom- hlavicou.

 

9.jpg 

10.jpg 

 

Postavte si plot

 

Postavte si plot

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Drevené terasy a pódiá

Bezpečné pribíjanie klincov

Ďalšie zaujímavé články na tému Vŕtanie, skrutkovanie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: tophouse.ru, s-i-v.ru, dachadecor.ru

 

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732379

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka