banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Prací prostriedok bez chémie a iné tipy o praní

plody pagaštanu konskéhoVynikajúci náhradný prostriedok na pranie neobsahujúci chemické látky si môžete vyrobiť sami doma z pagaštanu konského. Jeho plody totiž obsahujú saponíny. Plody očistite, nasekajte nadrobno a potom zomeľte na jemný prášok.

 

 

Pekné biele prádlo

 

Peknú bielu farba prádla ako pri bielení dosiahnete, ak do posledného plákania pridáte trošku bóraxu (dekahydrát tetraboritanu disodného), v pomere na 10 l asi jednu polievkovú lyžicu. Tento prostriedok je dokonca vhodný aj na bielenie jemného prádla.


Biele prádlo zostane dlhšie naozaj biele ak ho občas dáme bieliť na trávu ako kedysi. Večer ho položte na trávu, pokropte čerstvou vodou a nechajte cez no vonku.
Pri ručnom praní môžete do pláchania pridávať ocot. Neutralizuje vôňu prášku a tým pádom nemusíte pláchať 2x. Okrem toho osviežuje a fixuje farby.

 

 

Staré vlnené odevy

 

Vyťahané staré vlnené veci sa dajú pravdepodobne ešte zachrániť. Vyperte ich najprv normálne s práškom na programe určenom na pranie vlny a potom ich jednoducho ešte raz preperte tentokrát vo vlažnom vývare z bielej fazule.

 

 

Do leskla vynosené veci 

 

Ako osvedčený prostriedok na veci, ktoré ste znosili až do leskla sa osvedčil čpavok. Do menšieho hrnca pridáme 1 lyžicu čpavku, rozmiešame a roztokom potom prekefujeme lesklé miesta.

 

 

Čítajte aj ďalšie zaujímavé články v sekcii Pranie a sušenie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772431

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka