Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Pravda o soli

 

Soľ je odpradávna jednou z najzákladnejších a všadeprítomných ochucovadiel. Historicky bola veľmi ceneným konzervantom potravín pre väčšinu svetových kultúr. Prírodná soľ obsahuje širokú škálu esenciálnych minerálov a neprestáva byť až neuveriteľne cenná pre naše zdravie. Je však naozaj „nad zlato“ ?

Dnešní spracovatelia chemicky menia väčšinu solí dodávaných na trh a tým ich robia nebezpečnými pre človeka. Prírodná soľ je zdrojom 21 životne dôležitých a 30 druhotných minerálov, ktoré sú kľúčové pre naše zdravie. Lenže v dnešnej kuchynskej soli by sme ich hľadali márne. Soľ musí byť čisto biela. Zvykli sme si na to, netušiac, že práve zdravé minerály jej dodávajú tmavšiu farbu.  Keď sa vyrába kuchynská soľ, sú tieto minerály použité pre chemický priemysel, alebo sa použijú pre zvieratá, alebo sa jednoducho odstránia.

Bežná kuchynská soľ, ktorú si v súčasnosti kupujeme v obchodoch, býva zložená z 97,5% chloridu sodného a zvyšok tvoria chemikálie - napr. prísady proti zhrudkovateniu. Takáto soľ býva bielená a tepelne spracovaná a príliš vysoké teploty menia jej prirodzenú chemickú štruktúru, tiež ničia esenciálne stopové minerály. Navyše do nej bývajú pridávané aj nebezpečné zložky, ako je jód alebo fluoridy a jedovaté látky, ako je hydroxid hlinitý (používaný ako prísada proti vlhnutiu).

V dôsledku spracovania sa soľ stáva neživou - je z nej vyrábaný neprírodný chlorid sodný s chemickými prísadami, ktoré znemožňujú jej zužitkovanie v tele. Telo potom musí vynakladať obrovské množstvá energie a obetovať mnoho bunkových tekutín, aby neutralizovalo ničivé účinky soli. Vo svetle týchto faktov vyšlo najavo, že dnešná kuchynská soľ priamo zodpovedá za množstvo chorôb, vrátane reumatizmu, dny, celulitídy, artritídy, srdcových chorôb, vysokého tlaku, močových aj obličkových kameňov a podobne. Bez solenia by to však naozaj vyzeralo, ako v rozprávke Soľ nad zlato a tak sa mnohí začali obracať po zdravších náhradách. Ako prvá najrozšírenejšia náhrada sa javila morská soľ. Lenže ani s ňou to nie je všetko kóšer. Množstvo svetových  slaných jazier a oceánov je už bohužiaľ kontaminovaných toxínmi, ako sú napr. ortuť, PCB alebo dioxín. Ropné škvrny sú schopné otráviť zásoby soli na celé desaťročia. A tak viac ako 85% všetkých producentov potravinárskej morskej soli používa rafinačné procesy. Na základe týchto skutočností je múdrejšie neveriť tomu, že by morská soľ mala byť čistým zdrojom esenciálnych solí tak, ako to hlásia reklamné slogany.

Mnohí (hlavne vegáni) odporúčajú na solenie čiernu soľ. Je pravda, že je zdravá, no jej chuť (napriek slanosti) je tak špecifická, že naše chuťové poháriky by si na ňu mohli zvykať dosť ťažko. Poďme si o nej zistiť viac. Čierna soľ, v Indii nazývaná Kala Namak alebo sanchal, je zvláštny druh nerafinovanej vulkanickej soli s výraznou chuťou po vajíčkach. V skutočnosti je červenkasto-sivá vďaka vysokému obsahu železa a iných minerálov. Chemicky je čierna soľ chlorid sodný so železom, siričitou zložkou a minerálnymi stopovými prvkami. Ťaží sa v sopečných oblastiach Indie a Pakistanu. Podľa tradičnej indickej ajurvédskej medicíny má čierna soľ mnoho terapeutických vlastností. Pomáha pri trávení a čistení čriev, ďalej pri nadúvaní a pálení záhy. Je vhodná pre ľudí s vysokým krvným tlakom, pretože neobsahuje toľko sodíka a nezvyšuje obsah sodíka v krvi. Je vhodná pre ľudí, ktorí dávajú prednosť nesolenej strave. Má tiež omladzujúce účinky, pretože napomáha tráveniu a zlepšuje zrak.

Vegáni oceňujú čiernu soľ pre jej vaječnú chuť. Používa sa napríklad ako korenie do tofu, aby napodobnila vaječný šalát. Nemožno ju zameniť za bežnú soľ vďaka jej špecifickej chuti. Čierna soľ sa rozsiahlo používa v indickej kuchyni ako prísada do šalátov, ktorým sa hovorí Chaat, do čatní, Rajt, čalamády a mnohých ďalších pochúťok. Napríklad Chaat masala (indická koreniaca zmes) závisí na čiernej soli pre svoju typickú vôňu a chuť. Prekvapivo sa táto soľ používa pri príprave exotických chladených nápojov a zvláštnou lahôdkou je, ak si ňou posypete jablko či banán. Keďže čierna soľ neobsahuje sodík, odporúčajú ju odborníci ako ideálnu alternatívu pre všetkých trpiacich vysokým krvným tlakom. Problémom však bude jej cena, pretože je viac, ako desaťnásobne vyššia oproti obyčajnej kuchynskej soli.

Himalájska soľNaše putovanie za soľou ukončíme pri ružovej soli, ktorá je síce tiež drahšia, no na náš organizmus pôsobí rovnako blahodarne, ako soľ čierna. Ružová soľ je jedna z veľmi mála „slaných“ variantov, ktoré doteraz zostávajú v prírode čisté a stabilné. Prírodné ružové soli sú známe svojím obsahom esenciálnych stopových minerálov a svojou schopnosťou regulovať vyváženosť bunkových tekutín. Ružové odtiene získavajú tieto soli vďaka prítomnosti oxidu železa a hojnému obsahu spomínaných minerálov. Tieto sú prítomné v tzv. koloidnej forme a mávajú vzájomne prepojenú štruktúru, uľahčujúcu ich absorpciu. Ich výživná schopnosť je tak pre telo znásobovaná.

Ružová soľ býva často pomenovávaná podľa svojho pôvodu. Medzi najuznávanejšie druhy patrí himalájska soľ. V rozpore s rozšíreným presvedčením druhy ružovej soli nezvyšujú krvný tlak. Ich schopnosť regulovať vyváženosť tekutín im dovoľuje zároveň aj stabilizovať ho na zdravých hodnotách. Medzi ďalšie prínosy ružových solí patria tieto:

- podporujú zdravú hladinu cukru v krvi
- umožňujú produkovať energiu v tele
- absorbujú častice stravy
- podporujú cievne a dýchacie systémy
- podporujú zdravie nosovej dutiny
- sú prevenciou proti svalovým kŕčom
- zosilňujú kosti
- upravujú spánok a náladovosť
- zlepšujú telesné libido
- podporujú imunitný systém
- stabilizujú srdcový tep a tlak krvi
- odstraňujú prekyslenie

Ružová soľ je tiež výborným prostriedkom proti astme a alergiám. Máva jedinečnú schopnosť uvoľňovať zahustené sekréty z pľúc a zastavovať nadmernú vodnatú sekréciu hlienu z nosa. Možno ju používať aj pre liečebné účely - pôsobí totiž ako prírodné antihistaminikum. Odporúča sa piť 2-3 poháre vody s malým prídavkom ružovej soli.

Rada odborníka na záver: Pri liečebnom užívaní týchto solí majte na pamäti svoje telo a načúvajte mu. Niektoré telesné typy potrebujú viac soli než iné. Ak máte chuť na niečo slané, zvyčajne to znamená, že vám chýbajú stopové minerály. Riaďte sa preto svojim inštinktom a pridávajte si do svojho jedla o niečo viac ružovej soli. Ak práve nemáte chuť na slané, potom sa vráťte sa solením späť ku zmenšeným dávkam.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Nahraďte chémiu medom

Afrodiziaká

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti v článkoch v sekcii Ostatné jedlá a nápoje

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: dialupanything.com, undergroundhealth.com,wikimedia.org

Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
01.jpeg

Ako uvariť vynikajúci džem zo žltého melónu


Žltý (alebo ak chcete cukrový) melón je sám o sebe veľmi zdravá plodina. Cukrové melóny pomáhajú rozpúšťať kyslé soli a bránia tak vytváraniu ľadvinových a žlčových kameňov.


 
obr.jpg

Murované kuchyne sa páčia stále viac


Z južnej Európy preniká do našich kuchýň závan nového štýlu, ktorý si rýchlo nachádza svojich prívržencov aj medzi slovenskými gazdinkami.


 
TIP.JPG

Princíp a inštalácia svetlovodu


Rozsvecovať aj vo dne v priestoroch bez okien je nepohodlné a drahé. Možným riešením takejto situácie je zabudovanie svetlovodu. Počiatočná investícia sa po nejakej dobe vráti, zvýšený komfort bývania sa však prejaví okamžite.


 
02.jpg

Ako si pripraviť kvalitný kompost z listov stromov


Jeseň v záhrade znamená pre mnohých okrem iného úmorné hrabanie lístia, ktoré v sade opadlo zo stromov a následnú otázku – kam s ním? Vyhodiť alebo spáliť? Verte tomu, že obidvoje by bola naozaj veľká škoda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 19.10.2017

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

22233178

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kristián | Štvrtok 19.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka