Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Pripravte si liečivý nápoj z kapusty na jarnú či jesennú očistu a aj na chudnutie

 

Kapusta má mnohé benefity, ktoré sú všeobecne známe. Patrí medzi najvyužívanejšiu zeleninu, ktorú nájdete snáď v každom obchode s potravinami a niektorí aj na svojej záhrade. Obsahuje silné liečivé látky, ktoré pomáhajú pri liečbe rakoviny a tiež účinne bojujú s žalúdočnými vredmi. Táto zelenina obsahuje vysoké množstvo vitamínov B1, B6, C, U, K a E, ďalej vlákniny a mnoho minerálnych látok, ako je horčík, jód, zeleň, selén a vápnik.

Pripravte si liečivý nápoj z kapusty na jarnú či jesennú očistu a aj na chudnutie

 

Surová kapusta obsahuje množstvo vitamínu U, ktorý pomáha pri posilnení stien žalúdka a zvyšuje jeho regeneráciu. Táto vlastnosť je mimoriadne užitočná pre liečbu a prevenciu proti vredom. Surová kapusta tiež obsahuje vysoký obsah chlóru a síry- pomocníkov, ktorí sú veľmi užitoční v boji proti črevným zápalom a pomáhajú telu odplaviť toxíny nahromadené v črevách.

Kapusta tiež dokáže znížiť krvný tlak a hladinu cholesterolu. Spolu so všetky antioxidantmi, ktoré obsahuje, vám pomôže zvýšiť imunitu, očistí pečeň a podporí správnu funkciu čriev. Ale tiež sa dá využiť pri liečbe artritídy. Selén v kapuste je minerálna látka, ktoré pomôže v boji proti bolesti kĺbov a zápalov spôsobených v dôsledku choroby artritídy.


Liečivý nápoj z kapusty

Kapusta je bezpochyby súčasťou zdravej výživy a ak sa snažíte pre svoje zdravie niečo urobiť a zároveň potrebujete zhodiť nejaké kilo zo svojej váhy, vyskúšajte tento nápoj.

Budete potrebovať:

  •     1 šálku vody
  •     1 malú kapusta alebo ½ veľkej
  •     1 lyžicu dužiny z aloe vera
  •     ½ lyžice strúhaného zázvoru
  •     vetvičku mäty


Všetky ingrediencie vložte do mixéra a vytvorte husté smoothie. Než začnete nápoj užívať, nezabudnite ho precediť ho cez nejaké sito alebo filter. Nápoj so svojou veľmi nízkou kalorickou hodnotou vám pomôže pri chudnutí a ešte bude blahodarne pôsobiť na vaše trávenie. Pre lepšie výsledky nápoj pite po dobu jedného týždňa.
 

02.jpgNápoj z kapusty na jarnú či jesennú očistu

Nasekáme 800 g kapusty v mixéri na jemnú kašu. Túto zmes dáme do 3 l vody, zatvoríme a necháme v teplej miestnosti. Po dvoch dňoch vodu zlejeme a zvyšok kapusty zalejeme novou vodou. Vodu z kapusty, ktorú sme zliali popíjame. Trochu kapusty dostrúhame a necháme ďalej kvasiť vo vode. Ďalšie várky môžeme zlievať už po jednom dni. Liečime si tým zažívacie ústrojenstvo. Nápoj pomáha pri odvykaní tela na soľ, hĺbkovo čistí a má schopnosť liečiť vredy. Nebojte sa kapustu zaradiť do svojho jedálnička, ideálne v surovom stave. Uvidíte, že vám pomôže cítiť sa lepšie a zredukovať prebytočný tuk v tele.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako si pripraviť liečivú masť zo včelieho vosku

Bolestivé afty v ústach a ich domáca liečba

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Zdravie a výživa

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: medinfo.ua
Autor: Ivan Nôta


 
obr.jpg

5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri výbere práčky


Viete, že prvá práčka bola zostrojená už v roku 1767? Je to tak. Dnes natrafíte v obchodoch na veľké množstvo práčok s najrozmanitejšími funkciami od tých najznámejších až po úplne neznáme značky. Ako sa v nich orientovať?


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby (sintrovaná, nasiakavá), prostredia (terasa, podlahové vykurovanie) a podkladu (betón, drevotrieska).


 
01.jpg

Výsadba ozimného cesnaku


Cesta ku kvalitnej a bohatej úrode ozimného cesnaku je jednoduchšia, ako si myslíte. Dôležitá je dôkladná príprava pestovateľskej plochy aj správna technika výsadby. Ukážeme vám, ako na to.


 
obr.jpg

Opracovanie tvaru kameňa pri stavbe kamenných domov


Pre hrubšie opracovanie niekoľkých pieskovcových blokov si vystačíte so širokým sekáčom. Kamene sa opracovávajú tiež vŕtacím kladivom s rôznymi nadstavcami.


 
03.jpg

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovania


Ak jablká alebo hrušky dobre uskladníme, zefektívnime tak vlastne zber: len málo trhaného ovocia príde navnivoč. Z tohto pohľadu sa teda oplatí dodržiavať určité zásady.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 20.10.2018

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

25052617

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vendelín | Sobota 20.10.2018 |
ÚvodÚvodná stránka