Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Pripravte si liečivý nápoj z kapusty na jarnú či jesennú očistu a aj na chudnutie

 

Kapusta má mnohé benefity, ktoré sú všeobecne známe. Patrí medzi najvyužívanejšiu zeleninu, ktorú nájdete snáď v každom obchode s potravinami a niektorí aj na svojej záhrade. Obsahuje silné liečivé látky, ktoré pomáhajú pri liečbe rakoviny a tiež účinne bojujú s žalúdočnými vredmi. Táto zelenina obsahuje vysoké množstvo vitamínov B1, B6, C, U, K a E, ďalej vlákniny a mnoho minerálnych látok, ako je horčík, jód, zeleň, selén a vápnik.

Pripravte si liečivý nápoj z kapusty na jarnú či jesennú očistu a aj na chudnutie

 

Surová kapusta obsahuje množstvo vitamínu U, ktorý pomáha pri posilnení stien žalúdka a zvyšuje jeho regeneráciu. Táto vlastnosť je mimoriadne užitočná pre liečbu a prevenciu proti vredom. Surová kapusta tiež obsahuje vysoký obsah chlóru a síry- pomocníkov, ktorí sú veľmi užitoční v boji proti črevným zápalom a pomáhajú telu odplaviť toxíny nahromadené v črevách.

Kapusta tiež dokáže znížiť krvný tlak a hladinu cholesterolu. Spolu so všetky antioxidantmi, ktoré obsahuje, vám pomôže zvýšiť imunitu, očistí pečeň a podporí správnu funkciu čriev. Ale tiež sa dá využiť pri liečbe artritídy. Selén v kapuste je minerálna látka, ktoré pomôže v boji proti bolesti kĺbov a zápalov spôsobených v dôsledku choroby artritídy.


Liečivý nápoj z kapusty

Kapusta je bezpochyby súčasťou zdravej výživy a ak sa snažíte pre svoje zdravie niečo urobiť a zároveň potrebujete zhodiť nejaké kilo zo svojej váhy, vyskúšajte tento nápoj.

Budete potrebovať:

  •     1 šálku vody
  •     1 malú kapusta alebo ½ veľkej
  •     1 lyžicu dužiny z aloe vera
  •     ½ lyžice strúhaného zázvoru
  •     vetvičku mäty


Všetky ingrediencie vložte do mixéra a vytvorte husté smoothie. Než začnete nápoj užívať, nezabudnite ho precediť ho cez nejaké sito alebo filter. Nápoj so svojou veľmi nízkou kalorickou hodnotou vám pomôže pri chudnutí a ešte bude blahodarne pôsobiť na vaše trávenie. Pre lepšie výsledky nápoj pite po dobu jedného týždňa.
 

02.jpgNápoj z kapusty na jarnú či jesennú očistu

Nasekáme 800 g kapusty v mixéri na jemnú kašu. Túto zmes dáme do 3 l vody, zatvoríme a necháme v teplej miestnosti. Po dvoch dňoch vodu zlejeme a zvyšok kapusty zalejeme novou vodou. Vodu z kapusty, ktorú sme zliali popíjame. Trochu kapusty dostrúhame a necháme ďalej kvasiť vo vode. Ďalšie várky môžeme zlievať už po jednom dni. Liečime si tým zažívacie ústrojenstvo. Nápoj pomáha pri odvykaní tela na soľ, hĺbkovo čistí a má schopnosť liečiť vredy. Nebojte sa kapustu zaradiť do svojho jedálnička, ideálne v surovom stave. Uvidíte, že vám pomôže cítiť sa lepšie a zredukovať prebytočný tuk v tele.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako si pripraviť liečivú masť zo včelieho vosku

Bolestivé afty v ústach a ich domáca liečba

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Zdravie a výživa

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: medinfo.ua
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Konštrukcie a stavba zimných záhrad


Hoci by sa dalo predpokladať, že najstarším materiálom používaným na stavbu zimných záhrad, do ktorých sú osadzované sklené steny, je drevo.


 
01.jpg

Má vaša mačka pri cestovaní v aute stres? Pripravte ju na to


S príchodom jari, môžu nastať problémy pri presune napr. na chalupu, pretože mačky znášajú cestovanie o dosť horšie ako psy. Ako zabrániť stresu štvornohého miláčika z pobytu v idúcom aute? Máme niekoľko rád, ktoré fungujú.


 
obr.jpg

Škola numerológie vo Zvolene


Pomocou čísiel je možné si uvedomiť výzvy, ktorým v živote čelíme, porozumieť súvislostiam, odhaľujúcim našu osobnosť a pochopiť seba samého. A tým začať napĺňať svoje poslanie v tomto živote.
Od 23.2. raz mesačne.


 
obr.jpg

Konštrukcie drevostavieb


Pod pojmom drevostavba sa dnes stretávajme s rozdielnymi typmi domov – od zrubov so stenami z masívneho dreva, ktoré čerpajú aj z našich tradícií, až po ľahké konštrukcie so skrytými, pomerne subtílnymi drevenými prvkami, ktoré majú svoje korene v Sp


 
02.jpg

Bobkový list ako ho nepoznáte


Možno to bude znieť prekvapivo, ale odvar z bobkového listu zbystruje pamäť, prehlbuje myslenie a sústredenie a nastoľuje pokojný spánok. To všetko získate z niekoľkých nenápadných lístkov, ktoré ste až doteraz považovali len za korenie.


 

Pečené kurča s jemnou plnkou

Kurča poriadne umyte aj z vnútra, posoľte zo všetkých strán aj vo vnút ...

dnes je: 20.2.2019

meniny má: Lívia

podrobný kalendár

25830493

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Lívia | Streda 20.2.2019 |
ÚvodÚvodná stránka