banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Proti stárnutiu

 

Isté druhy ovocia a zeleniny pôsobia proti starnutiu a výsledky testov dokazujú, že sú v mnohých prípadoch účinnejšia ako tabletky.

Americkí vedci vynašli jednotku miery pre liečivý účinok potravín. Nazýva sa ORAC a predstavuje kapacitu absorbcie oxygénových radikálov, ktorá vytvára v tele schopnosť neutralizovať z potravín agresívne voľné radikály, ktoré ak sú pri procese látkovej výmeny v prevahe, poškodzujú štruktúru buniek.

 

Proti stárnutiu

 

Ich explozívnemu rozmnoženiu dopomáhajú: stres, nikotín, slnečné žiarenie a nesprávna výživa. Ak telo nezačne vyvíjať aktivitu v náprave poškodených buniek, zvyšuje sa riziko ochorení ako je rakovina, cukrovka a srdcovo-cievne choroby. Navyše prichádza stárnutie.

Niektoré potraviny sú skutočne zázračné. Paradajky napr. obsahujú lykopén a sú účinné v ochrane pred rakovinou, jahody, černice, maliny a ríbezle poskytujú telu zase vitamín C, ktorý posilňuje imunitu a orechy dodávajú bunkám vitamín E.
Vedci odporúčajú denne prijať 3000 jednotiek ORAC. Tabuľka vám napovie, ktoré potraviny sú vhodné a aké množstvo ORAC obsahujú.

 

 100 g potraviny  Jednotky ORAC
 Sušené slivky  5770
 Hrozienka  2830
 Cesnak  1936
 Zelená kapusta  1770
 Špenát  1260
 Ružičkový kel  980
 Brokolica  890
 Avokádo  782
 Modré hrozno  739
 Čerešne  670
 Cibuľa  480
 Zelené hrozno  460
 Baklažány  390
 Jablká    207
 Broskyne  170


 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Na chudokrvnosť

Bolesť krížov

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: xcook.info


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
TIP.JPG

Plánovanie záhradného posedenia


Niekoľko jednoduchých tipov, na ktoré by mal staviteľ myslieť skôr, ako začne budovať posedenie...


 
01.jpg

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?


Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.


 
obr.jpg

Zatvárajte svoju garáž rolovacou bránou na mieru


Zákaznícke riešenie garážových brán je vyhľadávaným spôsobom zabezpečenia osobného automobilu, ako aj samotného vstupu do domu.


 
skladovanie.jpg

Sušenie zeleniny ako rovnocenná alternatíva ku konzervovaniu


Neviete čo robiť s bohatou úrodou zeleniny? Nasušte si z nej zásoby na zimu. Bude sa vám hodiť nielen do polievok. Sušenie je lacná, rýchla a jednoduchá metóda konzervácie bez chémie a cukru.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

27704367

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ľudmila | Pondelok 16.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka