banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Rámik so srdiečkami

 

K zhotoveniu potrebujeme:

- rámik na obrázky (najlepšie z kartónu)
- servítky s potlačou
- modelovacia hmota
- lepidlo
- lak na servítky
- štetec, nožničky, špendlík


 

1.JPG

 


servitkove srdiecka.jpg1. Motívy srdiečok zo servítky vystrihneme a odstránime biele, nepotlačené časti. Z modelovacej hmoty vyvaľkáme plátok hrubý 0,5 cm a vystrihnuté srdiečka naň zafixujeme lakom. Zo servítky odoberieme len vrchnú vrstvu s potlačou. Dbáme na to, aby sme lak nanášali v smere od vnútra srdiečok k ich okrajom.
vysledne srdiecka.jpg2. Srdiečka vyrežeme pomocou špendlíka. Samostatné srdiečko nalepíme na dvojité srdiečko, pozorne, aby sa ich hrany prekrývali- získame tak veľmi zaujímavý trojdimenzionálny efekt. Hrany vymodelovaných srdiečok namaľujeme na červeno a necháme zaschnúť.


3. Rámik zamaľujeme (farby nanášajte postupne a miešajte ich až na rámiku, dosiahnete pri tom pekný farebný efekt).Vymodelované srdiečka nalepíme do stredu rámika a znovu prelakujeme. Jemným štetcom rámik popíšeme, písmu môžete pridať efekty pomocou
trblietavých lakov. (Ak potrebné pomôcky nenájdete v hobby predajniach, môžete si pomôcť použitím lakov na nechty.)


4. Potom vymodelujeme ďalšie srdiečko, ktoré použijeme na ozdobenie rámika.
Na modelovaciu masu si toto srdiečko najprv predkreslíme (tentokrát zostáva jeho tvar na nás), vyrežeme ho z modelovacej masy pomocou už spomínaného špendlíka, zafarbíme ho a po vyschnutí farby prilepíme na rámik.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Servítky v tvare srdiečka

Servítková technika na črepníky

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorácie a inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: expli.de

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

27776336

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Móric | Nedeľa 22.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka