Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Recepty na domáci chlieb

 

Na našom trhu existuje niekoľko základných druhov chleba, ktoré sú pomenované podľa druhu a obsahu mlynských výrobkov.

O chlebe Ražný chlieb obsahuje minimálne 70 hmotnostných percent mlynských výrobkov z raže z celkovej hmotnosti použitých mlynských výrobkov.

Pšenično-ražný chlieb obsahuje najmenej 50 hmotnostných percent mlynských výrobkov zo pšenice a 10 hmotnostných percent mlynských výrobkov z raže z celkovej hmotnosti použitých mlynských výrobkov.

U ražno-pšeničného chleba je pomer mlynských výrobkov z raže a pšenice obrátený.

Pšeničný chlieb obsahuje najmenej 70 hmotnostných percent mlynských výrobkov zo pšenice z celkovej hmotnosti mlynských výrobkov.

Zemiakový chlieb obsahuje minimálne 10 hmotnostných percent zemiakov vo forme sušiny alebo 15 hmotnostných percent varených zemiakov z celkovej hmotnosti mlynských výrobkov.

Celozrnný chlieb obsahuje minimálne 70 hmotnostných percent celozrnných mlynských výrobkov z celkovej hmotnosti mlynských výrobkov.

Grahamový chlieb obsahuje 30 hmotnostných percent grahamovej múky.

Viaczrnný chlieb obsahuje najmenej 10 hmotnostných percent minimálne 2 druhov mlynských výrobkov iných ako zo pšenice a raže.

 

Recept na chutný domáci chlieb:


Na jeho prípravu budete potrebovať 750 g celozrnnej a trochu hladnej múky, 30 g masla, 1 PL cukru, 2 ČL soľ, 7 g sušených kvasníc, približne 450 ml vlažnej vody, slnečnicový olej, mlieko, drvené zrno alebo sezamové a slnečnicové semienka.

Zmiešajte múku a soľ, pridajte ku nej zmäknuté maslo, cukor a kvasnice. Do stredu pridajte vodu a cesto vypracujte do hladka. Potom z neho vyformujte guľu a vložte od olejom vymazanej misy. Zakryte fóliou potretou olejom a nechajte aspoň hodinu kysnúť. Po vykysnutí cesto spracujte na pomúčenej pracovnej doske a rozdeľte na 8 dielov, z ktorých následne vypracujte bochníky. Bochníky potom poukladajte do guľatej formy (napr. tortovej). Potrite mliekom, posypte drveným zrnom, slnečnicovými ale sezamovými semienkami.
Upečte do zlatista.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Zapečený chlieb so syrom

Orieškový chlieb

Ďalšie recepty, rady a návody na tému Chlieb a pečivo

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.
V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: ru.zemmrate.com
 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Uvarte si žihľavové pivo. Je to jednoduchšie, ako si myslíte


Aj keď je ideálny čas na varenie tohto piva na jar, kedy sa zbierajú mladé výhonky žihľavy, možno ho pripravovať až do jesene. Základom však bude, že sa zbierajú len vrchné časti rastliny, ktoré nie sú staré.


 
obr.jpg

Páči sa vám kamenný krb?


Ak vám vo vašom dome chýba pekný krb a váš zrak sa stále častejšie rozhliada po peknom prírodnom kameni, prezradíme vám, aké výhody a nevýhody vykurovanie kamenným krbom má.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
obr.jpg

Účinné prírodné lieky na bolesti žalúdka, gastritídu a pálenie záhy


Na gastritídu a pálenie záhy existuje množstvo konvenčných terapií. Väčšina štandardných liekov však spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré chorým ľuďom ďalej strpčujú život. Našťastie veľmi dobre dodnes fungujú rady našich babičiek. Vyskúšajte


 

Výborná nátierka

Maslo vymiešajte s horčicou, pridajte soľ a korenie, salámu, cibuľku a ...

dnes je: 18.7.2018

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

24295632

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kamila | Streda 18.7.2018 |
ÚvodÚvodná stránka