Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Recepty na domáci chlieb

 

Na našom trhu existuje niekoľko základných druhov chleba, ktoré sú pomenované podľa druhu a obsahu mlynských výrobkov.

O chlebe Ražný chlieb obsahuje minimálne 70 hmotnostných percent mlynských výrobkov z raže z celkovej hmotnosti použitých mlynských výrobkov.

Pšenično-ražný chlieb obsahuje najmenej 50 hmotnostných percent mlynských výrobkov zo pšenice a 10 hmotnostných percent mlynských výrobkov z raže z celkovej hmotnosti použitých mlynských výrobkov.

U ražno-pšeničného chleba je pomer mlynských výrobkov z raže a pšenice obrátený.

Pšeničný chlieb obsahuje najmenej 70 hmotnostných percent mlynských výrobkov zo pšenice z celkovej hmotnosti mlynských výrobkov.

Zemiakový chlieb obsahuje minimálne 10 hmotnostných percent zemiakov vo forme sušiny alebo 15 hmotnostných percent varených zemiakov z celkovej hmotnosti mlynských výrobkov.

Celozrnný chlieb obsahuje minimálne 70 hmotnostných percent celozrnných mlynských výrobkov z celkovej hmotnosti mlynských výrobkov.

Grahamový chlieb obsahuje 30 hmotnostných percent grahamovej múky.

Viaczrnný chlieb obsahuje najmenej 10 hmotnostných percent minimálne 2 druhov mlynských výrobkov iných ako zo pšenice a raže.

 

Recept na chutný domáci chlieb:


Na jeho prípravu budete potrebovať 750 g celozrnnej a trochu hladnej múky, 30 g masla, 1 PL cukru, 2 ČL soľ, 7 g sušených kvasníc, približne 450 ml vlažnej vody, slnečnicový olej, mlieko, drvené zrno alebo sezamové a slnečnicové semienka.

Zmiešajte múku a soľ, pridajte ku nej zmäknuté maslo, cukor a kvasnice. Do stredu pridajte vodu a cesto vypracujte do hladka. Potom z neho vyformujte guľu a vložte od olejom vymazanej misy. Zakryte fóliou potretou olejom a nechajte aspoň hodinu kysnúť. Po vykysnutí cesto spracujte na pomúčenej pracovnej doske a rozdeľte na 8 dielov, z ktorých následne vypracujte bochníky. Bochníky potom poukladajte do guľatej formy (napr. tortovej). Potrite mliekom, posypte drveným zrnom, slnečnicovými ale sezamovými semienkami.
Upečte do zlatista.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Zapečený chlieb so syrom

Orieškový chlieb

Ďalšie recepty, rady a návody na tému Chlieb a pečivo

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.
V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: ru.zemmrate.com
 


 
Eppi_dobrarada_obrazek01.jpg

Ako sa starať o šperky?


Urobili ste si radosť nákupom kvalitného šperku? Ak chcete, aby vás tešil čo najdlhšie a uchoval si svoj lesk a plnú nádheru, musíte sa o svoj klenot pravidelne starať. Čo to presne znamená pre rôzne drahé kovy a kamene vám prezradíme v článku.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
chme.jpg

Chmeľový čaj pre zdravie


Látky, ktoré chmeľ obsahuje, povzbudzujú metabolizmus a zlepšujú tvorbu žalúdočných štiav. Tradične sa preto odporúčajú pri ťažkostiach s trávením a tiež ako liek proti nadúvaniu. Ale tým výpočet liečivých účinkov chmeľového čaju rozhodne nekončí.


 
bidet.jpg

Bidet sa stáva neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne či wc


Pre mnohých majiteľov starších bytov je predstava inštalácie bidetu nedosiahnuteľná už len z pohľadu veľkostí plochy ich záchodu či kúpeľne. V nových bytoch a rodinných domov však bidety konečne začínajú nachádzať svoje miesto a stávajú sa čoraz obľúb


 
obr.jpg

Kryštalická izolácia


Tento hydroizolačný systém sa radí do skupiny silikátových hydroizolačných hmôt, ktoré pracujú na kryštalizačnej báze. Kryštalické izolácie zaisťujú nepriepustnosť vody, soľných roztokov, ropných produktov atď.


 
obr.png

Skôr, než navštívite logopéda:


7 zásad, aby vaše dieťa nekoktalo... Koktavosť či zajakavosť dieťaťa sú jednou z nočných môr mnohých rodičov. Nemusí sa prejaviť len u maličkých detí, ktoré sa učia rozprávať, no „prepuknúť“ môže v treťom, štvrtom aj iných predškolských rokoch.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 20.1.2018

meniny má: Dalibor

podrobný kalendár

22867582

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Dalibor | Sobota 20.1.2018 |
ÚvodÚvodná stránka