Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Recepty na domáci chlieb

 

Na našom trhu existuje niekoľko základných druhov chleba, ktoré sú pomenované podľa druhu a obsahu mlynských výrobkov.

O chlebe Ražný chlieb obsahuje minimálne 70 hmotnostných percent mlynských výrobkov z raže z celkovej hmotnosti použitých mlynských výrobkov.

Pšenično-ražný chlieb obsahuje najmenej 50 hmotnostných percent mlynských výrobkov zo pšenice a 10 hmotnostných percent mlynských výrobkov z raže z celkovej hmotnosti použitých mlynských výrobkov.

U ražno-pšeničného chleba je pomer mlynských výrobkov z raže a pšenice obrátený.

Pšeničný chlieb obsahuje najmenej 70 hmotnostných percent mlynských výrobkov zo pšenice z celkovej hmotnosti mlynských výrobkov.

Zemiakový chlieb obsahuje minimálne 10 hmotnostných percent zemiakov vo forme sušiny alebo 15 hmotnostných percent varených zemiakov z celkovej hmotnosti mlynských výrobkov.

Celozrnný chlieb obsahuje minimálne 70 hmotnostných percent celozrnných mlynských výrobkov z celkovej hmotnosti mlynských výrobkov.

Grahamový chlieb obsahuje 30 hmotnostných percent grahamovej múky.

Viaczrnný chlieb obsahuje najmenej 10 hmotnostných percent minimálne 2 druhov mlynských výrobkov iných ako zo pšenice a raže.

 

Recept na chutný domáci chlieb:


Na jeho prípravu budete potrebovať 750 g celozrnnej a trochu hladnej múky, 30 g masla, 1 PL cukru, 2 ČL soľ, 7 g sušených kvasníc, približne 450 ml vlažnej vody, slnečnicový olej, mlieko, drvené zrno alebo sezamové a slnečnicové semienka.

Zmiešajte múku a soľ, pridajte ku nej zmäknuté maslo, cukor a kvasnice. Do stredu pridajte vodu a cesto vypracujte do hladka. Potom z neho vyformujte guľu a vložte od olejom vymazanej misy. Zakryte fóliou potretou olejom a nechajte aspoň hodinu kysnúť. Po vykysnutí cesto spracujte na pomúčenej pracovnej doske a rozdeľte na 8 dielov, z ktorých následne vypracujte bochníky. Bochníky potom poukladajte do guľatej formy (napr. tortovej). Potrite mliekom, posypte drveným zrnom, slnečnicovými ale sezamovými semienkami.
Upečte do zlatista.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Zapečený chlieb so syrom

Orieškový chlieb

Ďalšie recepty, rady a návody na tému Chlieb a pečivo

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.
V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: ru.zemmrate.com
 


 
obr.jpg

5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri výbere práčky


Viete, že prvá práčka bola zostrojená už v roku 1767? Je to tak. Dnes natrafíte v obchodoch na veľké množstvo práčok s najrozmanitejšími funkciami od tých najznámejších až po úplne neznáme značky. Ako sa v nich orientovať?


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby (sintrovaná, nasiakavá), prostredia (terasa, podlahové vykurovanie) a podkladu (betón, drevotrieska).


 
01.jpg

Výsadba ozimného cesnaku


Cesta ku kvalitnej a bohatej úrode ozimného cesnaku je jednoduchšia, ako si myslíte. Dôležitá je dôkladná príprava pestovateľskej plochy aj správna technika výsadby. Ukážeme vám, ako na to.


 
obr.jpg

Opracovanie tvaru kameňa pri stavbe kamenných domov


Pre hrubšie opracovanie niekoľkých pieskovcových blokov si vystačíte so širokým sekáčom. Kamene sa opracovávajú tiež vŕtacím kladivom s rôznymi nadstavcami.


 
03.jpg

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovania


Ak jablká alebo hrušky dobre uskladníme, zefektívnime tak vlastne zber: len málo trhaného ovocia príde navnivoč. Z tohto pohľadu sa teda oplatí dodržiavať určité zásady.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 20.10.2018

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

25053039

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vendelín | Sobota 20.10.2018 |
ÚvodÚvodná stránka