banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Rozprávkové banány

 

Chcete urobiť svojim deťom malé prekvapenie v desiatovom balíčku? Alebo zaujať hostí netradičnou ovocnou misou? Ukážeme vám jednoduchý návod, pomocou ktorého rozveselíte svojich blízkych. Zvládnu to aj malé deti, takže jediným mínusom tejto činnosti bude zvýšená spotreba banánov vo vašej domácnosti.
Všetci vieme, že zrelé banány vďaka oxidácií s okolitým ovzduším po čase zhnednú. My si toto zhnednutie vynútime a vytvoríme na šupke umelecké dielo.

Rozprávkové banány

Budeme potrebovať zrelý banán žltej farby s minimom hnedých škvŕn. Tenkú ceruzku s vysúvacou grafitovou tuhou, zvanú „pentelka“, podkladový papierový obrázok správnej veľkosti (rozprávkové postavičky, ale aj tetovačky, hviezdy, kvety a podobne.

 „Zbytočne nadávaš zrkadlu, keď máš krivú hubu“ :DZvolíme si obrázok podkladu tak, aby jeho veľkosť bola čo najideálnejšia k rozmerom banánovej šupky.

 

 

 

 

Rozprávkové banányPomocou lepiacej pásky nalepíme obrázok na banán tak, aby sa ním nedalo pohybovať.

 

 

 

 

 

Rozprávkové banányZoberieme „pentelku“, tuhu nevysúvame a kovovým hrotom obkreslíme základné kontúry obrázku, ktorý chceme preniesť na šupku.

 

 

 

 


Rozprávkové banányObrázok zlepíme, vytieňujeme kontúry a „vyfarbíme“ tmavé miesta.

 

 

 

 

 


Vďaka spomínanej oxidácií nám miesta, v ktorých sa hrot ceruzky dotýkal šupky za pár minút zhnednú. Výsledok je naozaj zaujímavý.


Rozprávkové banány

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Maľovanie na kamene (inšpirácie)

Dúhové pančuchy v neónových farbách

Ďalšie články na tému Dekorácie a inšpirácie


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.skFoto: Jason Poel Smith

Autor:i.n.
 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732327

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka