banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Sexuálne IQ

 

Sexuálne IQSexuálna inteligencia je cesta, pomocou ktorej môžeme skoncovať s pochybnosťami, uvoľniť sa počas sexuálneho aktu, bez výčitiek či predsudkov brať svoje a partnerovo telo „také aké je“, odstrániť strach z možného zlyhania a zahnať už v zárodku možné  výčitky svedomia. Proste užívať si sex v maximálnej miere.

Mnohí ste sa už určite stretli s neuveriteľnými zážitkami takzvaných sexuálnych analfabetov a mnohí ste  uverili, že aj v dnešnej dobe existujú na svete páry, v ktorých chlap nevie „kam ho zasunúť“ a žena pozná len jednu polohu. Tieto príhody sú dobré naozaj len na zasmiatie a o ich pravdivosti sa dá polemizovať. Osobne si myslím, že naša generácia a dorastajúca generácia našich detí je (čo sa sexu týka) najinformovanejšia zo všetkých generácií, ktoré kedy žili. Mali by sme teda mať sex ako z rozprávky. Paradoxne - svoj sexuálny život ako maximálne uspokojivý označuje v anketách len malé percento párov. Prečo tomu tak je?

Spomienky na minulosť, alebo kontraproduktivita predchádzajúcich sexuálnych skúseností

Hneď na začiatku si musíme priznať, že sme veľmi zle informovaní o tom, čo sa tomu druhému páči. Muž je presvedčený, že vie, čo sa "ženám všeobecne" páči, no práve táto mylná predstava mu bráni pátrať po tom, čo sa páči jednej konkrétnej žene, totiž jeho manželke. Považuje sa za alfa samca, ale nevie nič o sexuálnych záujmoch, fantáziách, ale aj obavách ženy, ktorú si vzal „na celý život“.
Podobne žena si môže pamätať, čo sa páčilo jej milencovi zo štúdií, nikde však nie je napísané, že to isté sa bude páčiť jej manželovi. Ak mala viac milencov, možno má vo svojich spomienkach na minulosť pekný zmätok.

Úloha médií, alebo: z kníh sa všetko nenaučíš

Nesmieme zabúdať aj na ďalšiu podstatnú skutočnosť: Väčšina našich "informácií" pochádza z médií. Autori však píšu články tak, aby sa časopis dobre predával - reportér sa nerozprával s vaším manželom či manželkou. Senzačné titulky ako "Rozpáľte ju skrz tajný bod, o ktorého existencii ste nič netušili "alebo" Pomocou tohto triku noc bude stonať celú noc " sú práve tým, čím sú: senzačnými titulkami. Môže na nich byť niečo pravdy, ale aj vôbec nemusí.

Obľúbené miesta manžela či manželky, ktorých je výhodné sa dotýkať, neobjavíte pri čítaní ženských časopisov či Playboya. Musíte spolu hovoriť, a to najmä o sexe. A práve to robí až prekvapivo málo párov. O sexe čítame viac ako predchádzajúca generácia; to ale neznamená, že o ňom spolu tiež
viac hovoríme.

Ako zmerať sexuálne IQ?: najdôležitejšie otázky

Naše predstavy o sexe sú často tak zložité, že si nimi komplikujeme samotnú činnosť. Pritom sex je vo svojej podstate primitívna záležitosť s dodatkom, že sme to práve my, ľudia, ktorí ho nerobia primárne pre zachovanie potomstva, ale vo veľkej miere pre rozkoš. Čistú rozkoš, ktorá by však nemala byť  bez otáznikov typu čo ak?

Viete ako sa dá zmerať sexuálne IQ? Ak ste si predstavovali, že vaša sexuálna inteligencia závisí od toho, koľko sexuálnych polôh poznáte, koľko „čísel“ ste schopní vydržať, či viete na povel postaviť do pozoru svojho „malého“ a podobne, tak ste na veľkom omyle.

Pozorne si prečítajte nasledujúce otázky. A ak na ne nepoznáte odpovede, venujte hoci aj niekoľko týždňov hľadaniu odpovedí. Tie nájdete počas rozhovorom s partnerom/partnerkou.

Viem, že u mnohých odpovedí by sa dalo začať slovami "príde na to", ale túto skutočnosť  nepoužívajte ako výhovorku. Preberte si okolnosti, za ktorých platia jednotlivé odpovede. Svojho partnera by ste mali poznať natoľko dobre, aby ste na tieto otázky dokázali odpovedať najrôznejšími spôsobmi:


1. Dáva váš partner pri milovaní prednosť svetlu sviečky, úplnej tme, náladovému svetlu, farebnému svetlu alebo dennému svetlu? Má rád (alebo rada) experimentovanie so svetlom? Ak áno, kedy a v akej nálade?

2. Dáva váš partner pri milovaní prednosť určitým vôňam? Má manželka rada voňavé sviečky? Ak áno, s akými vôňami? Má manžel rád nejaký konkrétny parfum?

3. V akej dennej dobe sa váš partner najradšej venuje sexu? Urobíte si niekedy vo svojom rozvrhu čas, aby ste mu (alebo jej) v tejto veci vyhoveli?

4. Je váš partner rád, keď pri milovaní hovoríte? Keď ste hlasní? Alebo si želá, aby ste viac hovorili pred milovaním?

5. Má vaša manželka rada určitý telový krém?

6. Má váš partner pri milovaní rád jemné podpichovanie, alebo je skôr vážny?

7. Poznáte tri najobľúbenejšie miesta, na ktorých má váš partner rád dotyky alebo bozky?

8. Ktorú polohu má najradšej?

9. Čo by váš partner pri sexe rád vyskúšal a čo ste ešte nikdy nerobili?

10. Aké sú najobľúbenejšie erotické fantázie vášho partnera?

11. Po čom váš partner rýchlo ochladne?

To sú čo za otázky? ...možno si teraz hovoríte krútiac hlavou, verte však, že ak nájdete odpoveď len na polovicu z nich, bude váš sexuálny život odrazu iný, lepší. A ak budete vedieť všetky odpovede, budete zažívať aj to, o čom ste sa doteraz neodvážili rozprávať. Máločím skvalitníte svoj sexuálny život toľko ako tým, keď sa o ňom naučíte hovoriť - mám na mysli skutočný rozhovor.

Let´s talk about Sex

Sexuálne IQPsychológ Kevin Leman počas svojej praxe zistil, že väčšina párov trávi 99,9 percent svojho sexuálneho vzťahu milovaním a 0,1 percent rozhovorom. Podľa odborníkov by to malo byť 90:10. Áno, niektoré páry o sexe žartujú; v skutočnosti by malo ísť o zmysluplný rozhovor, pri ktorom si úprimne hovoria, čo sa im na spoločnom sexuálnom živote páči alebo nepáči. Dokonca aj manželia, ktorí už videli všetko, čo vidieť možno, sa veľmi hanbia hovoriť o tom, čo majú radi alebo neradi.

Čiastočne je to dané ohľadmi na partnera: nechceme ho zarmútiť. Kto by rád počul, že mu to v posteli nejde? A kto by rád niečo také vyslovil?

Z tohto prostého dôvodu nedochádza k náprave, ktorá by v určitých prípadoch bola relatívne ľahká. Niektorí ľudia desať i viac rokov znášajú niečo, čo sa im nepáči, pretože sa boja o tom začať hovoriť, aby nezranili svojho partnera. Mnohí si niečo po roky upierali, pretože sa nikdy neodvážili o to
požiadať. 

Odvážna otázka

Máločo je tak ťažké ako povedať partnerovi, že nie sme spokojní so sexuálnym životom. Niekedy je to síce potrebné, ale napriek tomu to bolí. Niekedy vyslovíte celú rad pozitívnych vecí: "Páči sa mi, ako bozkávaš, ako používaš svoje ruky, ako si tvorivý."

Váš partner si ale rovnako zapamätá predovšetkým tú jedinú negatívnu vec, ktorú vyslovíte: "Niekedy mi pripadáš trochu pasívne." Tento problém sa dá obísť. Psychológovia hovoria o použití kúzelných slov a iní vyriešenie problému v komunikácií nazvali: "odvážnou otázkou".  Aj keď ide vlastne o otázku prosebnú.

Krásne na tom je, že prosbu zasadíme do pozitívneho rámca. Umožňuje vám to preniknúť na nové územia, bez zranenia svojho partnera alebo naznačenia, že pre vás nie je dosť dobrý či dobrá.
Tá odvážna otázka znie takto: "Vieš, čo by som rád niekedy vyskúšal (a)?“

Ak tieto slová vyslovíte správnym tónom, môžete nimi zahájiť predohru. Sama myšlienka znie eroticky a lákavo. Ak vám niečo také povie váš partner, je dôležité správne zareagovať. Uvážte, že možno týždne zbieral (a) odvahu túto otázku vysloviť.

Uveďme si jeden príklad použitia odvážnej otázky:

Dajme tomu, že sa váš manžel ponáhľa zhora nadol a vy máte pritom rada, keď vás láska a bozkáva na prsiach. Namiesto aby ste povedala: "Prečo sa toľko ponáhľaš? To si nikdy nepočul, čo je to predohra? "povedzte: "Vieš, čo by som rada niekedy vyskúšala?"

"Čo, zlatko?"

"Rada by som vedela, nakoľko by si ma vzrušil, len ak by si mi hladil prsia. Môžeš k tomu použiť čokoľvek - ústa, ruky i ´malého´. Buď vynaliezavý a uvidíme, kam nás to privedie. "

Táto žena hovorí niečo dôležité: Chcem dosiahnuť vzrušenie a chcem, aby si ma vzrušil ty. Po niečom takom muži šalejú nadšením. Keď manžel uvidí, ako vás vzrušuje, keď vás hladí, nedostanete ho zo svojich pŕs ani páčidlom...

Psychológia zvádzania

Sexuálne IQK vášmu sexuálnemu IQ patrí aj povedomie o tom, čo vytvára u vášho partnera chuť na milovanie. Tí, ktorí sa tejto oblasti podrobne venovali, rozpoznali štyri oblasti zvádzania: vizuálne (človek sa sexuálne vzruší tým, čo vidí), kinestetické (človeka vzrušia dotyky), auditívny (človeka vzrušia zvuky) a vzťahové (človeka priťahuje emocionálna starostlivosť druhého).
Každého z nás môže v rôznych chvíľach vzrušiť čokoľvek z tejto štvorice, prípadne kombinácia týchto faktorov. Väčšina ľudí je však naladená na jednu z nich viac ako na ostatné.

Položte si otázku: Čo najviac vzrušuje vášho partnera?

Že neviete? A ako dlho ste svoji?

Je smutné, že mnohí manželia vo svojom vzťahu tieto základné veci ignorujú. Zistite, ktorým sexuálnym jazykom hovorí váš partner najradšej. Môžete všetko trochu spestriť, ale vždy dbajte na to, čo ho priťahuje najviac.

Ak to chceme pochopiť, musíme poznať psychológiu zvádzania. Ide o to, ako veci predkladáme.

Mám na vás ešte jednu otázku: Popíšte mi posledných dvadsať či tridsať erotických medzihier, ktoré ste so svojim partnerom zakúsili. Aké boli? Stavím sa, že niektoré manželky by ich opísali do posledného detailu. Viete prečo? Pretože sa od seba navzájom vôbec nelíšili - číslo tri bolo rovnaké ako číslo deväť a to bolo rovnaké ako číslo dvadsať sedem.

V sexe nie až tak dôležité, koľko toho vydržíte, dôležitejšie je ako sa prezentujete.

Sexuológovia už x krát počuli o manželských nezhodách, pokiaľ ide o manželkine pyžamo či nočnú košeľu. Väčšina manželiek nosí do postele niečo, čo je oveľa "funkčnejšie", než by si ich partneri želali. Pod slovom funkčný sa rozumie hrubé dvojdielne pyžamo s nohavicami, ktoré sa určite  hodí pre chladné zimné noci, v ktorých sa beztak nebude nič diať.  Ak by mali možnosť nahliadnuť do mužskej duše, zistili by, že ona v týchto chvíľach netúži po hrubom pyžame, ale po prezentácií, na ktorej potom môže stavať.

Čo je to prezentácia?

Dajme tomu, že manžel počuje, ako sa o pol jedenástej večer sprchujete. Už zvuk vody ho trochu vzrušuje. Keď počuje, ako ste pustila sprchu, hovorí si, páni, dnešný večer by mohol byť pekný. Keď manželka vyjde zo sprchy v novej nočnej košeli, ktorá dáva vyniknúť krivkám jej tela, z manžela sa stane malý chlapec.

"Jéj ... To je niečo nové?"

Teraz sa môže prejaviť múdra žena. Pozrie sa mu do očí, skloní sa k nemu, takže prsia dostanú príležitosť zapôsobiť svojím kúzlom, a povie:

"Kúpila som si ju kvôli tebe."

Už tento scenár sám o sebe by rad chlapov dostal rovno do kolien!

Kevin Leman v jednej zo svojich kníh hovorí o prezentácií toto:

„Moja žena Sande majstrovsky ovláda umenie prezentácie. Keď dá nejakej žene darček, tak sa obdarovanej nechce darček rozbaliť, pretože obal vyzerá úplne dokonale. Ženy majú pocit, že by bolo škoda do neho akokoľvek zasiahnuť! Mnohokrát som s úžasom pozoroval, ako dlho ženy dokážu hovoriť o tom, ako lákavo Sande svoj darček zabalila. Mali by ste vidieť, ako vyzerá náš vianočný stôl - nielen že jedlo je výborné, ale aj celý stôl vyzerá fantasticky.“

Toto priam metaforické prirovnanie platí na oblasť sexu na 100% - ak ste ho nepochopili, prečítajte si posledné vety ešte raz.

Sexuálne IQsa malo povedať: „Dámy, naučte sa prezentovať. Upravte svoj pokoj a pripravte čarovne zvodnú chvíľu, šitú na mieru vášmu manželovi.“ Áno, môže byť, lenže ono to takto nefunguje. V prezentáciách totiž musí panovať vzácna zhoda. Takže, vážení muži pamätajte tiež na to, že "prezentácia" pre vašu ženu znamená viac než len vaše telo. Vy by ste sa mohli milovať pokojne aj v garáži. Kanistru s benzínom a špinavé kladivo u svojich nôh by ste si ani nevšimli. Vaša žena je ale s najväčšou pravdepodobnosťou zariadená inak.

Žena sa vám môže zvodne prezentovať už len tým, že vyjde zo sprchy a má na sebe niečo, čo dá vyniknúť jej prednostiam. Aj vy sa však môžete prezentovať lákavo. Už len tým, ak privítate svoju manželku v príjemnom prostredí.

 

Tu je praktický príklad. Predstavme si, že manželka odišla v sobotu na celodenný seminár, predtým však nedopatrením zaspala a byt zanechala v úplnom neporiadku. Desať hodín strávila mimo domova, a keď sa vracia domov, desí sa toho, ako to bude doma vyzerať. Vie, že byt opustila neuprataný, ale vie tiež, že ste v ňom celý deň strávil s deťmi. Premýšľa o tom, že k neskorej večeri urobí rybie prsty a potom sa až do polnoci bude snažiť uviesť byt aspoň trochu do poriadku.


Predstavte si jej prekvapenie, keď vstúpi do uprataného bytu. Deti už sú vykúpané a v posteli. Nemôže uveriť tej vôni - pripravili ste jej obľúbený šalát s jej zamilovaným dresingom. Šalát je na stole a vonia tam i pripravená ryba ochutená tým správnym korením. Keď sa manželka naje, upracete po nej tanier a pozvete ju do vane. Keď zájde do kúpeľne, nájde tam kúpeľovú soľ a novú, príjemne huňatú osušku. Napustí si horúcu vodu a cíti sa skvele.

Milí mužskí čitatelia, to je váš ekvivalent ženy, ktorá vyjde z kúpeľne v presvitajúcej nočnej košieľke. Toto je vaša prezentácia.

Áno máte pravdu – urobiť radosť nám mužom je oveľa jednoduchšie. Ale za všetko to úsilie sa niekedy dočkáme odmeny - stojí to za to!

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Porno nás raz zabije...alebo spasí

Tajomstvá vagíny

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti v článkoch v sekcii Sexuálne okienko
 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: thechart.blogs.cnn.com, internet
Autor: Ivan Nôta

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
TIP.JPG

Plánovanie záhradného posedenia


Niekoľko jednoduchých tipov, na ktoré by mal staviteľ myslieť skôr, ako začne budovať posedenie...


 
01.jpg

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?


Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.


 
obr.jpg

Zatvárajte svoju garáž rolovacou bránou na mieru


Zákaznícke riešenie garážových brán je vyhľadávaným spôsobom zabezpečenia osobného automobilu, ako aj samotného vstupu do domu.


 
skladovanie.jpg

Sušenie zeleniny ako rovnocenná alternatíva ku konzervovaniu


Neviete čo robiť s bohatou úrodou zeleniny? Nasušte si z nej zásoby na zimu. Bude sa vám hodiť nielen do polievok. Sušenie je lacná, rýchla a jednoduchá metóda konzervácie bez chémie a cukru.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

27697776

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Jolana | Nedeľa 15.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka