banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Skladanie servítok - ľalia

 

servítky  V servítkach poskladaných do tvaru ľalie môžeme podávať pečivo pripravené ku jedlu. Takýto spôsob určite poteší vašich priateľov či hostí. Vytvoriť servítkové ľalie je pritom veľmi jednoduché. Musíme však dbať na to, aby sme na ich prípravu použili väčšie a pevnejšie servítky.
 servítky  1. Preložte všetky rohy servítky do stredu tak, aby sa cípmi dotýkali v strede.
 servítky  2. Zopakujeme ešte raz – rohy vzniknutého štvorca opäť preložíme do stredu.
 lalia4.JPG  3. A opakujeme po tretíkrát. Takto nám vznikne malý štvorec.
 servítky  4. Servítku otočíme na druhú stranu a znovu preložíme rohy štvorca do stredu.
 servítky  5. Jednou rukou pridržíme stred servítky a druhou opatrne vytiahneme spod každého rohu jej zahnutú časť tak, ako vidíme na obrázku.
 servítky  6. Ešte raz otvoríme preložené spodné rohy servítky a ručne vytvoríme kalich ľalie, do ktorého vložíme pečivo.

 

Postup skladania servítok nám poslala naša prispievateľka Ivana zo Zvolena. So skladaním servítok sa stretáva takmer každodenne, pretože pracuje v gastronómii.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Obrúsok v tvare sviečok

Servítky v tvare srdiečka

Ďalšie zaujímavosti, články, rady a tipy na tému Dekorovanie, inšpirácie
 


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732843

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka