banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Skladanie servítok - stromčekvyslesok.jpgPOSKLADAJTE SI STROMČEK

Pekne zložená servítka len podčiarkne atmosféru sviatočného stola. Môžete rovnako použiť obyčajné papierové servítky, ale aj obrúsky z látky.


krok1.jpg1.Servítku položte podľa obrázku vnútornou stranou k sebe a prehnite ju na polovicu, aby ste jej ľavý kraj preložili na pravý.krok2.jpg2. Potom, zahnite jej ľavý a pravý vrchný okraj tak, aby „hlava“ servítky získala formu trojuholníka.krok3.jpg3. Potom založte pravú strany servítky krížom dovnútra tak, aby bola zahnutá približne do polovice dĺžky servítky.krok4.jpg4.Ľavú stranu zahnite presne tak jako pravú. ľavá strana prekryje pravú, pekne to vidíte na obrázku.krok5.jpg5. Teraz máte hotovú servítku, ktorej vrchná časť tvorí trojuholník. Dolná, zatiaľ neposkladaná časť tvorí štvorec. Túto časť zahnite tak, aby z nej prečnieval vrchol trojuholníka.krok6.jpg6. Spodný okraj servítky prehnite cca. v 2/3 výšky trojuholníka znovu nadol.
krok7.jpg7. Teraz budete skladať kmeň stromu. Vyzerá to trošku zložitejšie, ale keď sa vám to podarí zistíte, že to bol len prvý dojem. Zdvihnite pravý vnútorný dolný okraj a položte ho paralelne- rovnobežne na spodnú stranu. Vytvoríte malý trojuholník, je to jednoduché, keď si dobre uvedomíte, jako to vidíte na obrázku.
krok8.jpg8. S ľavou stranou urobíte to isté Zoberte ľavý roh a položte ho paralelne so spodnou stranou trojuholíka. A tým ste skončili skladanie. Podarilo sa?

 

krok9.jpg9. Aby vám servítka držala pekne poskladaná, prežehlite ju teplou žehličkou, nie horúcou a najlepšie je žehliť cez kus látky na žehlenie. Keď „skladačku“ otočíte, bude pripravená pre váš štedrovečerný stôl.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Skladanie servítok ako vejár, sviečka a palmový list

Skladanie servítok do ružičky a puzdierka

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorácie a inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732236

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka