banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Škoricový čaj rieši problémy s bolesťou hlavy i ťažkým žalúdkom

 

01.jpgPríprava pokrmov sa zvyčajne nezaobíde bez použitia korenín. Niektoré druhy však okrem toho, že dodajú jedlu špecifickú chuť i arómu, môžu pôsobiť na ľudské zdravie. Typickým príkladom je škorica, ktorú považovali za zázračnú už starí Gréci a Egypťania. Prírodná medicína jej pripisuje blahodarné účinky na organizmus, a tak môže byť nielen liekom, ale aj prevenciou.

Škorica je všestranne využiteľná. Vyrábajú sa z nej rôzne oleje, masti či tinktúry, dokonca môže byť aj prirodzenou vôňou v byte, vo farmácii sa užíva pri výrobe liekov, aby upravila ich nepríjemnú chuť a podporila možnosť rýchlejšieho vstrebania do organizmu. Pritom ide „len“ o obyčajnú kôru stromu. Škorica sa v podobe, v akej ju poznáme, získava zo stromu zvaného škoricovník. Ten sa pestuje v rôznych tropických oblastiach, podľa toho sa rozoznávajú hlavné druhy. Dobrú škoricu spoznáte podľa charakteristickej červeno-žlto-hnedej farby, pružnosti a samozrejme podľa špecifickej vône.

Správne skladovanie škorice je veľmi dôležité pre zachovanie typickej vône i chuti. Zvitky je preto vhodné vložiť do sklenenej nádoby, ktorá ide uzavrieť, a tú potom uchovávať pri izbovej teplote na mieste, kde nebude na škoricu pražiť slnko. U mletej škorice sa môže postupovať rovnako, teda presypať ju do nejakej nádoby, prípadne postačí dbať na to, aby vrecúško  nezostalo otvorené - opatrí sa napríklad sponou alebo gumičkou.

Škorica všeobecne ako liek pomáha:

 • zlepšovať trávenie
 • pri nevoľnosti
 • proti nachladnutiu
 • odstraňovať bolesti svalov a kĺbov
 • znižovať prejavy reumatizmu
 • v boji proti infekcii
 • v boji proti celulitíde
 • znižovať zlý cholesterol (ten priaznivý ponecháva)
 • podporovať apetít
 • mierniť menštruačné ťažkosti
 • mierniť kašeľ


V množstve prípadov nie je potrebné používať pri príprave liečív zo škorice vysokú alchýmiu. Postačí napríklad pravidelná konzumácia škoricového čaju.

Škoricový čaj

 • Pri žalúdočných problémoch, nechutenstve a únave si môžete pripraviť nálev z 5 g drvenej škoricovej kôry na jednu šálku vriacej vody (nechajte 10 minút lúhovať, môžete aj veľmi krátko povariť). Pite 3-4 šálky denne. Čaj pomáha aj pri bolestiach hlavy.

  BONUS:
 • Proti únave pri dlhých jazdách za volantom môžu vodiči skúsiť žuť kúsok škorice.ň

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

TOP 10 účinkov oleja zo semienok rasce

Čakanka: nečakane liečivá "burina"

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Koreniny a bylinky

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: o-chae.com
Autor: Ivan Nôta


 
1.jpg

5 tipov ako vytvoriť útulný a zdravý domov


Čo robí náš domov útulným? Nie sú to len dekorácie a teplo sálajúce z domáceho krbu. Príjemne sa cítime tam, kde je poriadok, zdravý a čistý vzduch, ale aj ticho, či optimálna teplota.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Prijímacie skúšky do súkromnej ZUŠ v Petržalke


V piatok 7. júna a vo štvrtok 20. júna v čase od 14.30 do 17.30 hod.


 
obr.jpg

Imitácia textúry dreva na fasáde pomocou špeciálneho valčeka


Textúra dreva sa dá na fasádnej omietke docieliť aj iným spôsobom, ako pomocou silikónovej matrice a to použitím fládrovacieho valčeka. Postup prác je takmer zhodný s prácami s matricou.


 
1.jpg

Bylinkové sirupy, ktoré rozjasnia váš deň


Sú chutné, zdravé a navyše ich príprava je veľmi jednoduchá. A ak máte na svojej záhrade aspoň jednu z týchto rastlín, môžete si pripraviť medicínu, ktorú poznali už naše babičky.


 
obr.jpg

Odolnosť originálnych zemných skrutiek


Odolnosť originálnych zemných skrutiek je testovaná na zaťaženie zhora i z boku, takže máte vopred garantované, koľko záťaže spôsobené vlastnou stavbou vrut unesie aj koľko bočného zaťaženia (predovšetkým vetra) vydrží.


 
1.jpg

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetín


Milou spomienkou na leto sa môžu stať obrazy z lisovaných kvetov. Krása kvetov zostane po vylisovaní zachovaná v takmer pôvodnej podobe. Kombinovať môžeme kvety, listy aj trávy a vytvárať z nich nevšedné aranžmány.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 16.6.2019

meniny má: Blanka, Bianka

podrobný kalendár

26766126

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Blanka, Bianka | Nedeľa 16.6.2019 |
ÚvodÚvodná stránka