Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Škoricový čaj rieši problémy s bolesťou hlavy i ťažkým žalúdkom

 

01.jpgPríprava pokrmov sa zvyčajne nezaobíde bez použitia korenín. Niektoré druhy však okrem toho, že dodajú jedlu špecifickú chuť i arómu, môžu pôsobiť na ľudské zdravie. Typickým príkladom je škorica, ktorú považovali za zázračnú už starí Gréci a Egypťania. Prírodná medicína jej pripisuje blahodarné účinky na organizmus, a tak môže byť nielen liekom, ale aj prevenciou.

Škorica je všestranne využiteľná. Vyrábajú sa z nej rôzne oleje, masti či tinktúry, dokonca môže byť aj prirodzenou vôňou v byte, vo farmácii sa užíva pri výrobe liekov, aby upravila ich nepríjemnú chuť a podporila možnosť rýchlejšieho vstrebania do organizmu. Pritom ide „len“ o obyčajnú kôru stromu. Škorica sa v podobe, v akej ju poznáme, získava zo stromu zvaného škoricovník. Ten sa pestuje v rôznych tropických oblastiach, podľa toho sa rozoznávajú hlavné druhy. Dobrú škoricu spoznáte podľa charakteristickej červeno-žlto-hnedej farby, pružnosti a samozrejme podľa špecifickej vône.

Správne skladovanie škorice je veľmi dôležité pre zachovanie typickej vône i chuti. Zvitky je preto vhodné vložiť do sklenenej nádoby, ktorá ide uzavrieť, a tú potom uchovávať pri izbovej teplote na mieste, kde nebude na škoricu pražiť slnko. U mletej škorice sa môže postupovať rovnako, teda presypať ju do nejakej nádoby, prípadne postačí dbať na to, aby vrecúško  nezostalo otvorené - opatrí sa napríklad sponou alebo gumičkou.

Škorica všeobecne ako liek pomáha:

 • zlepšovať trávenie
 • pri nevoľnosti
 • proti nachladnutiu
 • odstraňovať bolesti svalov a kĺbov
 • znižovať prejavy reumatizmu
 • v boji proti infekcii
 • v boji proti celulitíde
 • znižovať zlý cholesterol (ten priaznivý ponecháva)
 • podporovať apetít
 • mierniť menštruačné ťažkosti
 • mierniť kašeľ


V množstve prípadov nie je potrebné používať pri príprave liečív zo škorice vysokú alchýmiu. Postačí napríklad pravidelná konzumácia škoricového čaju.

Škoricový čaj

 • Pri žalúdočných problémoch, nechutenstve a únave si môžete pripraviť nálev z 5 g drvenej škoricovej kôry na jednu šálku vriacej vody (nechajte 10 minút lúhovať, môžete aj veľmi krátko povariť). Pite 3-4 šálky denne. Čaj pomáha aj pri bolestiach hlavy.

  BONUS:
 • Proti únave pri dlhých jazdách za volantom môžu vodiči skúsiť žuť kúsok škorice.ň

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

TOP 10 účinkov oleja zo semienok rasce

Čakanka: nečakane liečivá "burina"

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Koreniny a bylinky

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: o-chae.com
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.JPG

Jarné čistenie jazierka a odzimovenie bazéna


Jar prináša do biotopov nový život a očakáva od vás, že jazierko vo vašej záhrade pripravíte na ďalšiu letnú sezónu.


 
02.JPG

Ako uchovať medvedí cesnak, aby vydržal čo najdlhšie


V čerstvej podobe si ho môžeme vychutnať len približne jeden mesiac v roku. Preto je užitočné poznať rôzne spôsoby, ako si túto zdravú lahôdku uchovať pre použitie aj v iných ročných obdobiach.


 
obr.JPG

Drevo a kameň v kúpeľni na chalupe


Obavy z použitia dreva v kúpeľni snáď už medzi väčšinou chalupárov rozptýlil celý rad publikovaných dobrých skúseností, z ktorých vyplýva, že dreva v kúpeľni sa nemusíte báť. Avšak za dodržania určitých zásad.


 
01.JPG

Jednoduchý domáci balzam na pery


Pokožka pier je veľmi citlivá a treba ju chrániť nielen pred chladom, ale aj slnečnými lúčmi. Preto balzam na pery používate celý rok. Vyrobiť si ho pritom dokážete vlastnými rukami, v domácich podmienkach a celkom ľahko.


 

Bryndzový koláč

Cesto rozdeľte na polovice. Jednu vyvaľkajte a dajte na plech. Z brynd ...

dnes je: 20.3.2019

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

podrobný kalendár

25998491

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Víťazoslav, Klaudius | Streda 20.3.2019 |
ÚvodÚvodná stránka