Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Spoľahliví zabijaci rakoviny z prírody

V súčasnosti sa často môžete stretnúť s rôznymi tvrdeniami o druhoch ovocia, zeleniny a iných rastlinách v súvislosti s liečbou rakoviny. Mnohé z týchto „zaručených“ senzácií však nezodpovedajú pravde a tak sme sa v redakcií Dobrej rady rozhodli vytvoriť rebríček štyroch najúčinnejších liekov z prírody, ktoré vedia z touto chorobou naozaj účinne bojovať.

 

Rakovina – slovo, ktoré desí ľudí na celom svete. Táto zákerná a smrteľná choroba zabíja podľa štatistík ročne viac než 8 miliónov ľudí a Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že o 20 rokov stúpne počet pacientov s rakovinou o 70%. Tímy vedcov a lekárov sa už celé desaťročia snažia nad ňou vyhrať. Bezvýsledne. Preto je hneď na úvod na mieste otázka. Ak teda existujú rastliny, ktoré boj s rakovinou zvládajú, prečo sa nelieči nimi? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Príroda nedala na plody zeme patent a tak sú voľne dostupné teoreticky pre každého. Žijeme však vo svete, kde vládnu peniaze a na liečbu rakoviny idú takým silným tokom, že zisk je prednejší, ako zdravie. A tak sa len sporadicky dozvedáme, že liečiť sa dá aj ináč, ako liekmi. Oveľa lacnejšie a účinnejšie. Bohužiaľ, kde nie je zisk, nie je ani reklama.

 

Predstavujeme vám uznávaných a overených najlepších bojovníkov z rastlinnej ríše proti rakovine. Ich účinky sú vedecky overené.
 

 

Fľaškovník (Graviola)

 

Fľaškovník (Graviola)Napriek „slovenskému“ názvu fľaškovník sa jedná o rastlinu z Južnej Ameriky (annona muricata), známej ako graviola či anona ostnitá. Ide o stále zelený stromček, ktorý dorastá do výšky až 8 metrov. Graviola pochádza z Južnej Ameriky. Má plody s vôňou medu a chuťou pripomínajú zmes banánov a jahôd. Po stáročia domorodí indiáni dokázali pre svoje zdravie využiť z tohto stromu všetko – plody, kôru, listy aj korene. Dodnes využívajú graviolu na liečbu reumatizmu, ako nervové sedatívum, pri črevných problémoch, astme a dýchacích problémoch. A „nechtiac“ sa chránia pred rakovinou. Nechtiac preto, lebo túto chorobu vôbec nepoznajú. Fakt, že domorodci netrpia touto chorobou zaujal lekárov tak, že už pred sedemdesiatimi rokmi si práve na túto rastlinu posvietili z hľadiska medicíny.

 

Tridsaťročný výskum ukázal, že výťažky z listov a plodov  gravioly by mohli byť bojovníkom proti rakovine. Súčasná veda to len potvrdzuje. Nezávislé výskumy dokonca dokázali, že výťažky zatočia s bunkami dvanástich typov tejto choroby a ich účinok je 10 000 krát (!) silnejší, než adriamycin, chemoterapické liečivo. Na rozdiel od chemoterapie zložky extrahované zo stromu graviola selektívne prenasledujú a zabíjajú len rakovinové bunky. Nepoškodzujú zdravé bunky. Na základe týchto výsledkov sa farmaceutické spoločnosti snažia vymyslieť adekvátnu umelú formu týchto výťažkov (prečo asi? /nápoveda – zisk-zisk-a ešte raz zisk/), no príroda je stále mocnejšia. Presne v duchu poučky, že príroda je najsilnejší liečiteľ. Vo svetle týchto faktov nájdeme tiež odpoveď na otázku, prečo sa u nás v bežných obchodoch nedajú kúpiť plody fľaškovníka – gravioly, zatiaľ čo banány, pomaranče a podobné exotické plodiny áno.

 

Na Slovensku ju totiž (patrične finančne ocenenú) nájdete len vo forme lekárskych prípravkov. Dobrá správa je, že v obchodoch so semenami rastlín a v špecializovaných obchodoch s drevinami môžete kúpiť buď jej semená (kus približne za 50 centov), alebo tiež mladé stromčeky, ktoré si budete môcť pestovať v obývačke. Graviola je na pestovanie náročnejšia, vyžaduje už určité skúsenosti, hlavne ak ju pestujeme zo semien. Klíčenie zvyčajne trvá 2 - 6 týždňov. Rastlinu umiestnime na svetlé miesto s izbovou teplotou 22 - 25 stupňov.

 

Na záver s patričnou dávkou sarkazmu musím uviesť, že zdroj odborných  informácií o fľaškovníku pochádza od jedného z najväčších amerických výrobcov liečív. Pri výskume rastlina prešla viac než 20 laboratórnymi testami vedenými už od 70. rokov. Spoločnosť mala so stromom graviola jeden obrovský problém - je úplne prirodzený (stvorila ho matka Zem), a teda podľa federálneho zákona ho nemožno patentovať. Nie je žiadny spôsob, ako z neho vyťažiť poriadny zisk. Ukázalo sa, že farmaceutická spoločnosť takmer sedem rokov skúšala syntetizovať dve z najsilnejších protirakovinových ingrediencií v graviole. Keby mohli izolovať a vyrobiť človekom stvorené „klony“  toho, čo robí graviolu tak mocnou, mohli by si to patentovať a dostať  nemalé peniaze za zázračný liek proti rakovine. Avšak narazili. Ten originál jednoducho neboli schopní replikovať. Neexistoval teda žiadny spôsob, ako by si mohli zisky ochrániť, alebo aj len dostať späť tie milióny, čo naliali do výskumu. A tak radšej o graviole taktne pomlčali.  A tak je to vždy. Bohužiaľ pre našu škodu.
 

 

Trúdnikovec pestrý

 

Trúdnikovec pestrýSvet húb nie je Slovákom neznámy a v sezónnom ošiali sú naše lesy prešpikované ozajstnými aj amatérskymi hubármi. Trúdnikovec pestrý je huba. Podľa atlasov nejedlá. Rastie na konároch, kmeňoch alebo pňoch listnatých stromov v lete a v jeseni. Zriedkavo aj na kmeňoch ihličnanov. Je to kozmopolitický druh a rastie takmer na celej Zemi. Vyskytuje sa aj v Austrálii a na Novom Zélande. Okraj záujmu pre nejedlosť tejto huby sa však môže zmeniť. Obdivovaná je v súčasnosti v Japonsku. Prečo?

 

Výťažok z tejto huby sa často objavuje v zložkách potravinových doplnkov. Podľa najnovšej štúdie prevedenej na Granadskej univerzite v Španielsku má trúdnikovec pestrý schopnosť zabíjať rakovinové bunky tým, že ich donúti k sebazničeniu. Osvedčila sa a najlepšie výsledky dosiahla táto huba v liečbe rakoviny prsníkov a pľúc, ale tiež žalúdku a hrubého čreva. Bolo preukázané, že krestin, ktorý trúdnikovec obsahuje zvyšuje produkciu imunitných buniek, zlepšuje vedľajšie účinky chemoterapie a rádioterapie, zvyšuje imunitný stav a infiltráciu tumoru a výrazne predlžuje prežitie pri rakovine žalúdka, hrubého čreva, konečníka, pažeráka, nosohltana, maternice a podobne.

 

 

Lapacho

 

LapachoDžungle Latinskej Ameriky ešte stále skrývajú rôzne tajomstvá, ktoré poznáme len čiastočne, alebo vôbec. Starí Inkovia poznali liečivé účinky kôry stromu Tabebuia serratiofolia, zvaného Lapacho, alebo tiež Strom života  už pradávno. Je až na počudovanie, že do Európy sa výťažok z tohto stromu dostal len pred štvrťstoročím. Ako čaj s rovnakým názvom. Je obohatený o množstvo železa, preto by Lapacho mali pravidelne popíjať ľudia, ktorí majú málo červených krviniek. Vďaka tomu, že zvyšuje obsah hemoglobínu v krvinkách a rovnako aj ich počet, podporuje dobrú krvotvorbu a prenos kyslíka v organizme.

 

Fakt, že podporuje vznik červených krviniek v kostnej dreni, je dôležitý ešte kvôli jednej veci – brzdí rast nádorových buniek a pomáha tak bojovať proti leukémii, čo je choroba bielych krviniek. Podľa výskumov pitie tohto čaju mnohým pacientom zabrzdilo rast nádorov, preto sa teraz sústreďuje pozornosť na jeho účinky v tejto oblasti. Vedci dúfajú, že by mohli pacientom chorým na rakovinu výrazne pomôcť, ak samozrejme prevládne zdravý rozum nad biznisom.

 

Čaj Lapacho si dnes už môžete pohodlne uvariť doma. Pozor však na to, aby ste ho nevarili v hliníkovej nádobe!

 

Podľa najnovších výskumov si dokáže Lapacho poradiť aj s vírusom HIV.

 

 

Kustovnica čínska

 

Túto rastlinu aj napriek tomu, že jej domovom je Ázia, poznáme aj u nás pod názvom Goji najčastejšie ako sušené bobule, mnohí si ju však pestujú doma sami, pretože najsilnejšie účinky majú čerstvé bobule. Domáce pestovanie je najideálnejšou cestou, ako sa k nim dostať, pretože v čerstvom stave vydržia len pár dní.

 

Kustovnica bola po stáročia využívaná v čínskej medicíne, kde sa používali všetky časti tejto rastliny: plody, listy, kôra aj korene. Pre nás je zaujímavý fakt, že užívanie goji stimuluje tvorbu bielych krviniek a podporu hubenia škodlivých buniek, vrátane rakovinových. Hovorí sa, že pri pravidelnom užívaní dokáže vyhnať rakovinu z tela za 40 dní. Niečo na tom pravdy bude, pretože seriózne výskumy lekárov a vedcov radia túto rastlinu k najlepším bojovníkom proti tejto chorobe. Nemala by sa však prekračovať dávka 100g na deň.

 

Foto: hort.purdue.edu, fcps.edu, vert-tiges.com, cnseed.org

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
kurzy.jpg

Tvorivé kurzy pre radosť

13.mája 2017, Slovenská Ľupča. Naučíme sa spolu tvoriť veci s dušou...


 
OBR.jpg

13 receptov proti pigmentovým škvrnám


Pigmentové škvrny na pokožke sú podľa odborníkov vizitkou vašej starostlivosti o ňu. Nepekné hnedé škvrny sú mimochodom prezývané aj starecké, čo je tak trochu nespravodlivý názov. Síce sa na koži objavujú zvyčajne až po 40—tke...


 
spalier.jpg

Ako si postaviť vinohradnícky špalier vlastnými ru

Je možné vyrobiť konštrukciu pre hrozno tak, aby vám zaručila dvojnásobnú úrodu? Áno. Takzvané špaliere sú medzi vinármi populárne už po mnohé roky.


 
OBR.jpg

Sprievodca preventívnym samovyšetrením prsníkov


Prečo je dôležité sebapozorovanie? Rakovina prsníka sa nemusí prejaviť len hrčkou. Niektoré zmeny môžu byť natoľko nápadné, napríklad krvácanie z bradavky alebo začervenanie kože prsníka ...


 

Plnený biftek so smotanovými zemiakmi

Sviečkovú nakrájajte na vysoké hranoly, ktoré päsťou naklepte. Osoľte ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať
obr.jpg

Definícia sebestačného domu

Energeticky sebestačné domy sú v Slovenskej republike stále ešte v plienkach, v zahraničí sú ale stále častejšie vyjadrením súčasného trendu energetickej nezávislosti na štáte.


 

dnes je: 28.4.2017

meniny má: Jarmila

podrobný kalendár

20709780

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Jarmila | Štvrtok 27.4.2017 |
ÚvodÚvodná stránka