banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Super vychytávka na dokonalé vyčistenie škár medzi obkladačkami a dlaždicami

 

Dnes vám ukážeme návod na prípravok do šroubovačky/vŕtačky, s ktorým bude čistenie aj silne zanesených škár hračkou.

Elektrická vŕtačka, na ktorej sa dajú nastaviť aj nižšie otáčky či takzvaná "šroubovačka" patrí v dnešnej dobe k povinnej výbave nielen domácich kutilov.  V našom návode vám ukážeme, ako si jednoducho do takejto vŕtačky zhotovíte prípravok, pre ktorý nebude problém dostať sa aj na silne znečistené miesta v škárach obkladačiek.
 

Ako na to?

01.JPGOkrem vŕtačky budeme potrebovať zubnú kefku s jemnejšími, no pevne osadenými štetinkami. Cez stred hlavy kefky zaskrutkujeme vhodnú skrutku do kovu so samorezným závitom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokonalé vyčistenie škár medzi obkladačkami a dlaždicamiOstrý koniec skrutky upevníme  do hlavy šroubovačky/vŕtačky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokonalé vyčistenie škár medzi obkladačkami a dlaždicamiNožičku zubnej kefky odštikneme nožnicami na plech.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Dokonalé vyčistenie škár medzi obkladačkami a dlaždicamiDo malej misky nalejeme trochu čistiaceho prípravku, rozmiešaného s vodou (postačí napríklad bežná Jar). Kefku namočíme do prípravku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokonalé vyčistenie škár medzi obkladačkami a dlaždicamiNa vŕtačke najprv zvolíme nižšie otáčky a jemným tlačením kefky na škáru za chodu motora odstránime hrubšiu špinu. Postupne môžeme otáčky zvyšovať. Keď nájdeme tie najvhodnejšie, opláchneme kefku, opäť ponoríme do čistiaceho prípravku a čistenie škár dokončíme na vyšších otáčkach. Obkladačky nakoniec preleštíme handričkou s vhodným prípravkom.
 

 

 

 

 

 

 

Ako na dlaždice?

Samozrejme, dlaždice majú škáry o niečo širšie, ako klasické obkladačky a čistiť ich pomocou kefky na zuby by bolo dosť zdĺhavé. Poradíme vám, ako si zhotoviť ďalšiu vychytávku.

Dokonalé vyčistenie škár medzi obkladačkami a dlaždicamiDôkladne vyčistíme menší vrchnák od zaváraniny a nájdeme jeho presný stred, do ktorého vyvŕtame dierku tak, aby nám do nej vošla dlhšia pevná skrutka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokonalé vyčistenie škár medzi obkladačkami a dlaždicamiDo otvoru vložíme skrutku tak aby prešla skrz a aby jej hlava zostala vo vnútornej časti vrchnáka. Z opačnej strany prikrútime skrutku k vrchnáku maticou a pre zabráneniu jej uvoľnenia ju môžeme poistiť ďalšou skrutkou.

 

 

 

 

 

 

 

Dokonalé vyčistenie škár medzi obkladačkami a dlaždicamiVrchnák priložíme k bežnej kuchynskej špongii a obkreslíme na ňu jeho obvod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokonalé vyčistenie škár medzi obkladačkami a dlaždicamiZo špongie vystrihneme podľa naznačenia kruh a pomocou tavnej pištole ho prilepíme do vnútornej strany vrchnáka drsnejšou stranou von.

 

 

 

 

 

 

 


 

10.JPGRovnakým spôsobom si zhotovíme druhý prípravok, s tým rozdielom, že ho vlepíme von stranou jemnejšou.Nakoniec upneme najprv drsnejšiu špongiu do vŕtačky a budeme čistiť rovnakým spôsobom ako  pri prvom návode. Na doleštenie využijeme prípravok s jemnejšou špongiou a na záver prác opäť handru s prípravkom na leštenie dlažby. Budete prekvapení, ako rýchlo túto prácu zvládnete.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Jednoduché triky na čistenie kobercov a lacná domáca chémia

Ako vyčistiť škvrny na koberci - ide to aj bez chémie

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Fľaky

 


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: 생각
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772693

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka