banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Tajomný šungit a jeho neuveriteľné schopnosti

 

Tajomný šungit a jeho neuveriteľné schopnostiKarélia – oblasť, nachádzajúca sa na severozápade Ruska. Je to jediné miesto na Zemi, ktoré je zásobárňou čierneho kameňa s tajomným názvom -  šungit. Ostatne, na šungite je tajomné všetko: štruktúra, zloženie, doba vzniku, záhadný pôvod, fyzikálne a chemické vlastnosti aj spektrum využitia.

Poďme však po poriadku. Šungity sú zvláštne polyminerálne uhlíkové horniny, ktoré dostali svoj ​​názov podľa miesta výskytu, karelskej dediny Šuňga na brehu Onežského jazera, kde boli prvýkrát objavené ložiská horniny, podobajúcej sa na uhlie. Nachádza sa v predhistorických vrstvách Zeme a z väčšej časti je tvorená z uhlíka, ktorý je známy, ako organický prvok. A práve tu sa dostali vedci, skúmajúci šungit k prvej záhade. Vek karelského šungitu sa totiž odhaduje na 2 miliardy rokov.

To bol čas, kedy na Zemi neexistoval život. Vedci odhadujú, že Zem síce mala atmosféru (protobakteriálnu), ale nebol v nej kyslík. Uhlíkové nerasty však k svojmu vzniku život zákonite potrebujú. Minimálne organické látky rastlinného pôvodu (stromy, rastliny), alebo živočíšneho pôvodu. Čierne uhlie, napríklad, je pozostatkom dávnych karbonských pralesov (paleozoická éra). Nič z toho tu však počas vzniku šungitu nebolo. Kde sa teda vzal?

Existujú teórie, ktoré sú však iba predpokladom. Prvá hovorí o tom, že v čase pred 2 miliardami rokov boli zálivy pra-mora husto osídlené najjednoduchšími mikroskopickými organizmami, ktoré boli základom vzniku šungitu.

Druhá teória spája jeho vznik s erupčnými a tektonickými procesmi v dávnych dobách Zeme.

Množstvo vedcov sa prikláňa k názoru, že šungit je slnečný kameň. K jeho vzniku dopomohli obrovské slnečné erupcie, kedy pri výronoch slnečnej hmoty pred dvoma miliardami rokov (takzvaná Piata veľká erupcia) došlo v atmosfére a v kôre Zeme k mohutným elektrickým výbojom. Tieto zapríčinili polymerizáciu uhľovodíkových plynov a dopomohli k vytvoreniu organických nerastov, ku ktorým šungit patrí.

Najexotickejšia teória hovorí o mimozemskom pôvode šungitu, ktorý sa k nám dostal počas pádu obrovského meteteoritu, či mŕtvej planétky, na ktorej kedysi existoval život... Tak si vyberte. Šungit však dodnes zostáva záhadou záhad, aj keď sa o ňom nehovorí tak, ako o pyramídach či Atlantíde.

 

Účinky

Spektrum liečebného využitia šungitu je natoľko široké, že v Rusku vznikol a bežne sa používa nový termín "šungitoterapia". Vedecké výskumy preukázali rad úžasných vlastností tohto nerastu. Jedná sa nielen o liečivé kamene, ale aj rušičky geopatogénnych zón a kamene na úpravu vody. A práve „surovej“ forme šungitu sa budeme dnes venovať.

Žijeme vo svete plnom škodlivých žiarení, ktoré sú neviditeľné, no na všetkom organickom zanechávajú negatívne stopy. Je to doba stresu, kedy sme viac nervózni, bez nálady, unavení, chorí či malátni. Skúšky mnohých vedcov jednoznačne dokázali, že šungit vytvára vo svojej blízkosti akýsi ochranný štít.

Chráni nás nielen pred vplyvom škodlivých elektromagnetických žiarení, ale aj patogénnych zón. Pomáha pri liečbe ochorení. Je to kameň, ktorý do seba pohlcuje všetko negatívne, škodlivé a zlé. Sústreďuje sa na obnovu všetkého dobrého, užitočného, vyžaruje liečivú energiu, odstraňuje únavu, a hlavne zvyšuje celkovú imunitu organizmu, teda nášho tela, aj tela zvierat či rastlín. Skúšky zároveň dokázali, že tento kameň vytvára ochranný štít, v ktorom je eliminované negatívne žiarenie. Čiže slúži nielen na ochranu, ale aj spoľahlivý boj.

 

Šungitová vodaŠtruktúra šungitu

Je ďalšou záhadou pre nás, ľudí. Jeho hlavným prvkom je uhlík. Koncom 20. storočia vedci z časti odhalili tajomstvo tohto kameňa. Hlavnou časťou zloženia šungitu je prítomnosť zvláštneho uhlíku - C60, ktorý sa z časti skladá z molekúl sférickej formy - a to z fullerenu. Táto sférická forma predstavuje vzácny uhlík, ktorý sa len nedávno objavil pri výskume vesmíru a až neskôr bol objavený v zemskej kôre.

O význame objavu svedčí fakt, že vedci, ktorí sa týmto výskumom zaoberali dostali v roku 1997 Nobelovu cenu. A tá sa nerozdáva len tak pre nič za nič. Objav tejto molekuly vo veľkosti jedného nanometra, čo je jedna miliardtina metra, bol považovaný za jeden z najdôležitejších objavov vo vede XX. storočia. Vo svojom úvodnom prejave Nobelovho výboru sa otvorene rozprávalo o význame objavu fullerenu v porovnaní s objavením Ameriky Kolumbom.

„Príroda dala molekule fullerenu dve tváre boha Janusa. V týchto tvárach je harmonicky zladené vákuum a hmota. Predstavte si túto molekulu ako loptu, do ktorej sa pozeráte a nájdete v nej prázdnotu popretkávanú elektromagnetickými poľami. Krásny druh spojenia anorganických látok s organickými. Geometrický tvar tejto molekuly má úžasnú podobnosť k základnej biologickej štruktúre živých organizmov (fragmenty DNA, terciálnu štruktúru proteínov atď.) Šungit túto molekulu obsahuje a po nasypaní do vody preprogramuje jej štruktúru. Vznikne zázračná voda. Bez nadsadenia,“ hovoria vedci.

V súčasnosti sa šungit stáva stále viac a viac populárnejší, vďaka jeho jedinečným vlastnostiam a sile liečiť. Existuje jednoduchý pokus, ktorým sa sila šungitu dá overiť. Kúpte si v obchode drahú balenú vodu, ktorú označuje reklama za najčistejšiu prírodnú a nalejte kúsok do misky svojmu psovi. Do druhej misky nalejte vodu, v ktorej bolo ponorených pár kamienkov šungitu minimálne 4 hodiny. Môžete trikrát hádať, z ktorej vody sa pes napije...

 

Zhrnieme si v skratke, na čo všetko (overene) šungit pôsobí:

- dezinfikuje a čistí vodu, absorbuje a odstraňuje z vody ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny, mikróby
- obohacuje vodu stopovými prvkami, mení jej energeticko-informačné štruktúru, nabíja ju a aktivuje
- efektívne pohlcuje elektromagnetické žiarenie, neutralizuje patogénne vplyvy
harmonizuje prostredie, zlepšuje mikroklímu, dodáva silu a energiu
- má hojivé,  liečivé a dezinfekčné účinky

 

Šungit a voda

 

RastlinyVďaka svojim absorpčným, katalytickým a baktericídnym schopnostiam šungit čistí vodu takmer od všetkých organických prímesí vrátane ropných produktov a zlúčenín obsahujúcich chlór, dusičnany a amoniak; od mnohých kovov a nekovov; ničí vibriá cholery, streptokoky, iné baktérie a mikroorganizmy; plní funkciu deštruktéra, ktorý z energetickej pamäti vody odstraňuje informáciu o látkach, ktoré sa v nej predtým nachádzali, mení jej energeticko-informačnú štruktúru; obohacuje vodu stopovými prvkami dôležitými pre organizmus. Voda je neodmysliteľnou súčasťou človeka.

Vieme, že naše telo sa skladá zo 70%, naša mozgová kôra oboch hemisfér potrebuje 85% vody a samotná krv obsahuje viac ako 80% tejto tekutiny. Preto je dôležité nielen to či pijeme, koľko pijeme, ale hlavne čo pijeme. Šungit robí s vodou zázraky. Stačí, ak jeho zrnká vysypeme do džbánu s necháme na ňu pár hodín pôsobiť.  Najprv sa prejavia dezinfekčné a detoxikačné účinky a neskôr sa voda „zmení“. Je obohatená stopovými prvkami, má zmenenú energoinformačnú štruktúru.

Používateľa nabíja energiou, aktivuje, pomáha pri liečení alergií, cukrovke, gastritídach, chorobách žalúdka, pečene, obličiek a iných. Šungitové úlomky sú určené pre prípravu biologicky aktívne pitnej vody, obohacuje vodu stopovými prvkami, čistí ju a dezinfikuje.

Absorbuje a odstraňuje z vody ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny, mikróby. Pomáha liečiť najrôznejšie ochorenia, má protizápalové účinky, tlmí bolesti, pomáha obnoviť imunitný a energetický stav pri syndróme chronickej únavy, je nápomocná ochrane pred vznikom a rozvojom arteriosklerózy, zmierňuje následky otráv. Využíva sa na kloktanie, vyplachovanie úst a nosa pri angínach, paradentóze a nádche. Šungitová voda obnovuje mladosť a krásu pleti. Každodenným umývaním sa zvyšuje elasticita a tonus pleti, miznú drobné vrásky, šúpanie pokožky, opuchy, zápaly kože, urýchľuje regeneráciu tkanív.

Oplachovanie vlasov aktívny vodou spevňuje ich korienky, zamedzuje plešateniu a vypadávaniu vlasov, dodáva im lesk a hebkosť. To čo doprajeme sebe, môžeme dopriať aj našim zvieracím miláčikom alebo kvetinám a ďalším rastlinám. Vložením do akvárií, záhradných jazierok a rybníkov uchováme vodu dlho čistú bez plesní a rias. Zalievaním kvetov im dodáme viac, ako akékoľvek hnojivo. Vyskúšajte.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Chcete schudnúť? Prestaňte sa báť tukov!

15 prekvapujúcich účinkov spánku

Ďalšie zaujímavosti o zdraví

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: karelian.ru, ionwater.ru, tipsplants.ru

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

27788041

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Zdenka | Pondelok 23.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka