banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Tajomstvá Bodu dlhovekosti: jednoduchou masážou k zázračným výsledkom

 

Bod dlhovekostiZu San Li – to je názov jedného z najčastejšie používaných akupunktúrnych bodov zo všetkých na ľudskom tele a určite najviac intenzívne študovaný bod liečenia akupresúrou i terapiou acumoxa. Odstraňovanie zdravotných problémov pomocou masážnych bodov je jedným z najstarších spôsobov liečby na Východe, ktorý má už niekoľko tisíc rokov. Japonská legenda z tohto obdobia hovorí o šťastnom mužovi, ktorému otec prezradil tajomstvo dlhovekosti – každý deň si mal masírovať jeden bod pod kolenom. Syn poslúchol a za svojho dlhého života sa stal svedkom narodení aj úmrtí niekoľkých cisárov. V Japonsku sa tento bod nazýva Bod sto chorôb, v Číne Bod dlhovekosti. Prezradíme vám, kde sa nachádza a naučíme vás ako ho masírovať.

V čínskej medicíne je ľudské telo vnímané ako energetický systém. Preto tu veria, že masážou môže byť ovplyvnená funkčnosť orgánov a tiež energetický tok. Podľa pradávneho učenia má telo človeka 365 akupresúrnych bodov a 12 hlavných meridiánov. Tieto počty nám veľmi pripomínajú dni a mesiace v roku. Akupresúra (masáž založená tlakom prstov na jednotlivé body) na základe učenia o meridiánoch a kanáloch spojených s jednotlivými orgánmi má preukázateľné priam zázračné účinky na naše zdravie a nielen to. Vo východných medicínach je telo považované za viac za energiu, ako za hmotu  a tak má akupresúra blahodarný vplyv nielen na funkčnú činnosť orgánov, ale aj na tok energie, ktorá neustále v nás prúdi.

Zu San Li je bod, ktorému sa dnes budeme venovať. Termín San Li pomenováva systém akupunktúrnych bodov (Li v zmysle napravovať, alebo regulovať) a Zu odkazuje na umiestnenie na nohe. Zu San Li riadi činnosť orgánov v dolnej polovici tela a tiež funkciu miechy v tých častiach, ktoré zodpovedajú za správne fungovanie tráviaceho ústrojenstva, pohlavných orgánov, obličiek a nadobličiek. S pomocou masáže bodov Zu San Li môžete zvýšiť aktivitu nadobličiek, najsilnejších uzlov, ktoré pôsobia ako hlavný obranca ľudského zdravia a sú zodpovedné za vylučovanie adrenalínu v krvi, hydrokortizónu, a ďalších dôležitých hormónov.


Kde tento bod hľadať?

Zu San Li Dnes to už nie je žiadne tajomstvo. Pomôcť s hľadaním vám môžu naše obrázky, alebo návod, ktorý hovorí, že ak si položíme na koleno ruku – na pravé koleno pravú ruku, na ľavé ľavú, približne na konci prostredníka sa nachádza Zu San Li – Bod dlhovekosti, Bod stovky chorôb, ale tiež Xiaqihai. Nahmatáme ho v malej jamke medzi kosťami.

Existuje ešte jeden spôsob, ako ho nájsť. Sadnite si na podlahu, pritlačte nohy k zemi a päty nezdvíhajte. Keď pritiahnete nohy k sebe, nájdete pod kolenami vyvýšené miesto. Nahmatajte najvyšší bod tohto miesta. A potom si môžete sadnúť. Bod, na ktorý ste zatlačili, za zmení na priehlbinku a – áno – ste na správnom mieste. Je to Zu San Li.

Pred začiatkom masáže sa pohodlne posaďte. Nohy musia byť uvoľnené. Dýchajte pokojne a sústreďte myseľ na svoje pocity. Je to stav harmónie, v ktorom  podľa východnej medicíny začína proces hojenia. Masáž Zu San Li má navyše stimulujúci účinok. Masáž robte prstami  prostredníctvom kruhových pohybov v smere hodinových ručičiek s deviatimi opakovaniami na každej nohe. Masáž by mala trvať cca 10 minút so striedaním obidvoch nôh. Následne na týchto bodoch podržte polovice strúčiku cesnaku  po dobu 1-2 hodín, pokým pokožka nesčervená. Cesnak môžete zafixovať v bodoch Zu San Li napríklad jemným ovinutím obväzom.

To je všetko? Áno všetko. Ak chodievate na lymfatické masáže, všimnite si maséra, ktorý so stopercentnou pravdepodobnosťou bude v určitom momente masírovať práve tento bod.
 

Čo na masáž Zu San Li povie vaše telo?

Tradičná východná medicína hovorí, že masáž týchto bodov vám pomôže získať dôveru, prekonať stres a napätie, nájsť vnútornú stabilitu. Navyše vďaka nej môžete významne prispieť k liečbe mnohých chorôb, vrátane impotencie, čkania, zápchy, zápalu žalúdka či močovej inkontinencie.

Masáž zároveň zvyšuje imunitu, sa človek stáva zdravým a životaschopným.

Súčasný štandard aplikovania tejto masáže, preskúmaný a uvedený v učebniciach farmakológie a medicíny zameranej na východné náuky hovorí o tom, že Zu San Li utlmuje bolesť žalúdka, distenziu brucha, vracanie, hnačku, úplavicu, zlé trávenie, zápal slepého čreva, ochabnutosť a necitlivosť dolných končatín, opuch, mastitídy , mániodepresívne stavy, epilepsiu, kašeľ, závrat, búšenie srdca a podobne.

Doba masáže bodu Zu San Li výrazne ovplyvňuje pôsobenie na zdravotný problém, ktorý chcete vyriešiť. Najúčinnejšia je hneď ráno a pred obedom a najlepšie výsledky dosiahnete počas novu mesiaca.

- Osem dní po začiatku novu má masáž v dopoludňajších hodinách účinky na posilnenie imunity a zlepšenie funkcií telesných orgánov.

- Pred obedom vplýva na trávenie a zdravú srdcovú činnosť.

- Poobede pôsobí proti stresu, nervozite, podráždenosti, bolestiam hlavy a poruchám spánku.

- Masírovanie bodu vo večerných hodinách vplýva na zlepšenie metabolizmu a tým aj na zníženie hmotnosti približne 400-500 g za týždeň. Nerobte to avšak tesne pred spaním! Mohli by ste si privodiť nespavosť. Pozor – večerné masírovanie sa prevádza PROTI smeru hodinových ručičiek.


Klinický výskum

Zu San Li Moderný klinický výskum Zu San Li sa uberal dvoma smermi. Jedným z nich je liečba bolesti brucha vrátane kŕčov, zvyčajne vznikajúcich v oblasti žalúdka, žlčníka, alebo obličky.   V tomto prípade sa preukázalo, že stimulácia akupunktúrneho bodu má bezprostredný účinok (v priebehu niekoľkých sekúnd alebo minút) a pacienti často pocítia úľavu po jedinej akupresúrnej terapií tohto bodu.   Druhý smer klinického výskumu sa zaoberal liečbou postihnutých imunitných funkcií, najmä nedostatkom leukocytov a zvyšovaním hladiny imunoglobulínu. V tomto prípade sa stimulácia Zu San Li vykonávala denne, obvykle po dobu 10 až 14 dni po sebe  (opakovane niekedy po krátkej prestávke niekoľkých dní).   Jedna zo štúdií v sebe spája tieto dve oblasti záujmu: liečba pacientov s rakovinou, ktorí trpia bolesťou brucha (pacienti s nádorovým ochorením zvyčajne majú zhoršené imunitné funkcie a to buď spontánne alebo v dôsledku lekárskej terapie). Výsledky? Veľmi pozitívne. Nehovoriac o úľave pacientov s akútnym zápalom slepého čreva a trpiacich pooperačnými bolesťami.

 

Ako je to s dlhovekosťou?

Hovorili sme už o tom, že čínska medicína považuje ľudské telo za energetický systém, ktorý by mal byť v dokonalej rovnováhe, aby slúžil čo najdlhšie. Za 100% činnosť orgánov zodpovedá hlavne tok energie, ktorú síce nevidíme, ale pri jej úbytku či zlému nasmerovaniu sa môžeme cítiť malátni a tiež ochorieť. Keďže masáž Bodu dlhovekosti nie je nič ťažkého a zvládne to každý – vyskúšajte. Veď ako sa hovorí, za skúšku nič nedáte.

 

Mohli by vás ešte zaujať:

Nápoj, ktorý vráti vašim kolenám mladosť

Oxidácia organizmu alebo ako prestať starnúť?

Ďalšie rady, články a tipy na tému Zdravie, výživa

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk
 

Foto: orientalmed.ac.uk, Mary Fong, autor
(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
TIP.JPG

Plánovanie záhradného posedenia


Niekoľko jednoduchých tipov, na ktoré by mal staviteľ myslieť skôr, ako začne budovať posedenie...


 
01.jpg

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?


Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.


 
obr.jpg

Zatvárajte svoju garáž rolovacou bránou na mieru


Zákaznícke riešenie garážových brán je vyhľadávaným spôsobom zabezpečenia osobného automobilu, ako aj samotného vstupu do domu.


 
skladovanie.jpg

Sušenie zeleniny ako rovnocenná alternatíva ku konzervovaniu


Neviete čo robiť s bohatou úrodou zeleniny? Nasušte si z nej zásoby na zimu. Bude sa vám hodiť nielen do polievok. Sušenie je lacná, rýchla a jednoduchá metóda konzervácie bez chémie a cukru.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

27704116

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ľudmila | Pondelok 16.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka