Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Tajomstvá vagíny

 

Slovo vagína sa začalo používať okolo roku 1680 a je odvodené z latinčiny, kde znamená puzdro či pošvu. Dovtedy (a samozrejme aj po tomto roku) bola vagína pomenovaná tými najrôznejšími a najkreatívnejšími názvami, mušličkou začínajúc a nepublikovateľnými výrazmi končiac. Pravdou je, že slovo vagína označuje len špecifickú časť celého orgánu predstavujúceho vnútorný tunel vedúci z vonkajších pohlavných orgánov do pošvy.

Ozajstná "vagína" je vlastne tá vnútorná oblasť, ktorú nevidíme. Zaujímavé je, že po prvýkrát bolo slovo vagína na plátne vyslovené vo filme od Walta Disneyho. Áno, toho režiséra, ktorý stvoril Snehulienku a podobné animované filmy. V roku 1946 Walt Disney vytvoril krátky film s názvom Príbeh o menštruácii pre spoločnosť vyrábajúcu dámske vložky. Film sa nakoniec nikdy nedostal do kín, ale bol premietaný 105 miliónom amerických študentov, rovnako ako jeho časti boli premietané ako reklama na tú správnu značku vložiek. Tento film si môžete pozrieť tu:

Klitoris všetci poznáme, ale...

Klitoris je vztýčená časť ženských genitálií. Začína sa vyvíjať podobne ako penis s predkožkou. Asi v šiestom týždni tehotenstva sa pohlavné orgány začnú od seba odlišovať v závislosti na chromozómoch. Na tomto „horúcom tlačidle“ sa nachádza 8000 nervových zakončení oproti 4000 nervových zakončení v žaludi penisu. Páni však teraz nemusia zosmutnieť, pretože ak budeme brať penis v rozsahu jeho celej dĺžky, nájdeme týchto zakončení až 24 000. Názov klitoris pochádza z gréckeho kleitorís a v preklade znamená kopček.

Vedci sa dlho zaoberali touto časťou ženského tela. Chceli zistiť, na čo, okrem rozkoše, by mohol slúžiť. A prišli na niečo neuveriteľné. Na nič! Príroda nadelila klitoris nežnému pohlaviu výlučne pre potešenie. Klitoris sa nikdy neopotrebuje a čo je zaujímavé, nikdy nezostarne. Aj keď sú ženy vo vyššom veku a ich partneri už nie sú schopní sexuálneho styku, klitoris je stále v rovnakej forme, ako v mladosti. Je schopný niekoľkonásobného orgazmu aj v osemdesiatke! A teraz jedno bu-bu-bu: Milé ženy, viete, že ak nebudete svoj klitoris poctivo využívať, môžete si privodiť klitorálnu atrofiu?

To znamená, že sa tkanivo stiahne do tela, znížia sa jeho funkcie a následne sa zmenší. Rovnako, ako ostatné tkanivá, aj tieto závisia od prietoku krvi. Využívajte ho naplno a užívajte si (nielen) sexuálne potešenie, ale aj zdravotné výhody klitorálneho orgazmu.

Väčšinou vieme, kde je G-bod.  Kde je však A-bod?

Hľadanie malinkého miestečka plného nervových zakončení trápia muža a ženy už viac ako 60 rokov. Vtedy sa zrodila teória o bodu G. Nemecký gynekológ Ernst Gräfenberg opísal vo svojej štúdii "Úloha močovej trubice v ženskom orgazme" oblasť, ktorá sa nachádza na strane pošvy, ktorá je blízka močovej trubici. Toto miesto bolo v roku 1981 v štúdii, ktorá existenciu bodu potvrdila, pomenované na jeho počesť ako bod G - Gräfenbergov bod.  

Vedeli ste ale, že existuje ešte ďalšie miesto? Zóna sa nachádza na prednej pošvovej klenbe, má označenie A-bod a nachádza sa hlbšie v pošve. Hovorí sa, že stimulácia A-bodu vedie k ohromujúcemu orgazmu. Nájsť A-bod je ale oveľa ťažšie než ak G-bod. Ale ako sa hovorí – kto hľadá, nájde. Tento kúsok tkaniva medzi krčkom maternice a močovým mechúrom je popisovaný ako "ženská prostata". Zóna sa nachádza na hornej stene pošvy, čiže tej, ktorá je k smerom k brušku. Je to trochu bližšie, než je krčok a je to miesto, ktorého stimuláciou pri dostatočnom čase je možné dosiahnuť veľmi zaujímavých orgazmov.

Na rozdiel od klitorisu vraj bod A netrpí na citlivosť, takže žena nemusí dlhé minúty čakať, aby bola schopná prežiť ďalšie vyvrcholenie, ktoré je, mimochodom, pocitovo odlišné s tým, ktoré vyvoláva bod G.

Holiť či neholiť?

Vedci a lekári sa domnievajú, že ochlpenie môže slúžiť ako ochrana proti nečistotám a tým chrániť vagínu proti infekcii. Taktiež sa medzi chĺpkami zachytávajú feromóny, čo môže pôsobiť atraktívne pre niektorých sexuálnych partnerov.

Napriek tomu je realita taká, že v kombinácii so spodnou bielizňou, môže ochlpenie spôsobiť zapareniny, nepríjemné svrbenie a zápach zo zmesi zvyškov moču a odumretej vrchnej kože, preto je lepšie svoju „záhradku“ udržiavať. Je tu ešte niekoľko zaujímavostí.

Ochlpenie má životnosť zhruba tri týždne, po ktorých má tendenciu samovoľne vypadávať. To je dôvod, prečo nikdy nevyrastie príliš dlhé. Napriek tomu najdlhšie známe ochlpenie malo 71 centimetrov! Vlasové folikuly sú oválneho tvaru, čo spôsobuje, že ochlpenie je väčšinou kučeravé. Vieme, že odtieň farby vlasov na hlave je mnohokrát iný než ak odtieň farby ochlpenia. To je bežný jav a je to výsledkom rôznej hladiny melanínu v tele.

Samočistiaca schopnosť

Je samozrejme pravda, že by ste mali svoje ženské partie udržiavať v čistote a to s použitím jemného neparfumovaného mydla alebo najlepšie len s využitím čistej vody. Rozhodne nie je potrebné vykonávať nejaké zvláštne vnútorné čistenie. Vagína je schopná vyčistiť sa sama. V skutočnosti vykonáva sama čistenie pyskov a pošvy a je to pre ňu úplne prirodzená vec. V opačnom prípade by totiž mohlo dôjsť k nerovnováhe prirodzeného pH a k infekcii. Pre vedecky založených jedincov - pH vo vagíne je okolo štvorky, čo je rovnaké, aké má napríklad víno alebo paradajky.

Malý „pyskatý“ Schwarzenegger

Vagína je naozaj mocná. Jej  steny sú tvorené silnou vrstvou svalov. Uvedomte si, že tieto svaly sú dosť silné na to, aby porodili dieťa! Vedeli ste, že existuje svetový rekord v kategórií najsilnejšia vagína? Ruská gymnastka Tatiana Koževnikovová v súčasnosti drží takéto prvenstvo v Guinessovej knihe rekordov. Svojou vagínou zodvihla 14 kg závažie.

O cvičeniach, ktoré posilňujú svaly v okolí vagíny, hovorí už Kámasútra. Ich cieľ je nielen terapeutický, ale aj erotický, počas pohlavného styku výrazne zlepšuje milostné prežívanie.

Tzv. Kegelove cviky s vagínou možno robiť kedykoľvek, kdekoľvek a celkom diskrétne. Americký gynekológ Arnold Kegel v 20. storočí znovuobjavil účinnosť opakovaných zovretí svalov pošvy. Mnohé jeho pacientky, ktoré takto cvičili, sa omnoho rýchlejšie zotavili po pôrode, ale aj tie, ktoré trpeli inkontinenciou, sa buď vyliečili, alebo do veľkej miery zmiernili svoj problém. Kegelove cviky zároveň skvalitňujú sexuálny život a niektoré ženy vďaka nim konečne prežili orgazmus.

Ako tie svaly ženy spoznajú? Pri malej potrebe. V priebehu cikania treba moč zadržať a presne tie svaly, ktoré moč zadržali, musíte vytrénovať. Ležíte a postupne zatínate a uvoľňujete tieto svaly. Najprv v päťsekundových intervaloch, neskôr v desaťsekundových. Takto sa to má robiť trikrát denne. Dokonca podobné cviky môžu robiť aj muži. U tých sa takto vycvičený sval naučia zabrániť predčasnej ejakulácii.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Penis – stoporený analfabet

Vagína bez inšpirácie

Ďalšie zaujímavosti na tému Sexuálne okienko

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: autor

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
01.jpeg

Ako uvariť vynikajúci džem zo žltého melónu


Žltý (alebo ak chcete cukrový) melón je sám o sebe veľmi zdravá plodina. Cukrové melóny pomáhajú rozpúšťať kyslé soli a bránia tak vytváraniu ľadvinových a žlčových kameňov.


 
obr.jpg

Murované kuchyne sa páčia stále viac


Z južnej Európy preniká do našich kuchýň závan nového štýlu, ktorý si rýchlo nachádza svojich prívržencov aj medzi slovenskými gazdinkami.


 
TIP.JPG

Princíp a inštalácia svetlovodu


Rozsvecovať aj vo dne v priestoroch bez okien je nepohodlné a drahé. Možným riešením takejto situácie je zabudovanie svetlovodu. Počiatočná investícia sa po nejakej dobe vráti, zvýšený komfort bývania sa však prejaví okamžite.


 
02.jpg

Ako si pripraviť kvalitný kompost z listov stromov


Jeseň v záhrade znamená pre mnohých okrem iného úmorné hrabanie lístia, ktoré v sade opadlo zo stromov a následnú otázku – kam s ním? Vyhodiť alebo spáliť? Verte tomu, že obidvoje by bola naozaj veľká škoda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 19.10.2017

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

22233125

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kristián | Štvrtok 19.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka