banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Tepelné čerpadlo – zdroj tepla budúcnosti, aj na Slovensku

 

Tepelné čerpadlo – zdroj tepla budúcnosti, aj na SlovenskuAj s ohľadom na odporúčanie Európskej komisie, ktoré obsahujú pokyny, ktoré majú za cieľ pomôcť členským štátom únie s tým, aby všetky nové budovy od 1.1.2021 mali takmer nulovú spotrebu energie.

Čo toto odporúčanie môže znamenať v praxi, nám ukazuje Nemecko, kde už teraz viac ako 1/3 novostavieb disponuje tepelným čerpadlom ako primárnym zdrojom tepla. Na juhu Nemecka sa pritom podiel tepelných čerpadiel čoby primárneho zdroja tepla šplhá ku 40 % (najväčší podiel medzi primárnymi zdrojmi tepla majú tepelné čerpadlá v Sársku, 44,1 %). Pokiaľ ide o konkrétne typy čerpadiel, v Nemecku jasne vedú jednotky čerpajúce na vstupu vzduch, nasledované jednotkami, ktoré využívajú pre výrobu tepla vodu a geotermálne teplo.

Na Slovensku sú tepelné čerpadlá už teraz zdrojom tepla odporúčaným v rámci projektu STRATEGO (projekt spoluzaložený európskym Energetickým úradom), a to najme v oblastiach, ktoré nie sú napojené na rozvodné siete teplární.

 

Buďte prezieraví, vyberte si zdroj tepla so skvelým pomerom cena/výkon
 

Tepelné čerpadlo sa vyplatí inštalovať do novostavby už teraz. Aj v dobe nízkych cien fosílnych palív a energickej energie sa jedná o zdroj tepla s jedným z najlepších pomerov cena/výkon, viď Modelový príklad nižšie.

Tepelné čerpadlo – zdroj tepla budúcnosti, aj na Slovensku

                         Zdroj: TZB-info.cz
 

V dobe, kedy ceny fosílnych palív a elektrickej energie opäť porastú, porastie aj výhodnosť tepelných čerpadiel čoby primárneho zdroja tepla.

Základ je kvalitné čerpadlo a seriózny predajca
 

Na trhu na Slovensku je k dispozícii celá rada typov tepelných čerpadiel (vzduch/vzduch, voda/voda, vzduch/voda apod.), pričom každý typ má odlišné vlastnosti a hodí sa pre odlišné prípady. Konkrétne v Nemecku hojne používané čerpadlo vzduch/vzduch sa príliš nehodí do nehnuteľností v horských oblastiach či nehnuteľností s väčším počtom miestností. Pri výbere tepelného čerpadla je teda zásadné jednať so serióznym predajcom, teda firmou, ktorá má v portfóliu viac druhov tepelných čerpadiel, a tak tiež vykonáva aj inštaláciu a následný servis tepelného čerpadla.

Iba v takom prípade získate čerpadlo, ktoré za nízku cenu vyrobí dostatočné množstvo tepla či teplej vody, kedykoľvek potrebujete.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732156

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka