banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Úprava stien pomocou šablóny

Úprava stien pomocou šablónyAk sú vaše steny rovné bez povrchových chýb, nepotrebujete ich nijako špeciálne upravovať. Upravovať pomocou šablóny môžete aj tapety, musia však byť dostatočne stabilné, aby vydržali 2 vrstvy povrchového náteru.


Ak je na stenách stierka, mala by byť jemnozrnná, hrubozrnná stierka nedovolí pri kreslení vytvárať jemné kontúry a vzor pôsobí rozpitým neostrým dojmom.

 

Potrebujete:


- hustý štetec guľatý s krátkou srsťou: používa sa na prekrytie väčších plôch a tenký okrúhly štetec na detaily. Pre maľovanie cez šablónu sa dokonca vyrábaj štetce špeciálne, ktoré majú krátku a ostrú srsť
- šablónu
- farbu
- ochrannú lepiacu pásku

Pred každým šablónovaním je dobré odskúšať si pracovný postup. Odporúčame skúšať na kartóne. Pri skúške získate odhad pre množstvo farby na štetci. Ak vám farba zateká za šablónu, máte jej na štetci príliš veľa.

Úprava stien pomocou šablóny1. Vopred zhotovenú šablónu pripevníte na stenu vymaľovanú základnou farbou, pomocou ochrannej lepiacej pásky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úprava stien pomocou šablóny2. Do pripraveného téglika si odlejte kúsok farby, ktorou chcete šablónovať. Nenaberte si na štetec príliš veľa farby a ak áno, radšej si ju otrite o okrej téglika alebo pripravenú mriežku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úprava stien pomocou šablóny3. Na väčších plochách môžete štetcom maľovať, na menších štetec viac menej len pritláčajte na stenu a pracujte opatrnejšie. Začnite v strede a postupujte smerom do okraja šablóny.

 

4. Keď nanášaná farba jemne oschne, môžete šablónu zložiť. Pred ďalším použitím šablóny ju očistite a osušte. Nikdy nepracujte so špinavou šablónou!


Materiál z ktorého je šablóna zhotovená musí byť vodeodolný a musí sa vedieť prispôsobiť povrchu steny.
Nezabudnite si miesta pre umiestnenie vzorov presne vymerať a označiť. Použite pravítko a obyčajnú ceruzu. Čím jemnejší a menší motív, tým musí byť práca precíznejšia.

 

ZHOTOVENIE ŠABLÓNY

 

potreby

 

VZORY ŠABLÓN

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Úpravy stierok

 

Fantastické záhradné doplnky z drevených paliet

 

Ďalšie zaujímavé články v sekcii ZDRAVIE A VÝŽIVA

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: rembud.com.ua


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732546

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka