banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Úpravy stierok

PRÁCA SO STIERKAMI

Sylikónové alebo minerálne stierky?
Vaše rozhodnutie by malo záležať na tom, či potrebujete prekrývať popraskané časti. Na tento účel sa hodia skôr omietky sylikónové. Pokiaľ chcete vsadiť na to, aby steny dokonale dýchali a vytvorili tak prirodzenú klímu v miestnosti, siahnite po omietkach vyrobených na báze minerálov.

Stierku rozrobíme podľa návodu a nanášame z vedra pomocou kelne na nerezové hladidlo nazývané aj hoblík.
1. Nanášajte pokojne v hrubších vrstvách, zjednodušuje to nanášanie. Pod stenu si položte napr. drevenú platňu, tak budete môcť materiál, ktorý vám padne znovu zozbierať a použiť.
2. Teraz dobre nabrúseným hladidlom zrezávame a odstraňujeme prebytky stierky a ostré nerovnosti. Vyrovnávame, aby sme dosiahli rovnako hrubú vrstvu po celej stene.
3. Ihneď po strení zbytkov začíname štrukturovať a to hladidlom z plastu, pretože sa omietka na ňom nebude zachytávať a povrch sa ním dokonale upraví.

 

 

nanášanie stierky 1 nanášanie stierky 2 nanášanie stierky 3


Pozorne si prečítajte návod alebo sa poraďte s odborníkom, pretože niektoré druhy stierok sa po nanesení musia nechať niekoľko minút preschnúť a až následne upravovať.
Podľa toho ako budeme stierku roztierať do strán, bude sa rysovať vzhľad povrchu. Na obrázkoch vidíte 3 možnosti.

 

úprava stierky1. Ak roztierate do kruhu, bude povrch stierky vyzerať takto

 

 

 

 

 

 

 

 

úprava stierky2. Vodorovné rozotieranie do oboch strán

 

 

 

 

 

 

 

 

úprava stierky3. Roztieranie do oboch strán diagonálne

 

 

 

 

 

 

Po nanesení stierky ihneď odstráňte ochranné lepiace pásky. Kým je stierka mokrá urobíte to poľahky a bez problémov.

 

 

Povrch stierky môžete štrukturovať aj inými spôsobmi. Keď máme povrch vyhladený a nanesený v rovnomernej vrstve, môžeme ho upraviť napríklad tak, že do neho robíme odtlačky kelne. Povrch dobre vazerá aj po úprave kefou z tvrdými štetinami.

 

 

štrukturovanie kelňou štrukturovanie kefou


Ďalším spôsobom je úprava pomocou štrukturovacích valcov. Podľa ich jednotlivých typov bude vyzerať ich konečná úprava. Najjemnejší vzor zostáva po penovom valci s jemnými vzormi. ďalší z valcov má pravidelne usporiadané jamky o veľkosti hrachu. Posledným príkladom je povrch upravený valcom, ktorý má na povrchu plastický vzor.

 

 

štruktúrovanie povrchu pomocou valca

 

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732204

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka