banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Úžasný domáci liek na kĺby a chrbticu

 

Úžasný domáci liek na kĺby a chrbticuDo týždňa pocítite úľavu. Ak máte problém s bolesťou kĺbov či chrbtice, máme pre vás recept, ktorý je tak jednoduchý a účinný, že si ho zamilujete.

O tom, aké sú naše kĺby a pohybový systém dôležité, sa presvedčíme zvyčajne až vo chvíli, kedy nám začnú vypovedávať službu. V mladosti sa málokto z nás zamýšľa nad tým, či má správne držanie tela, či správne cvičí a zdvíha bremená, alebo či má vhodnú životosprávu pre kĺby. Problémy s pohybovým aparátom však už dávno nie sú témou len pre seniorov a zničené kĺby trápia čím ďalej tým viac už aj tridsiatnikov. Práve preto sa vo veľkej miere dostávajú do povedomia ľudí pojmy ako kolagén alebo želatína, ktoré v podobe doplnkov výživy prospievajú k zdraviu kĺbov.

Čo je kolagén? alebo netušené účinky želatíny

Kolagén je vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá tvorí základ kože, chrupaviek, šliach, ciev a je aj súčasťou kostí a zubov. Podieľa sa na stavbe práve tých zložiek, kde je potrebná veľká pevnosť a pružnosť. Hovoríme mu niekedy aj "elixír mladosti", pretože na ňom závisí, ako mlado naše telo vyzerá a ako sa pohybuje. Poznáme takmer 30 typov kolagénu, pričom základ tvorí prvých 5 typov. Typ Aj je základom šliach a kostí, typ II môžeme nájsť v chrupavkách, typ III a IV je súčasťou ciev, svalov a nervov a typ V sa nachádza v placente. Naše telo je schopné si tvoriť vlastný kolagén.

Za ideálneho stavu prevláda rovnováha medzi tvorbou a jeho odbúravaním enzýmmami, kedy dochádza k reparácií tkanív a kostí. Za určitých okolností sa ale aktivita kolagenáz zvyšuje, prípadne klesá produkcia vlastného kolagénu, čo má za následok vznik zdravotných a estetických komplikácií, ako sú vrásky, zvýšená krehkosť cievnych stien, spomalené hojenie rán, kĺbové ochorenia a ľahšie opotrebovanie kĺbov, zvýšená priepustnosť čriev pre rôzne antigény, zvýšená krehkosť kostí (osteoporóza) a ďalšie. Dôležitú úlohu v tvorbe kolagénu zohráva aj vek, pretože ho postupne (zhruba od 25. roku života) organizmus tvorí stále menej a menej, čo je prirodzený jav, ktorý nie je možné zastaviť. A práve nedostatok kolagénu v organizme kompenzujeme prostredníctvom želatíny a rôznych doplnkov výživy s jeho obsahom.

Želatína je vysoko kvalitný liek a poskytuje širokú škálu zdravotných výhod:

  • Podporuje látkovú výmenu.
  • Zabraňuje osteoporóze a osteoartróze.
  • Zlepšuje duševné schopnosti.
  • Zlepšuje stav pleti.
  • Posilňuje kĺby a srdce.
  • Poskytuje pružnosť a posilňuje šľachy a väzy.
  • Zlepšuje kožu a štruktúru vlasov
  • Účinná v liečbe dysplázie (deformácia pri ktorej sa niečo nevyvíja tak, ako má. Existuje napr. dysplázia bedrového kĺbu).

 

Recept

Želatína je kolagén z čiastočne hydrolyzovaných koží, väzív a kostí zvierat. Pre jej výrobu sú používané hlavne hovädzie a bravčové kože a kosti. Ak sa chceme postarať o naše kĺby, máme v podstate dve základné možnosti, ako si ju zabezpečiť - domáca príprava a kúpa v podobe potraviny alebo doplnku výživy. My si dnes napíšeme o domácej príprave kolagénovej liečivej bomby.

1. Kúpte si kvalitnú potravinársku želatínu. Budete potrebovať 150 g. Nájdete ju v každom obchode s potravinami

2. Vo večerných hodinách zmiešajte dve lyžičky želatíny alebo presne 5g so štvrtinou šálky studenej vody.

3. Dobre premiešajte a nechajte ju tak celú noc, ale pozor, nedávajte zmes do chladničky!

4. Želatína sa tak premení v želé.

Nezabúdajte na pravidelné užívanie!

Ráno nalačno vypite túto zmes. Môžete pridať šťavu, med alebo vodu, či dokonca môžete skombinovať s nejakým jogurtom alebo kyslou smotanou. Vyberte si, čo je pre vás najlepšie. Robte tak každý deň po dobu jedného mesiaca. Už po týždni pocítite príjemnú úľavu a zlepšenie stavu! Opakujte potom po pol roku, čím obnovíte prirodzenú "lubrikáciu" vašich kĺbov.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Vyrobte si domáci prírodný acylpyrin

Domáca medovina pre zdravie

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Zdravie a výživa

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: lechenie-sustavov.com
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby, prostredia a podkladu.


 
01.jpg

Vyrobte si nechemické postreky proti voškám


Pokiaľ pri záhradníčení neradi používate chémiu, môžete vyskúšať tradičné recepty na postreky, ktoré sa osvedčili našim babičkám, prípadne ich vzájomne kombinovať.


 
obr.jpg

EKO výhody celulózovej izolácie


Celulózová izolácia tak nielen šetrí energiu, ale pretože je maximálne ekologicky šetrná, pomáha mestám a obciam efektívne riešiť rastúce náklady na likvidáciu odpadu.


 
01.jpg

Mach v trávniku nemusí byť vašou nočnou morou


Každý z nás chce mať krásny, sýto zelený a zdravý trávnik. Lenže nie vždy sa naše konanie darí tak, ako by sme chceli. Ľudské úsilie často prekazí mach, nepozvaný hosť trávnika, s ktorým nie je boj úplne jednoduchý.


 

Talianske hovädzie roštenky

Roštenky na okrajoch narežte, naklepte, osoľte, okoreňte a potrite pre ...

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

27092673

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Iľja, Eliáš | Sobota 20.7.2019 |
ÚvodÚvodná stránka