banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vajíčka vyšívané perličkami

 

Vajíčka vyšívané perličkamiTáto technika je dosť náročná, ale oplatí sa s ňou potrápiť. Potrebujete plastové vajíčko, pevnú niť s dlhou tenkou ihlou, korálky (záleží na vás, či drevené, sklenené alebo umelohmotné, použiť môžete napr. aj pekné gombíky). Korálky by však nemali byť väčšie ako 4-5 mm. Do vajíčka si musíte navŕtať dierky, opatrene – tenkým vrtáčikom. Môžete postupovať podľa priloženého vzoru, alebo si vymyslieť vlastný, na začiatok radšej jednoduchý, vzor.

Niť si nechajte čim najdlhšiu, aby ste nemuseli často uzliť a začínať novú niť. Založte si ju dvojmo, na jej koniec navlečte korálku a upevnite ju niekoľkými uzlíkmi.

Vajíčko zoberte do prstov a ihlu vpichnite do otvoru. Ihlu musíte viesť do otvoru, ktorý leží priamo oproti vpichu, alebo do najbližšie ležiaceho otvoru, inak sa vám ihlu nepodarí vybrať. Zostala by totiž vo vajíčku, pretože zvyčajne nie je dosť dlhá na to, aby dokázala prejsť priemerom vajíčka. Toto je najproblematickejšia fáza práce. Je dosť zložité nájsť ihlou vo vnútri vajíčka správnu dierku na vyvedenie nite na povrch vajíčka. Ale časom získate prax a práca vám pôjde od ruky.

 

Tu je jednoduchý príklad, ako postupovať:

Vajíčka vyšívané perličkamiIhlu s niťou, na ktorej konci máte upevnenú korálku, vovlečte do dierky číslo 1 a cez 2 ju vytiahnite von. Niť natiahnite tak pevno , aby uzlík na jej konci vliezol do vajíčka, alebo ho jednoducho zasuňte pod korálku. Navlečte na niť rovnajú korálku ako ste navliekli na koniec nite a vráťte sa ihlou znovu naspäť do dierky č.2. Vytiahnite ju cez dierku č.3. Pritom musíte dávať pozor, aby predchádzajúce korálky sedeli pekne a pevno. Navlečte ďalšiu korálku, vráťte sa do č.3 a prejdite vnútrom vajíčka von cez dierku č.4. Pokračujete takto ďalej podľa schémy.

Pri tomto kroku však môžete výjsť aj hociktorou inou dierkou, podľa vlastného uváženia. Iba pri dierkach, ktoré ležia blízko pri sebe to nie je možné.

Keď sa vám pri navliekaní korálok dôjde nitka, musíte ju zahrčkať, aby sa vám už navlečené korálky nezvliekli. Je dobré ak si na začiatku práce pripravíte hneď niekoľko ihiel s niťami. Novú niť priuzlite na tú, ktorá sa vám práve míňa, ešte predtým, ako strčíte ihlu do vajíčka a to asi 1 cm od poslednej navlečenej korálky. Potom prevlečte korálku a vráťte sa späť do poslednej dierky a normálne pokračujte ďalším otvorom. Keď máte nasadené hlavné korálky, môžete ich ešte raz poprešívať cez vnútro vajíčka a dobre upevniť, ak niektorá z nich správne nesedí.

Biele vajíčko vajíčko je zdobené presne tým istým postupom, akurát, že tu prácu nekončíte ale postupujete ďalej. Keď máte hotové základné zlaté korálky, vtiahnete zauzlenú niť cez jednu z nich a na niť natiahnete malé perličky na dĺžku, ktorá dosiahne ku ďalšej zlatej perličke. Je lepšie radšej navliecť o jednu perličku menej, ako viac. Tak pospájate všetky základné zlaté perličky.

Nite s perličkami nesmú byť príliš voľné, nevyzerá to esteticky. Z takto ozdobených vajíčok môžete vytvárať aj veľkonočné venčeky, či už na dvere alebo do okien.

 

Z takto ozdobených vajíčok môžete vytvárať aj veľkonočné venčeky, či už na dvere alebo do okien. Z takto ozdobených vajíčok môžete vytvárať aj veľkonočné venčeky, či už na dvere alebo do okien.

 

Z takto ozdobených vajíčok môžete vytvárať aj veľkonočné venčeky, či už na dvere alebo do okien.Pri tomto vajíčku treba upevniť niť pri veľkej ružovej korálke, navliecť potrebný počet menších perličiek a niť otočiť okolo korálky, potom ešte raz omotať niťou bez korálok, aby korálky pekne sadli a dobre utiahnuť. Potom sa vráťte popri korálke ihlou späť do vajíčka a výjdite pri ďalšej základnej korálke. Najlepšie je vybrať si každú druhú dierku oproti a korálky poriadne upevňovať.

 

 

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Veľkonočné pohľadnice

Veľkonočné sviečky

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732196

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka