banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Veľkonočná dekorácia k raňajkám


Veľkonočná dekorácia k raňajkámPotrebujeme: husacie alebo veľké slepačie vajíčka, čerstvo nastrihané steblá trávy, dekorovací drôt, farebné šnúry alebo stužky, vykvitnuté žlté tulipány s cibuľkou, žlté tulipány rezané, slamené ozdoby, drobné umelé jarné kvietky ako napr. sedmikrásky, špajdle, aranžovaciu hmotu

Postup:

Husacie alebo veľké slepačie vajíčka vyfúknuť, prerezať na polky, vyumývať a nechať vyschnúť. Nastrihať čerstvú trávu a v dlaniach ju vyformovať a vyplniť do malého „snopíka“ a opatrne ho natlačte do rozpolených vajíčkových škrupín. Do každej polovičky umiestnite rezaný tulipán. Takto vytvoríte ležiace zväzky trávy.

Potom nasledujú stojace. Aranžovanciu hmotu nakrájajte na menšie kúsky (cca. 4 x 2 x 2 cm). Trávu si uložte po dĺžke, silne natlačte do seba, akoby do otiepka, prehnite cez pol - a „ukryte„ do nej, približne do jednej tretiny, kúsky aranžovacej hmoty.

Trávu potom upravte tak, aby tvorila akýsi črepník - obal aranžovacej hmote. Potom celé dielko obložte dlhými steblami trávy a dobre zafixujte aranžovacím drôtom. Miesta kadiaľ vám drôt bude prechádzať oviažte ozdobnými šnúrami alebo stužkami. Ak máte steblá trávy naukladané nepravidelne - niektoré sú kratšie, iné dlhšie, pokojne ich zastrihnite nožnicami do jednej výšky.

Takto si môžete vytvoriť stojace zväzky trávy. Tulipánové cibuľky posaďte do stredu zväzku a prizdobte umelými kvietkami, ktoré napicháte do hmoty. Ak vám cibuľky nechcú držať, prepichnite ich drôtom, alebo špáradlom a tiež zafixujte v aranžovacej hmote.
Stojace zväzky umiestnite do stredu stola na podšálky alebo malé podnosy, tie v škrupinách rozmiestnite okolo.

 

Veľkonočná dekorácia k raňajkám

Veľkonočná dekorácia k raňajkám

Veľkonočná dekorácia k raňajkám

Mohlo by vás to tiež zaujať:

Veľkonočný stôl

Jarné dekorácie na kôre stromu

Ďalšie zaujímavé články, rady a nápady na tému Dekorovanie

 


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772368

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka