banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Veľkonočné huňaté zajace z vlny

 

01.JPGVeľká noc je obdobím, ktoré poskytuje obrovské možnosti všetkým kreatívnym ľuďom prejaviť svoje zručnosti. Mnohí máme svoje zaručené postupy s ktorými vieme jedinečne vytvoriť patričnú výzdobu. Pre vás ostatných tu máme návod, ako si jednoducho vyrobiť malé a milé zajačiky z farebnej vlny či priadze.

 

Postup

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyPrvá fáza sa prakticky v ničom nelíši od technologického postupu pri výrobe brmbolcov z vlny. Na tvrdý kartón či lepenku si podľa potreby narysujeme kružidlom šesť kružníc. Ich rozmery si môžeme stanoviť  sami. Prvé dve kružnice budú najväčšie - dajme tomu zo šesť centimetrovým priemerom.

Druhé dve kružnice budú o niečo menšie - cca 4,5 - 5 cm a tretie budú "drobné" - okolo 2,5 cm. Do vnútra (stredu)  prvých štyroch kružníc narysujeme kružidlom menšie kružnice s priemerom 2 cm a do dvoch najmenších s priemerom  1 cm. Potom zoberieme nožnice a vystrihneme si kruhové šablóny na výrobu brmbolcov. Do väčších kruhov vystrihneme zboku cestičku, ktorou po navinutí vlny vytiahneme šablónu z brmbolca.

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyDva najväčšie kruhy priložíme k sebe a ovinieme ich hrubšou vlnou tak ako to vidíme na obrázku. Vlnu môžeme namotávať vo viacerých vrstvách - čím bude vrstiev viac, tým bude zajačik huňatejší.

Koniec vlny potom odstrihneme a napríklad pomocou ceruzky ho vopcháme medzi ostatnú navinutú vlnu.

 

 

 

 

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyV ďalšom kroku si zoberieme vhodné nožnice a vlnu pozdĺž obidvoch šablón prestrihneme pomedzi ne.
Zoberieme si dlší kúsok vlny a vložíme ju medzi šablóny tak, aby sme priadzu vnútri mohli uviazať - čo aj spravíme.

 

 

 

 

 

 

 

05.JPGVlnu pevne zviažeme a šablóny vytiahneme cez vystrihnuté cestičky na ich bočnej strane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06.JPGVznikne nám prvý brmbolec.

 

 

 

 

 

 

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyTeraz si zoberieme menšie šablóny a postupujeme rovnako tak, aby nám vyšiel menší brmbolec. Pomocou tavnej pištole spojíme brmbolce dohromady.

 

 

 

 

 

 

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyTakto nám vznikne telo zajačika aj s hlavou.

 

 

 

 

 

 

 

 

09.JPGPočkáme, kým budú obidve prilepené strany spolu pevne držať a môžeme sa pustiť do lepenia ostatných častí hlavy. Z farebného flisu si vystrihneme ušká modrosivej farby do ktorých vlepíme vnútra z ružovej látky. Vytvarujeme. Potom ich vlepíme do hlavičky pomocou tavnej pištole. Rovnako tak vlepíme očká s čiernych korálikov. Noštek vyrobíme tak, že cez dierku v ružovom alebo červenom koráliku prevlečieme niekoľko kúskov hrubšieho silonového lanka  a poistíme kvapkou tavného lepidla proti vykĺznutiu. Noštek potom tavnou pištoľou vlepíme do hlavičky zajaca.

 

 

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyZostáva nám vyrobiť biely chvostík. Použijeme najmenšiu šablónu na brmbolec a postupujeme rovnako ako pri výrobe tela a hlavy zajaca. Chvostík prilepíme na telo tavnou pištoľou.

 

Hotovo. Zajačikov si môžeme vyrobiť viac a pekne ich naaranžovať na veľkonočný stôl.

Veľkonočné huňaté zajace z vlny

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako poskladať z papierového obrúska veľkonočného zajačika

Veľkonočné kraslice s petržlenovým vzorom

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Veľkonočné dekorácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: 5-minute cafts
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby, prostredia a podkladu.


 
01.jpg

Vyrobte si nechemické postreky proti voškám


Pokiaľ pri záhradníčení neradi používate chémiu, môžete vyskúšať tradičné recepty na postreky, ktoré sa osvedčili našim babičkám, prípadne ich vzájomne kombinovať.


 
obr.jpg

EKO výhody celulózovej izolácie


Celulózová izolácia tak nielen šetrí energiu, ale pretože je maximálne ekologicky šetrná, pomáha mestám a obciam efektívne riešiť rastúce náklady na likvidáciu odpadu.


 
01.jpg

Mach v trávniku nemusí byť vašou nočnou morou


Každý z nás chce mať krásny, sýto zelený a zdravý trávnik. Lenže nie vždy sa naše konanie darí tak, ako by sme chceli. Ľudské úsilie často prekazí mach, nepozvaný hosť trávnika, s ktorým nie je boj úplne jednoduchý.


 

Talianske hovädzie roštenky

Roštenky na okrajoch narežte, naklepte, osoľte, okoreňte a potrite pre ...

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

27092862

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Iľja, Eliáš | Sobota 20.7.2019 |
ÚvodÚvodná stránka