Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Veľkonočné huňaté zajace z vlny

 

01.JPGVeľká noc je obdobím, ktoré poskytuje obrovské možnosti všetkým kreatívnym ľuďom prejaviť svoje zručnosti. Mnohí máme svoje zaručené postupy s ktorými vieme jedinečne vytvoriť patričnú výzdobu. Pre vás ostatných tu máme návod, ako si jednoducho vyrobiť malé a milé zajačiky z farebnej vlny či priadze.

 

Postup

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyPrvá fáza sa prakticky v ničom nelíši od technologického postupu pri výrobe brmbolcov z vlny. Na tvrdý kartón či lepenku si podľa potreby narysujeme kružidlom šesť kružníc. Ich rozmery si môžeme stanoviť  sami. Prvé dve kružnice budú najväčšie - dajme tomu zo šesť centimetrovým priemerom.

Druhé dve kružnice budú o niečo menšie - cca 4,5 - 5 cm a tretie budú "drobné" - okolo 2,5 cm. Do vnútra (stredu)  prvých štyroch kružníc narysujeme kružidlom menšie kružnice s priemerom 2 cm a do dvoch najmenších s priemerom  1 cm. Potom zoberieme nožnice a vystrihneme si kruhové šablóny na výrobu brmbolcov. Do väčších kruhov vystrihneme zboku cestičku, ktorou po navinutí vlny vytiahneme šablónu z brmbolca.

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyDva najväčšie kruhy priložíme k sebe a ovinieme ich hrubšou vlnou tak ako to vidíme na obrázku. Vlnu môžeme namotávať vo viacerých vrstvách - čím bude vrstiev viac, tým bude zajačik huňatejší.

Koniec vlny potom odstrihneme a napríklad pomocou ceruzky ho vopcháme medzi ostatnú navinutú vlnu.

 

 

 

 

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyV ďalšom kroku si zoberieme vhodné nožnice a vlnu pozdĺž obidvoch šablón prestrihneme pomedzi ne.
Zoberieme si dlší kúsok vlny a vložíme ju medzi šablóny tak, aby sme priadzu vnútri mohli uviazať - čo aj spravíme.

 

 

 

 

 

 

 

05.JPGVlnu pevne zviažeme a šablóny vytiahneme cez vystrihnuté cestičky na ich bočnej strane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06.JPGVznikne nám prvý brmbolec.

 

 

 

 

 

 

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyTeraz si zoberieme menšie šablóny a postupujeme rovnako tak, aby nám vyšiel menší brmbolec. Pomocou tavnej pištole spojíme brmbolce dohromady.

 

 

 

 

 

 

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyTakto nám vznikne telo zajačika aj s hlavou.

 

 

 

 

 

 

 

 

09.JPGPočkáme, kým budú obidve prilepené strany spolu pevne držať a môžeme sa pustiť do lepenia ostatných častí hlavy. Z farebného flisu si vystrihneme ušká modrosivej farby do ktorých vlepíme vnútra z ružovej látky. Vytvarujeme. Potom ich vlepíme do hlavičky pomocou tavnej pištole. Rovnako tak vlepíme očká s čiernych korálikov. Noštek vyrobíme tak, že cez dierku v ružovom alebo červenom koráliku prevlečieme niekoľko kúskov hrubšieho silonového lanka  a poistíme kvapkou tavného lepidla proti vykĺznutiu. Noštek potom tavnou pištoľou vlepíme do hlavičky zajaca.

 

 

 

 

Veľkonočné huňaté zajace z vlnyZostáva nám vyrobiť biely chvostík. Použijeme najmenšiu šablónu na brmbolec a postupujeme rovnako ako pri výrobe tela a hlavy zajaca. Chvostík prilepíme na telo tavnou pištoľou.

 

Hotovo. Zajačikov si môžeme vyrobiť viac a pekne ich naaranžovať na veľkonočný stôl.

Veľkonočné huňaté zajace z vlny

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako poskladať z papierového obrúska veľkonočného zajačika

Veľkonočné kraslice s petržlenovým vzorom

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Veľkonočné dekorácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: 5-minute cafts
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Schody do domu


Estetická stránka vonkajšieho schodiska je jedna vec, praktická stránka druhá. Podstatné je aj určenie správneho miesta pre jeho stavbu, pretože ho môže ovplyvniť tak členitosť ako aj sklon terénu.


 
broko.jpg

Brokolicou proti stresu


Je bohatá na vitamín C a vitamíny skupiny B a beta-karotén. Z minerálov sú hojne zastúpené draslík, horčík a železo. A samozrejme vláknina. A my vám prinášame i zopár receptov na jej chutnú prípravu.


 
obr.jpg

Chodník okolo domu: podklad a materiály


Predpokladom dobrého riešenia spevnenej plochy je skladba a príprava podkladu.


 
01.jpg

Domáca púpavová masť: príprava a použitie


Púpavu isto nemusíme predstavovať. Používa sa najmä vnútorne, hoci skvelo pomáha aj zvonka. Ak máte dostatok čerstvých kvetov a neviete si rady, ako ich spracovať, môžeme Vám ponúknuť recept na púpavovú masť.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 23.4.2019

meniny má: Vojtech

podrobný kalendár

26279605

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vojtech | Utorok 23.4.2019 |
ÚvodÚvodná stránka