Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Potrebujete:

- vyfúknuté vajíčka
- žltá vata
- niť
- špáradlá
- malé plastové oči
- červený kartónový papier, alebo hrubší výkres
- ihlu
- misku
- lepidlo

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Postup:

Vajíčka omyte v teplej vode dočista a na vrchnej strane vajíčka do nich ihlou prepichnite otvor. Potom spravte otvor na bočnej strane vajíčka a skúste ju ihlou opatrne zväčšiť. Môžete to skúsiť urobiť tak, že vedľa seba napicháte opatrne viac menších dierok. Postupujte opatrne, kúsok po kúsku odoberajte škrupinu, kým otvor nebudete dostatočne veľký. Potom pozorne odstráňte žĺtok do pripravenej misky a škrupinu vyumývajte teplou vodou dočista.

 

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Z kúska žltej vaty vyformujte guľu asi o veľkosti vlašského orecha, tak aby bola vata dostatočne ubitá. Na vatu potom nalepte oči z umelej hmoty, dostanete ich kúpiť v papierníctve alebo v hobbyshope. Z červeného kartónu vystrihnite trojuholník, stočte ho do tvaru ihlana, čiže zobáčika a potom nalepte na vatu. Kurčiatko tak máte hotové.

Odstrihnite približne 30 cm dlhú niť. Navlečte ju vodvojo do ihly a potom ju malou dierkou na vrchu vajíčka vtiahnite do jeho vnútra tak, aby zostala z vajíčka trčať slučka z nite. Aby ste niť nevtiahli do vajíčka, prestrčte ňou zápalku alebo kus špajdle a 5-6 cm ďalej urobte veľkú hrčku.

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Do tejto hrčky prestrčte z vnútornej strany vajíčka kúsok zápalky, presne tak, ako vidíte na obrázku a niť niekoľko krát poriadne zauzlite. Niť teraz prestrihnite a každý jeden koniec samostatne pomocou ihly pretiahnite cez vatové kuriatko. Na spodnej strane kuriatka oba konce znovu zviažte. Kuriatko by mali visieť 1-2 cm pod spodným kúskom zápalky.

Teraz už stačí ak niť pomocou vrchnej zápalky potiahnete smerom hore. Správnu polohu kuriatka potom nastavte pomocou spodnej zápalky.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Veľkonočné vajíčka zdobené krajkou

Mramorované vajíčka

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: vorname.com
 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

9 tipov na vytvorenie skladovacieho priestoru pod schodmi


V článku 14 prekvapivých nápadov ako netradične využiť priestor pod schodiskom sme vám predstavili nečakané možnosti, pomocou ktorých zmeníte tento priestor na nepoznanie.


 
01.jpg

Ako naučiť malé dieťa čistiť si pravidelne zuby


V diskusiách na internete sa často objavuje názor, že čistiť mliečne zuby nie je až tak veľmi treba - veď i tak vypadnú. Toto je jeden z najväčších omylov rodičov, ktorí utekajú k zubárovi až vtedy, keď sa na mliečnom zúbku zjaví prvý kaz.


 
01.jpg

Vnútorné murovanie“ z drevených klátov


Na stránke portálu Stavebník sme vás zoznámili s výstavbou domov, pri ktorej boli tehly nahradené drevenými klátmi. Dnes sa pozrieme na dizajnovo iný a pritom vo všeobecnosti rovnaký druh takýchto stavieb. Opäť nás zmätie vonkajší pohľad.


 
01.jpg

Tinktúra z klinčekov vám pomôže nielen pri problémoch so žalúdkom


Klinček bol vždy veľmi cenený a je aj dnes. Používame ho pri varení aj v medicíne. Posilňuje srdce, pečeň, žalúdok aj hlavu. Zaháňa nechutenstvo a má mnohé liečivé účinky.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 21.9.2018

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

24841150

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Piatok 21.9.2018 |
ÚvodÚvodná stránka