Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Potrebujete:

- vyfúknuté vajíčka
- žltá vata
- niť
- špáradlá
- malé plastové oči
- červený kartónový papier, alebo hrubší výkres
- ihlu
- misku
- lepidlo

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Postup:

Vajíčka omyte v teplej vode dočista a na vrchnej strane vajíčka do nich ihlou prepichnite otvor. Potom spravte otvor na bočnej strane vajíčka a skúste ju ihlou opatrne zväčšiť. Môžete to skúsiť urobiť tak, že vedľa seba napicháte opatrne viac menších dierok. Postupujte opatrne, kúsok po kúsku odoberajte škrupinu, kým otvor nebudete dostatočne veľký. Potom pozorne odstráňte žĺtok do pripravenej misky a škrupinu vyumývajte teplou vodou dočista.

 

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Z kúska žltej vaty vyformujte guľu asi o veľkosti vlašského orecha, tak aby bola vata dostatočne ubitá. Na vatu potom nalepte oči z umelej hmoty, dostanete ich kúpiť v papierníctve alebo v hobbyshope. Z červeného kartónu vystrihnite trojuholník, stočte ho do tvaru ihlana, čiže zobáčika a potom nalepte na vatu. Kurčiatko tak máte hotové.

Odstrihnite približne 30 cm dlhú niť. Navlečte ju vodvojo do ihly a potom ju malou dierkou na vrchu vajíčka vtiahnite do jeho vnútra tak, aby zostala z vajíčka trčať slučka z nite. Aby ste niť nevtiahli do vajíčka, prestrčte ňou zápalku alebo kus špajdle a 5-6 cm ďalej urobte veľkú hrčku.

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Do tejto hrčky prestrčte z vnútornej strany vajíčka kúsok zápalky, presne tak, ako vidíte na obrázku a niť niekoľko krát poriadne zauzlite. Niť teraz prestrihnite a každý jeden koniec samostatne pomocou ihly pretiahnite cez vatové kuriatko. Na spodnej strane kuriatka oba konce znovu zviažte. Kuriatko by mali visieť 1-2 cm pod spodným kúskom zápalky.

Teraz už stačí ak niť pomocou vrchnej zápalky potiahnete smerom hore. Správnu polohu kuriatka potom nastavte pomocou spodnej zápalky.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Veľkonočné vajíčka zdobené krajkou

Mramorované vajíčka

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: vorname.com
 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
07 dym.jpg

Veľký receptár na výrobu domácich repelentov pre ľudí aj zvieratá


Portál Dobrá rada pre vás pripravil veľký receptár podomácky vyrobených repelentov, ktoré vo väčšine prípadov môžu využívať nielen ľudia, ale napríklad aj psy.


 
obr.jpg

Ohnisko z disku kolesa nákladného auta


Teplé letné noci lákajú na posedenie pri ohníčku. Uhrančivý tanec iskier, ktoré vylietavajú z plameňov až medzi hviezdy Mliečnej dráhy, býva fascinujúcim divadlom, od ktorého nemožno odísť skôr, než dohorí posledné polienko.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
01-3.jpg

Určovanie vegetačnej doby zeleniny


Mnohí začínajúci pestovatelia si kladú otázku: Koľko času od výsevu uplynie, kým budeme môcť zbierať plodiny ako sú paradajky, paprika, bylinky či šalát? Odpoveď je dôležitá nielen pri plánovaní využitia záhradky...


 

Vianočná kyselica

Očistené zemiaky nakrájajte na kocky, zalejte vodou, posoľte a dajte v ...

dnes je: 22.6.2018

meniny má: Paulína

podrobný kalendár

24122813

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Paulína | Piatok 22.6.2018 |
ÚvodÚvodná stránka