Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Potrebujete:

- vyfúknuté vajíčka
- žltá vata
- niť
- špáradlá
- malé plastové oči
- červený kartónový papier, alebo hrubší výkres
- ihlu
- misku
- lepidlo

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Postup:

Vajíčka omyte v teplej vode dočista a na vrchnej strane vajíčka do nich ihlou prepichnite otvor. Potom spravte otvor na bočnej strane vajíčka a skúste ju ihlou opatrne zväčšiť. Môžete to skúsiť urobiť tak, že vedľa seba napicháte opatrne viac menších dierok. Postupujte opatrne, kúsok po kúsku odoberajte škrupinu, kým otvor nebudete dostatočne veľký. Potom pozorne odstráňte žĺtok do pripravenej misky a škrupinu vyumývajte teplou vodou dočista.

 

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Z kúska žltej vaty vyformujte guľu asi o veľkosti vlašského orecha, tak aby bola vata dostatočne ubitá. Na vatu potom nalepte oči z umelej hmoty, dostanete ich kúpiť v papierníctve alebo v hobbyshope. Z červeného kartónu vystrihnite trojuholník, stočte ho do tvaru ihlana, čiže zobáčika a potom nalepte na vatu. Kurčiatko tak máte hotové.

Odstrihnite približne 30 cm dlhú niť. Navlečte ju vodvojo do ihly a potom ju malou dierkou na vrchu vajíčka vtiahnite do jeho vnútra tak, aby zostala z vajíčka trčať slučka z nite. Aby ste niť nevtiahli do vajíčka, prestrčte ňou zápalku alebo kus špajdle a 5-6 cm ďalej urobte veľkú hrčku.

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Do tejto hrčky prestrčte z vnútornej strany vajíčka kúsok zápalky, presne tak, ako vidíte na obrázku a niť niekoľko krát poriadne zauzlite. Niť teraz prestrihnite a každý jeden koniec samostatne pomocou ihly pretiahnite cez vatové kuriatko. Na spodnej strane kuriatka oba konce znovu zviažte. Kuriatko by mali visieť 1-2 cm pod spodným kúskom zápalky.

Teraz už stačí ak niť pomocou vrchnej zápalky potiahnete smerom hore. Správnu polohu kuriatka potom nastavte pomocou spodnej zápalky.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Veľkonočné vajíčka zdobené krajkou

Mramorované vajíčka

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: vorname.com
 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
5.jpg

Interiérový detox: upratovanie ako očista


Chaos a neporiadok spomaľujú tok energie a vytvárajú priestor pre hromadenie zlej energie s negatívnym vplyvom na náš život.


 
obr.JPG

TOP 10 účinkov oleja zo semienok rasce


Možno ste sa v lekárňach stretli s prípravkom "Rascový olej". A možno ani netušíte, aké blahodarné účinky má tento prípravok na váš organizmus. Olej zo semienok čiernej rasce je dôležitý liečivý olej.


 
obr.jpg

Ochrana dreva v stavebných konštrukciách podkrovia


V článku „Dizajnové riešenia interiéru miniatúrneho podkrovia“ sme spomínali že dodnes sa pojem podkrovie v niektorých prípadoch spája s pojmom skladisko.


 
obr.JPG

Vyrobte si domáci prírodný acylpyrin


Tento liek má aj napriek obrovskému komerčnému úspechu úplne obyčajné korene a jeho podstata spočíva v úplne obyčajnom strome v našich končinách zvanom vŕba. Táto bola zdrojom úľavy pre chorých po celé stáročia.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 15.12.2018

meniny má: Ivica

podrobný kalendár

25413816

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ivica | Sobota 15.12.2018 |
ÚvodÚvodná stránka