Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Potrebujete:

- vyfúknuté vajíčka
- žltá vata
- niť
- špáradlá
- malé plastové oči
- červený kartónový papier, alebo hrubší výkres
- ihlu
- misku
- lepidlo

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Postup:

Vajíčka omyte v teplej vode dočista a na vrchnej strane vajíčka do nich ihlou prepichnite otvor. Potom spravte otvor na bočnej strane vajíčka a skúste ju ihlou opatrne zväčšiť. Môžete to skúsiť urobiť tak, že vedľa seba napicháte opatrne viac menších dierok. Postupujte opatrne, kúsok po kúsku odoberajte škrupinu, kým otvor nebudete dostatočne veľký. Potom pozorne odstráňte žĺtok do pripravenej misky a škrupinu vyumývajte teplou vodou dočista.

 

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Z kúska žltej vaty vyformujte guľu asi o veľkosti vlašského orecha, tak aby bola vata dostatočne ubitá. Na vatu potom nalepte oči z umelej hmoty, dostanete ich kúpiť v papierníctve alebo v hobbyshope. Z červeného kartónu vystrihnite trojuholník, stočte ho do tvaru ihlana, čiže zobáčika a potom nalepte na vatu. Kurčiatko tak máte hotové.

Odstrihnite približne 30 cm dlhú niť. Navlečte ju vodvojo do ihly a potom ju malou dierkou na vrchu vajíčka vtiahnite do jeho vnútra tak, aby zostala z vajíčka trčať slučka z nite. Aby ste niť nevtiahli do vajíčka, prestrčte ňou zápalku alebo kus špajdle a 5-6 cm ďalej urobte veľkú hrčku.

Veľkonočné kuriatka v škrupinke

 

Do tejto hrčky prestrčte z vnútornej strany vajíčka kúsok zápalky, presne tak, ako vidíte na obrázku a niť niekoľko krát poriadne zauzlite. Niť teraz prestrihnite a každý jeden koniec samostatne pomocou ihly pretiahnite cez vatové kuriatko. Na spodnej strane kuriatka oba konce znovu zviažte. Kuriatko by mali visieť 1-2 cm pod spodným kúskom zápalky.

Teraz už stačí ak niť pomocou vrchnej zápalky potiahnete smerom hore. Správnu polohu kuriatka potom nastavte pomocou spodnej zápalky.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Veľkonočné vajíčka zdobené krajkou

Mramorované vajíčka

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: vorname.com
 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
01.jpg

Ako si prichystať omladzovací „Kleopatrin kúpeľ“ z droždia


Bohatý komplex účinných zložiek obsiahnutých v droždí sa nemusí aplikovať len na tvár ako maska, ale aj ako celkový kúpeľ tela. Aby sme boli presnejší: Kvasnicový kúpeľ hydratuje pokožku a revitalizuje aj problémovú kožu.


 
obr.gif

Murovanie oblúkov podľa šablóny


Znalosť technológie murovania oblúka bola predtým bežnou súčasťou murárskeho remesla, pretože sa také ozdobné architektonické prvky v ľudovom staviteľstve v minulosti používali oveľa častejšie.


 
obr.jpg

Francúzsky odtok


Spôsobov, ako bojovať proti nechcenej vode na pozemku je viac. Jedným z nich je takzvaný francúzsky odtok.


 
02.jpg

Chcete si uvoľniť oči a zlepšiť zrak? Skúste očné cviky


Už je to raz tak. Ľudský zrak je v ostatných rokoch mnohonásobne viac namáhaný než tomu bolo u našich predkov. Možno už tušíte, že je tomu tak vďaka moderným technológiám a životnému aj pracovnému štýlu. Čo vás však možno prekvapí, príčinou únavy..


 

Placky z chleba

Do mlieka namočte chlieb, po určitej dobe rukou rozmrvte, aby ste dosi ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 21.3.2018

meniny má: Blahoslav

podrobný kalendár

23353304

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Blahoslav | Streda 21.3.2018 |
ÚvodÚvodná stránka