banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Veľkonočné skladanie servítok

 

Skladanie servítiekPredlohu, ktorú si môžete vytlačiť, môžete použiť dvojakým spôsobom. Alebo si zajaca prekreslíte na drevo a zručný otecko, či manžel vám ho potom vyreže z dreva, alebo si ho prekreslíte na tvrdý papier a potom podobne ako pri práci s drevom, vymaľujete.


Zajaca potom prilepíte na štipec, najlepšie drevený.
No a keď sa vám podarí servítku alebo obrúsok poskladať, prištipnete naň zajaca.


 


Veľkonočné skladanie servítok Servítku položte na stôl preloženú na trojuholník, tak aby jeho vrchol smeroval smerom od vás. Najdlhšia strana trojuholníka teda leží bližšie pri vás. Zoberte ľavý roh a preložte ho smerom k vrcholu.
Potom preložte pravý roh smerom k vrcholu. Vznikne vám štvorec otočený vrcholom smerom k vám. Zoberte servítku tak ako je a otočte ju na rub, zachovajte pritom pozíciu vrcholov.

 

 

Veľkonočné skladanie servítok Uchopte servítku za vrchol a polku z nej preložte smerom k spodnému vrcholu, t.j. smerom k vám.

 

 

 

 


Veľkonočné skladanie servítok V hornej časti servítky sa teraz nachádzajú 2 menšie trojuholníky. Zoberte ich rohy na ľavej a pravej strane a preložte ich smerom dovnútra. Nevytvorte ale presný trojuholník- nasledujte pritom fotografiu, takto totiž vytvoríte uši.

 

 

 

 

 

 

Veľkonočné skladanie servítok Na spodnej časti máte teraz smerom k vám vrchol spodného trojuholníka. Rozdeľte ho na 2 polovice, vrchol jednej polovice nasmerujte smerom nahor. Druhú polku podhnite pod servítku, tiež vrcholom nahor.
Zacvaklite štipec a servítky ku veľkej noci máte hotové.

 

 

 

 

 

 

Vytlačte si predlohu

predloha zajac

 

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Veľkonočné sviečky

Veľkonočné pohľadnice

Ďalšie  zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorácie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732188

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka