banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočná hviezda a kaktusy


 

Vianočná hviezda sa v posledných rokoch stala neodmysliteľnou súčasťou našich Vianoc.

vianočné kaktusy


Je mylne považovaná za jednoročnú izbovú kvetinu. Zaujímavá je svojím spôsobom kvitnutia. To, čomu sa u nej hovorí kvet, sú vlastne len mladé listy, ktoré môžu byť sfarbené do červena, ružova alebo krémova. Jej skutočné kvety sú schované vo vrchných listoch a sú drobné a nenápadné.
Majú radi svetlé miesta, ale nie príliš teplé, alebo príliš slnečné. Pri teplotách okolo 18- 20°C vydržia rastlinky kvitnúť dlhšie, ako v príliš teplých miestnostiach.
Ak od ich budete od septembra denne na 12-14 hodín držať v tme, budete tak stimulovať tvorbu nových listov v čase vianoc.

Polievanie:
Od marca celý mesiac držať takmer suchú, potom až do jesene polievať v hojnej miere. Rastlinka musí mať v tomto období jemne vlhkú pôdu. V zime polievame menej.

Hnojenie:
Od júna do októbra hnojiť týždenne. Presádzať raz do roka v marci a vždy do väčšieho črepníka.

Vianočná hviezda


VIANOČNÝ KAKTUS

Poznáme jeho 5 druhov. Pochádza z tropických lesov v Brazílii. Kvitne väčšinou od novembra do januára. Často sa však stáva, že kvitnú až 3x ročne. Kvitne od bielej, cez rôzne odtiene ružovej a červenej, až do failova. Existujú však aj žlté druhy.

VIANOČNÝ KAKTUS

 

Viačnočné kaktusy potrebujú svetlé miesto, alebo miesto s polotieňom. V žiadnom prípade však nie priame slnko. Na leto ich môžete vyložiť do záhradky. V zime sa cítia najlepšie v miestnosti medzi 12-15°C.

 

Vianočný kaktus
 


Polievanie:
vodou bez vodného kameňa, hnojíme každých 14 dní. Presádzať každé 3-4 roky.

 

vianočné kaktusy

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Zázrak zvaný aloe


Mäsožravé rastliny – lapače bytového hmyzu

Ďalšie zaujímavé články na tému Izbové kvety

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: oculus.ru, galantus.ucoz.com, bezlji.com, ladyzest.com, mrsad.ru, x-flowers.ru

 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772263

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka