Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Vianočné čiapočky


Vianočné čiapočkyNetradičné dekorácie sú čím ďalej tým viac populárnejšie aj čo sa vianočného času týka. Niežeby sa klasické vianočné gule a lesklé reťaze prejedli, ale takmer každý chce svoj príbytok vyzdobiť originálne. A tu je výzva pre tých, ktorým nie sú cudzie ručné práce.

 

Vianočné čiapočky sú malou zmenšeninou skutočných vlnených čiapok, no zvládnu ich zhotoviť aj malé deti. Dajú sa použiť ako vianočná dekorácia či už priamo na stromčeku, visiace zo stropu či záclony. Možností je veľa. My si popíšeme, ako si takéto čiapočky vyrobiť.

 

 

 

 

02.jpgPotrebujeme papierový valec z toaletného papiera, nožnice a zvyšky farebnej vlny či priadze.

 

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočky  Netradičné dekorácie sú čím ďalej tým viac populárnejšie aj čo sa vianočného času týka. Niežeby sa klasické vianočné gule a lesklé reťaze prejedli, ale takmer každý chce svoj príbytok vyzdobiť originálne. A tu je výzva pre tých, ktorým nie sú cudzie ručné práce. Vianočné čiapočky sú malou zmenšeninou skutočných vlnených čiapok, no zvládnu ich zhotoviť aj malé deti. Dajú sa použiť ako vianočná dekorácia či už priamo na stromčeku, visiace zo stropu či záclony. Možností je veľa. My si popíšeme, ako si takéto čiapočky vyrobiť. https://www.dobrarada.sk/clanok/vianocne-ciapocky.htmlZ papierového valca odstrihneme kus široký cca 2,3 – 3 cm. Z farebnej priadze nastriháme kusy dlhé 22 cm.

 

 

 

 

 

 

04.jpgJednotlivé kusy priadze prehneme na polovicu a ovinieme ňou papierový valec tak, že nám vznikne akási slučka, ktorej okom pretiahneme obidva konce prehnutej priadze a slučku utiahneme.

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyTakto pokračujeme pridávaním priadze dovtedy, kým nie je papierový valec dobre ukrytý pod vlnou.

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyVyzerá to približne takto.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyVyčnievajúce kusy priadze nad slučkami musíme vtiahnuť cez vnútro valca na jeho druhú stranu.

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyPotom ich prichytíme kúskom priadze tak, ako vidno na obrázku. Čiapka je hotová.

 

 

 

 

 

 

Takto si vyrobíme viacej kusov vianočných čiapočiek. Môžeme použiť napríklad mohérovú vlnu so zlatými nitkami a podobne. Na čiapočky môžeme opatrne našiť malé dekorácie (kvetinky a podobne).

Vianočné čiapočky

Vianočné čiapočky

 

Určite vás tiež zaujme:

Výroba adventného venca zo štyroch druhov vetvičiek

Dozdobte si jednoduché vianočné gule

Ďalšie zaujímavosti na tému Vianočné inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o. zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: stranamasterov.ru

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Plieseň v domácnosti


Plesne v obývacom priestore bývajú pre človeka čoraz väčším strašiakom. Nie preto, že by sa proti nim nedalo bojovať, ale hlavne z dôvodu, že štatisticky je ich oproti minulým rokom preukázateľne viac.


 
obr.jpg

Dostavba a izolácia podkrovia


Ak sme si vybrali vhodnú strechu a vhodný priestor, začíname plánovať zatepľovanie. Aj túto prácu prenechajme odborníkovi, kvalitne navrhnuté a riešené zateplenie je totiž najpodstatnejšie pre vytvorenie správnej tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Čím sa líši rustikálna kuchyňa od vidieckeho štýlu?


Okrem množstva malých zásuviek, zásuvkových skriniek či nábytku s vyrezávanými stĺpikmi sa nezabúda na klasický drez s do kríža tvarovanými kohútikmi drezovej batérie. Takáto kuchyňa sa pýši nábytkom s bohatým profilovaním dvierok...


 
obr.jpg

10 rastlín, ktoré môžete pestovať v obyčajnej vode


Je jedno, či je leto, alebo zima. V interiéri nášho bytu môžeme po celý rok pestovať nenáročné bylinky, respektíve rastlinky, na ktoré nepotrebujeme mať ani záhradu, ani veľký kvetináč a ani zem. Bohato nám postačia malé nádoby a obyčajná voda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 15.12.2017

meniny má: Ivica

podrobný kalendár

22640591

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ivica | Piatok 15.12.2017 |
ÚvodÚvodná stránka