Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Vianočné čiapočky


Vianočné čiapočkyNetradičné dekorácie sú čím ďalej tým viac populárnejšie aj čo sa vianočného času týka. Niežeby sa klasické vianočné gule a lesklé reťaze prejedli, ale takmer každý chce svoj príbytok vyzdobiť originálne. A tu je výzva pre tých, ktorým nie sú cudzie ručné práce.

 

Vianočné čiapočky sú malou zmenšeninou skutočných vlnených čiapok, no zvládnu ich zhotoviť aj malé deti. Dajú sa použiť ako vianočná dekorácia či už priamo na stromčeku, visiace zo stropu či záclony. Možností je veľa. My si popíšeme, ako si takéto čiapočky vyrobiť.

 

 

 

 

02.jpgPotrebujeme papierový valec z toaletného papiera, nožnice a zvyšky farebnej vlny či priadze.

 

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočky  Netradičné dekorácie sú čím ďalej tým viac populárnejšie aj čo sa vianočného času týka. Niežeby sa klasické vianočné gule a lesklé reťaze prejedli, ale takmer každý chce svoj príbytok vyzdobiť originálne. A tu je výzva pre tých, ktorým nie sú cudzie ručné práce. Vianočné čiapočky sú malou zmenšeninou skutočných vlnených čiapok, no zvládnu ich zhotoviť aj malé deti. Dajú sa použiť ako vianočná dekorácia či už priamo na stromčeku, visiace zo stropu či záclony. Možností je veľa. My si popíšeme, ako si takéto čiapočky vyrobiť. https://www.dobrarada.sk/clanok/vianocne-ciapocky.htmlZ papierového valca odstrihneme kus široký cca 2,3 – 3 cm. Z farebnej priadze nastriháme kusy dlhé 22 cm.

 

 

 

 

 

 

04.jpgJednotlivé kusy priadze prehneme na polovicu a ovinieme ňou papierový valec tak, že nám vznikne akási slučka, ktorej okom pretiahneme obidva konce prehnutej priadze a slučku utiahneme.

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyTakto pokračujeme pridávaním priadze dovtedy, kým nie je papierový valec dobre ukrytý pod vlnou.

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyVyzerá to približne takto.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyVyčnievajúce kusy priadze nad slučkami musíme vtiahnuť cez vnútro valca na jeho druhú stranu.

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyPotom ich prichytíme kúskom priadze tak, ako vidno na obrázku. Čiapka je hotová.

 

 

 

 

 

 

Takto si vyrobíme viacej kusov vianočných čiapočiek. Môžeme použiť napríklad mohérovú vlnu so zlatými nitkami a podobne. Na čiapočky môžeme opatrne našiť malé dekorácie (kvetinky a podobne).

Vianočné čiapočky

Vianočné čiapočky

 

Určite vás tiež zaujme:

Výroba adventného venca zo štyroch druhov vetvičiek

Dozdobte si jednoduché vianočné gule

Ďalšie zaujímavosti na tému Vianočné inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o. zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: stranamasterov.ru

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Uvarte si žihľavové pivo. Je to jednoduchšie, ako si myslíte


Aj keď je ideálny čas na varenie tohto piva na jar, kedy sa zbierajú mladé výhonky žihľavy, možno ho pripravovať až do jesene. Základom však bude, že sa zbierajú len vrchné časti rastliny, ktoré nie sú staré.


 
obr.jpg

Páči sa vám kamenný krb?


Ak vám vo vašom dome chýba pekný krb a váš zrak sa stále častejšie rozhliada po peknom prírodnom kameni, prezradíme vám, aké výhody a nevýhody vykurovanie kamenným krbom má.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
obr.jpg

Účinné prírodné lieky na bolesti žalúdka, gastritídu a pálenie záhy


Na gastritídu a pálenie záhy existuje množstvo konvenčných terapií. Väčšina štandardných liekov však spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré chorým ľuďom ďalej strpčujú život. Našťastie veľmi dobre dodnes fungujú rady našich babičiek. Vyskúšajte


 

Výborná nátierka

Maslo vymiešajte s horčicou, pridajte soľ a korenie, salámu, cibuľku a ...

dnes je: 18.7.2018

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

24295561

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kamila | Streda 18.7.2018 |
ÚvodÚvodná stránka