Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Vianočné čiapočky


Vianočné čiapočkyNetradičné dekorácie sú čím ďalej tým viac populárnejšie aj čo sa vianočného času týka. Niežeby sa klasické vianočné gule a lesklé reťaze prejedli, ale takmer každý chce svoj príbytok vyzdobiť originálne. A tu je výzva pre tých, ktorým nie sú cudzie ručné práce.

 

Vianočné čiapočky sú malou zmenšeninou skutočných vlnených čiapok, no zvládnu ich zhotoviť aj malé deti. Dajú sa použiť ako vianočná dekorácia či už priamo na stromčeku, visiace zo stropu či záclony. Možností je veľa. My si popíšeme, ako si takéto čiapočky vyrobiť.

 

 

 

 

02.jpgPotrebujeme papierový valec z toaletného papiera, nožnice a zvyšky farebnej vlny či priadze.

 

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočky  Netradičné dekorácie sú čím ďalej tým viac populárnejšie aj čo sa vianočného času týka. Niežeby sa klasické vianočné gule a lesklé reťaze prejedli, ale takmer každý chce svoj príbytok vyzdobiť originálne. A tu je výzva pre tých, ktorým nie sú cudzie ručné práce. Vianočné čiapočky sú malou zmenšeninou skutočných vlnených čiapok, no zvládnu ich zhotoviť aj malé deti. Dajú sa použiť ako vianočná dekorácia či už priamo na stromčeku, visiace zo stropu či záclony. Možností je veľa. My si popíšeme, ako si takéto čiapočky vyrobiť. https://www.dobrarada.sk/clanok/vianocne-ciapocky.htmlZ papierového valca odstrihneme kus široký cca 2,3 – 3 cm. Z farebnej priadze nastriháme kusy dlhé 22 cm.

 

 

 

 

 

 

04.jpgJednotlivé kusy priadze prehneme na polovicu a ovinieme ňou papierový valec tak, že nám vznikne akási slučka, ktorej okom pretiahneme obidva konce prehnutej priadze a slučku utiahneme.

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyTakto pokračujeme pridávaním priadze dovtedy, kým nie je papierový valec dobre ukrytý pod vlnou.

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyVyzerá to približne takto.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyVyčnievajúce kusy priadze nad slučkami musíme vtiahnuť cez vnútro valca na jeho druhú stranu.

 

 

 

 

 

Vianočné čiapočkyPotom ich prichytíme kúskom priadze tak, ako vidno na obrázku. Čiapka je hotová.

 

 

 

 

 

 

Takto si vyrobíme viacej kusov vianočných čiapočiek. Môžeme použiť napríklad mohérovú vlnu so zlatými nitkami a podobne. Na čiapočky môžeme opatrne našiť malé dekorácie (kvetinky a podobne).

Vianočné čiapočky

Vianočné čiapočky

 

Určite vás tiež zaujme:

Výroba adventného venca zo štyroch druhov vetvičiek

Dozdobte si jednoduché vianočné gule

Ďalšie zaujímavosti na tému Vianočné inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o. zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: stranamasterov.ru

(i.n.)


 
obr.jpg

5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri výbere práčky


Viete, že prvá práčka bola zostrojená už v roku 1767? Je to tak. Dnes natrafíte v obchodoch na veľké množstvo práčok s najrozmanitejšími funkciami od tých najznámejších až po úplne neznáme značky. Ako sa v nich orientovať?


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby (sintrovaná, nasiakavá), prostredia (terasa, podlahové vykurovanie) a podkladu (betón, drevotrieska).


 
01.jpg

Výsadba ozimného cesnaku


Cesta ku kvalitnej a bohatej úrode ozimného cesnaku je jednoduchšia, ako si myslíte. Dôležitá je dôkladná príprava pestovateľskej plochy aj správna technika výsadby. Ukážeme vám, ako na to.


 
obr.jpg

Opracovanie tvaru kameňa pri stavbe kamenných domov


Pre hrubšie opracovanie niekoľkých pieskovcových blokov si vystačíte so širokým sekáčom. Kamene sa opracovávajú tiež vŕtacím kladivom s rôznymi nadstavcami.


 
03.jpg

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovania


Ak jablká alebo hrušky dobre uskladníme, zefektívnime tak vlastne zber: len málo trhaného ovocia príde navnivoč. Z tohto pohľadu sa teda oplatí dodržiavať určité zásady.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 20.10.2018

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

25052990

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vendelín | Sobota 20.10.2018 |
ÚvodÚvodná stránka