Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočný stromček z vlastnej záhrady

 
Vianočný stromček Asi najkrajšie a najmilšie vianočné stromčeky sú pre nás tie, ktoré si dopestujeme sami. Ak ich presadíme do črepníka budeme z nich mať radosť ešte niekoľko rokov. Z prechádzky po lese si jednoducho doneste z lesa vetvičku ihličňanu so šiškami a uloženú vo váze s vodou ju nechajte dovtedy, kým šišky nedozrejú. Vypadnuté semienka zasejte do zeme, nie príliš hlboko, aby sa nemuseli dlho prebíjať von.
 
Alebo vyhrabte zo zeme maličký stromček, opatrne aj s korienkami. Najľahšie to ide, ak zem v dostatočnej vzdialenosti od korienkov ponapichujete v kruhu a ponadvihujete, korienky sa uvolnia a potom stromček vytiahnete úplne bez problémov. Maličký stromček, ktorý je už silnejší a je väčší predpoklad, že prežije, si však radšej zakúpte.
 
Pripravte si črepník, do ktorého chcete stromček presadiť. Medzi stenami črepníka a koncami korienkov by mal byť priestor 3-5 cm. Korene potom prikryte kvalitnou záhradnou zeminou. Nájdite mu v záhrade alebo pri dome vhodné miesto, ktoré je chránené pred slnkom a vetrom a udržujte jeho pôdu vlhkú.
 
Ak je počasie pre Vianocami ešte celkom teplé, môžete črepník so stromčekom zobrať do domu či bytu bez obáv. Ak však už vonku vládne mráz, uložte stromček radšej najprv na niekoľko dní do garáže alebo do nejakej chladnej miestnosti. Ak je svetlá, je to pre stromček úplne ideálny stav a po umiestnení do vyhriateho bytu nezažije klimatický šok. Stromček treba dobre poliať.

Keď stromček ozdobíte a prenesiete do teplej miestnosti, viac ho nepolievajte, ale ho často roste. Po Vianociach ho treba čím skôr znovu umiestniť „do chladu“ a potom na jeho pôvodné miesto v záhrade. Takýto stromček však nesmie byť v byte dlhšie ako 2 týždne, inak mu vplyvom tepla začnú rásť nové výhonky, ktoré by však po návrate do chladu omrzli.
 
 
Vianočný stromček z vlastnej záhrady
 
 

Samozrejme v zime potrebujú tieto stromčeky ochranu. Ich črepníky treba obaliť materiálom z plste alebo nejakou hrubou textíliou. Mnohí z nás na to využívajú napr. staré koberce. Silné druhy akými je napríklad borovica alebo smrek nechajte pokojne v črepníkoch. Jedľu pre istotu vráťte do zeme, lebo natrvalo sa v črepníku nebude cítiť dobre.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Rozmnožovanie šípových ruží už nie je, čo bývalo

Rhododendron - spoločník na balkón a teras

Ďalšie zaujímavé články, rady a tipy na tému Záhrady a záhradky

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 
Foto: balonek.pl, choinka.com.pl
 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.JPG

Jarné čistenie jazierka a odzimovenie bazéna


Jar prináša do biotopov nový život a očakáva od vás, že jazierko vo vašej záhrade pripravíte na ďalšiu letnú sezónu.


 
02.JPG

Ako uchovať medvedí cesnak, aby vydržal čo najdlhšie


V čerstvej podobe si ho môžeme vychutnať len približne jeden mesiac v roku. Preto je užitočné poznať rôzne spôsoby, ako si túto zdravú lahôdku uchovať pre použitie aj v iných ročných obdobiach.


 
obr.JPG

Drevo a kameň v kúpeľni na chalupe


Obavy z použitia dreva v kúpeľni snáď už medzi väčšinou chalupárov rozptýlil celý rad publikovaných dobrých skúseností, z ktorých vyplýva, že dreva v kúpeľni sa nemusíte báť. Avšak za dodržania určitých zásad.


 
01.JPG

Jednoduchý domáci balzam na pery


Pokožka pier je veľmi citlivá a treba ju chrániť nielen pred chladom, ale aj slnečnými lúčmi. Preto balzam na pery používate celý rok. Vyrobiť si ho pritom dokážete vlastnými rukami, v domácich podmienkach a celkom ľahko.


 

Bryndzový koláč

Cesto rozdeľte na polovice. Jednu vyvaľkajte a dajte na plech. Z brynd ...

dnes je: 20.3.2019

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

podrobný kalendár

25998606

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Víťazoslav, Klaudius | Streda 20.3.2019 |
ÚvodÚvodná stránka