banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočný stromček z vlastnej záhrady

 
Vianočný stromček Asi najkrajšie a najmilšie vianočné stromčeky sú pre nás tie, ktoré si dopestujeme sami. Ak ich presadíme do črepníka budeme z nich mať radosť ešte niekoľko rokov. Z prechádzky po lese si jednoducho doneste z lesa vetvičku ihličňanu so šiškami a uloženú vo váze s vodou ju nechajte dovtedy, kým šišky nedozrejú. Vypadnuté semienka zasejte do zeme, nie príliš hlboko, aby sa nemuseli dlho prebíjať von.
 
Alebo vyhrabte zo zeme maličký stromček, opatrne aj s korienkami. Najľahšie to ide, ak zem v dostatočnej vzdialenosti od korienkov ponapichujete v kruhu a ponadvihujete, korienky sa uvolnia a potom stromček vytiahnete úplne bez problémov. Maličký stromček, ktorý je už silnejší a je väčší predpoklad, že prežije, si však radšej zakúpte.
 
Pripravte si črepník, do ktorého chcete stromček presadiť. Medzi stenami črepníka a koncami korienkov by mal byť priestor 3-5 cm. Korene potom prikryte kvalitnou záhradnou zeminou. Nájdite mu v záhrade alebo pri dome vhodné miesto, ktoré je chránené pred slnkom a vetrom a udržujte jeho pôdu vlhkú.
 
Ak je počasie pre Vianocami ešte celkom teplé, môžete črepník so stromčekom zobrať do domu či bytu bez obáv. Ak však už vonku vládne mráz, uložte stromček radšej najprv na niekoľko dní do garáže alebo do nejakej chladnej miestnosti. Ak je svetlá, je to pre stromček úplne ideálny stav a po umiestnení do vyhriateho bytu nezažije klimatický šok. Stromček treba dobre poliať.

Keď stromček ozdobíte a prenesiete do teplej miestnosti, viac ho nepolievajte, ale ho často roste. Po Vianociach ho treba čím skôr znovu umiestniť „do chladu“ a potom na jeho pôvodné miesto v záhrade. Takýto stromček však nesmie byť v byte dlhšie ako 2 týždne, inak mu vplyvom tepla začnú rásť nové výhonky, ktoré by však po návrate do chladu omrzli.
 
 
Vianočný stromček z vlastnej záhrady
 
 

Samozrejme v zime potrebujú tieto stromčeky ochranu. Ich črepníky treba obaliť materiálom z plste alebo nejakou hrubou textíliou. Mnohí z nás na to využívajú napr. staré koberce. Silné druhy akými je napríklad borovica alebo smrek nechajte pokojne v črepníkoch. Jedľu pre istotu vráťte do zeme, lebo natrvalo sa v črepníku nebude cítiť dobre.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Rozmnožovanie šípových ruží už nie je, čo bývalo

Rhododendron - spoločník na balkón a teras

Ďalšie zaujímavé články, rady a tipy na tému Záhrady a záhradky

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 
Foto: balonek.pl, choinka.com.pl
 

 
1.jpg

5 tipov ako vytvoriť útulný a zdravý domov


Čo robí náš domov útulným? Nie sú to len dekorácie a teplo sálajúce z domáceho krbu. Príjemne sa cítime tam, kde je poriadok, zdravý a čistý vzduch, ale aj ticho, či optimálna teplota.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Prijímacie skúšky do súkromnej ZUŠ v Petržalke


V piatok 7. júna a vo štvrtok 20. júna v čase od 14.30 do 17.30 hod.


 
obr.jpg

Čo je hybridné vetranie?


Hybridný systém vetrania dosahuje zníženie spotreby energie pri udržaní prijateľnej kvality vnútorného prostredia a tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Nepodceňujte astmu a už vôbec nie u detí


Je všeobecne známe, že na astmu sa kedysi bežne umieralo a aj po vynájdení liekov na ňu končili mnohí ľudia (vrátane mladých) kvôli tejto chorobe na invalidnom dôchodku.


 
obr.jpg

Dizajn záhradných chodníkov


Dnes vám ukážeme, akým spôsobom spojiť vaše kvetinové záhony s vlastným vedomím a podvedomím tak, aby pobyt v záhrade v čo najvyššej miere blahodarne vplýval na vašu psychiku.


 
nur.kz.jpg

Najlepší domáci liek proti akné


Z petržlenovej vňate je možné jednoduchým spôsobom vyrobiť liečivú vodičku, ktorá excelentne zbavuje pokožku tukových usadenín a následne ju sťahuje, čím dochádza k uzatvoreniu pórov.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

podrobný kalendár

26569932

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Urban | Sobota 25.5.2019 |
ÚvodÚvodná stránka