banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočný stromček z vlastnej záhrady

 
Vianočný stromček Asi najkrajšie a najmilšie vianočné stromčeky sú pre nás tie, ktoré si dopestujeme sami. Ak ich presadíme do črepníka budeme z nich mať radosť ešte niekoľko rokov. Z prechádzky po lese si jednoducho doneste z lesa vetvičku ihličňanu so šiškami a uloženú vo váze s vodou ju nechajte dovtedy, kým šišky nedozrejú. Vypadnuté semienka zasejte do zeme, nie príliš hlboko, aby sa nemuseli dlho prebíjať von.
 
Alebo vyhrabte zo zeme maličký stromček, opatrne aj s korienkami. Najľahšie to ide, ak zem v dostatočnej vzdialenosti od korienkov ponapichujete v kruhu a ponadvihujete, korienky sa uvolnia a potom stromček vytiahnete úplne bez problémov. Maličký stromček, ktorý je už silnejší a je väčší predpoklad, že prežije, si však radšej zakúpte.
 
Pripravte si črepník, do ktorého chcete stromček presadiť. Medzi stenami črepníka a koncami korienkov by mal byť priestor 3-5 cm. Korene potom prikryte kvalitnou záhradnou zeminou. Nájdite mu v záhrade alebo pri dome vhodné miesto, ktoré je chránené pred slnkom a vetrom a udržujte jeho pôdu vlhkú.
 
Ak je počasie pre Vianocami ešte celkom teplé, môžete črepník so stromčekom zobrať do domu či bytu bez obáv. Ak však už vonku vládne mráz, uložte stromček radšej najprv na niekoľko dní do garáže alebo do nejakej chladnej miestnosti. Ak je svetlá, je to pre stromček úplne ideálny stav a po umiestnení do vyhriateho bytu nezažije klimatický šok. Stromček treba dobre poliať.

Keď stromček ozdobíte a prenesiete do teplej miestnosti, viac ho nepolievajte, ale ho často roste. Po Vianociach ho treba čím skôr znovu umiestniť „do chladu“ a potom na jeho pôvodné miesto v záhrade. Takýto stromček však nesmie byť v byte dlhšie ako 2 týždne, inak mu vplyvom tepla začnú rásť nové výhonky, ktoré by však po návrate do chladu omrzli.
 
 
Vianočný stromček z vlastnej záhrady
 
 

Samozrejme v zime potrebujú tieto stromčeky ochranu. Ich črepníky treba obaliť materiálom z plste alebo nejakou hrubou textíliou. Mnohí z nás na to využívajú napr. staré koberce. Silné druhy akými je napríklad borovica alebo smrek nechajte pokojne v črepníkoch. Jedľu pre istotu vráťte do zeme, lebo natrvalo sa v črepníku nebude cítiť dobre.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Rozmnožovanie šípových ruží už nie je, čo bývalo

Rhododendron - spoločník na balkón a teras

Ďalšie zaujímavé články, rady a tipy na tému Záhrady a záhradky

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 
Foto: balonek.pl, choinka.com.pl
 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.JPG

Psychosomatické zóny a ich vplyv na nás


Máte v niektorých miestnostiach pocit strachu či tiesne?


 
04.JPG

Skvelý nápad na rýchle rozmnoženie jahôd


Nezriedka si pri ochutnávaní čerstvých jahôd na tržnici či u známych povieme, že by nebolo od veci dopestovať si presne takéto isté doma. Verte tomu, že sa to dá aj bez materskej rastliny. Ako? Ukážeme vám!


 
obr.JPG

Smrdí vám práčka, umývačka?


Zbavte sa mastnoty, vodného kameňa aj zápachu, prečítajte si týchto 5 rád!


 
obr.jpg

Liečivé schopnosti mačiek


Mnohí ich považujú za tvrdohlavé stvorenia, ktoré majú radi svojich pánov len v súvislosti s jedlom. Skúsení ľudia však vedia, že napriek svojskej povahe disponujú mačky liečiteľskými schopnosťami. A my sme sa im pozreli "na zúbky".


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

27464282

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Bartolomej | Sobota 24.8.2019 |
ÚvodÚvodná stránka