banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Viete správne jesť ovocie?

 

ovocie.jpgÁno, otázka je sformulovaná správne. Pokúste sa sami sebe dať na ňu odpoveď a potom si prečítajte nasledujúce riadky.

Mnohí z nás si myslia, že pravidelným jedením množstva rozmanitého ovocia detoxikujeme svoj organizmus a tým sa staráme o svoje zdravie. Je to síce pravda, ale len v tom prípade, ak sa naučíme kedy a ako toto ovocie konzumovať.
 

Medicínske fakty

Dnes už všetci vieme, že najúčinnejším spôsobom, ako z tela odstránime toxické látky je konzumovanie jedál s vysokým obsahom vody. Túto podmienku spĺňa v najvyššej miere práve ovocie. A nielen to. Nachádza sa v ňom vysoké množstvo vitamínov, uhľohydrátov, aminokyselín, minerálov a mastných kyselín tak potrebných pre náš zdravý život. Pre ľudí, snažiacich sa schudnúť, sú výhodou, pretože neobsahujú veľa kalórií a zlepšujú trávenie, pre pacientov s chorobami srdca sú prínosom, pretože zlepšujú pomer sodíka a draslíka v organizme, čím srdce chránia. Zároveň znižujú hladinu zlého cholesterolu.Lekári preto odporúčajú jesť dostatočné množstvo ovocia už od útleho veku. A prakticky doživotne. Jesť ovocie však neznamená len kúpiť ho, očistiť a potom hodiť do úst. Nie je také jednoduché. Dôležité je totiž vedieť, kedy a ako ho jesť.
 

Spôsob a čas sú podstatné

Nejesť ovocie po jedle. To je základné pravidlo správnej detoxikácie organizmu prírodnou cestou. Ovocie by sa malo jesť na prázdny žalúdok. Aby sme pochopili procesy, prebiehajúce v našom organizme, vydajme sa na výlet do útrob nášho tela.

Povedzme, že skonzumujeme na desiatu dva rožky a 15 deka tresky. Potom siahneme po vyleštenom jabĺčku a schuti do neho zahryzneme. V inom prípade by sa jabĺčko zdržalo v žalúdku veľmi krátku dobu a putovalo by do čriev. Tentoraz (keďže sme len pred chvíľou dojedli tresku s rožkami) narazí na odpor. Plný žalúdok zabráni jablku v rýchlej púti zažívacím traktom. A tak je to vždy. Akékoľvek ovocie, konzumované bezprostredne po jedle sa v žalúdku stretne s inými potravinami a žalúdočnými šťavami a celá masa sa začne kaziť. V niektorých prípadoch si premenu jedla na kyseliny ani nevšimneme, často sa však stane, že ucítime nevoľnosť. Z toho pramenia aj tvrdenia mnohých ľudí, ktorí obmedzili či dokonca vylúčili niektoré druhy ovocia so svojho jedálneho lístka s tým, že im po ovocí býva zle. Pripisovať žalúdočnú nevoľnosť ovociu je však veľmi alibistické.

Vety typu :“Keď zjem banán, musím utekať na záchod“, „Melón? Nie ďakujem. Nafúklo by ma“ či „Ak zjem večer jablko, tak budem celú noc grgať,“ nemajú vôbec svoju príčinu v ovocí. To je totiž okamžite po prehltnutí pripravené prejsť rovno cez žalúdok do čreva a plniť si tam detoxikačné povinnosti. Je mu v tom však zabránené, pretože sme ho zjedli po jedle a nie nalačno. Ovocie sa tak mieša s iným jedlom, produkuje plyn a tak sa náš žalúdok nafúkne. Nie je tajomstvom, že nesprávne kombinovanie potravín, nedostatočné množstvo jedál s vysokým obsahom vody, vedľajšie produkty vysoko koncentrovaných potravín a k tomu znečistený vzduch i stres zamorujú organizmus toxickými látkami a kyselinami. Pribúda obéznych ľudí a nielen to. Takáto životospráva má priamy vplyv na plešivenie a vypadávanie vlasov aj u žien, výbuchy nervozity, tmavé kruhy pod očami, starnutie pleti a pokožky...

Za svoj stav teda neobviňujte jablko či iné ovocie. Nech je akokoľvek kyslé, vo vašom žalúdku sa stáva alkalickým a teda antioxidačným činidlom. Ak zjete ovocie, nechajte svojmu žalúdku hodinový odpočinok a až potom sa výdatne najedzte. Ten, kto si osvojí správne jedenie ovocia, spozná tajomstvo mladosti, energie, krásy, štíhlosti a dlhovekosti. A vôbec to nie sú prehnané slová. Veľmi častou (ak nie najčastejšou) používanou očistou organizmu je takzvaná očista tela ovocím. Ak v priebehu troch dní vydržíte konzumovať len ovocie a piť len vodu a 100% ovocné šťavy, budete prekvapení, ak vám po tomto období priatelia povedia, že doslova žiarite.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Starajte sa o svoju pečeň

Žlčník

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti v článkoch v sekcii Zdravie a výživa
 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: feminiya.com
Autor: Ivan Nôta

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772250

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka