Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vresy a vresovce


Medzi rastlinky, ktoré by ešte aj v týchto dňoch mohli zdobiť vaše balkóny a terasy, patria najmä vresy a vresovce. Tieto milé, skromné kvietky nám vo voľnej prírode prinášajú radosť po celý rok. Na balkónoch ich môžeme pestovať do prvých silnejších mrazov.

Vresy a vresovce

Listy vresovcov sú tvarom podobné ihličiu, kvety majú zvončekovitý tvar, sú ružovej, bielej alebo červenej farby. Niektoré vresovce majú i viacfarebné kvety, ktoré kvitnú neúnavne a pestro od augusta do októbra.

Vresy a vresovce


Pri vysádzaní nezabudnite na kyslú pôdu a na jar pravidelný rez, ktorý zabezpečuje bohatšie kvitnutie. Pôda sa udržiava mierne vlhká, 1x za mesiac sa pridáva hnojivo. Vresovce sú na rozdiel od vresov citlivé na sucho, preto sa vysádzajú na slnečné miesto, kde je vlhkejší vzduch. Hlavné obdobie kvitnutia u vresovcov je november, inak však v závislosti od druhu január až máj.

 

 

Vresy a vresovce

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Koľko osádzanej pôdy potrebujeme aby uživila nás a našu rodinu?

Ako si vypestovať melón v tvare kocky

Ďalšie články na tému Záhrada

 


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: vashsad.ua, 12sotok.com, ifeon.blogspot.com


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.JPG

Jarné čistenie jazierka a odzimovenie bazéna


Jar prináša do biotopov nový život a očakáva od vás, že jazierko vo vašej záhrade pripravíte na ďalšiu letnú sezónu.


 
02.JPG

Ako uchovať medvedí cesnak, aby vydržal čo najdlhšie


V čerstvej podobe si ho môžeme vychutnať len približne jeden mesiac v roku. Preto je užitočné poznať rôzne spôsoby, ako si túto zdravú lahôdku uchovať pre použitie aj v iných ročných obdobiach.


 
obr.JPG

Drevo a kameň v kúpeľni na chalupe


Obavy z použitia dreva v kúpeľni snáď už medzi väčšinou chalupárov rozptýlil celý rad publikovaných dobrých skúseností, z ktorých vyplýva, že dreva v kúpeľni sa nemusíte báť. Avšak za dodržania určitých zásad.


 
01.JPG

Jednoduchý domáci balzam na pery


Pokožka pier je veľmi citlivá a treba ju chrániť nielen pred chladom, ale aj slnečnými lúčmi. Preto balzam na pery používate celý rok. Vyrobiť si ho pritom dokážete vlastnými rukami, v domácich podmienkach a celkom ľahko.


 

Bryndzový koláč

Cesto rozdeľte na polovice. Jednu vyvaľkajte a dajte na plech. Z brynd ...

dnes je: 20.3.2019

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

podrobný kalendár

25998579

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Víťazoslav, Klaudius | Streda 20.3.2019 |
ÚvodÚvodná stránka