banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vresy a vresovce


Medzi rastlinky, ktoré by ešte aj v týchto dňoch mohli zdobiť vaše balkóny a terasy, patria najmä vresy a vresovce. Tieto milé, skromné kvietky nám vo voľnej prírode prinášajú radosť po celý rok. Na balkónoch ich môžeme pestovať do prvých silnejších mrazov.

Vresy a vresovce

Listy vresovcov sú tvarom podobné ihličiu, kvety majú zvončekovitý tvar, sú ružovej, bielej alebo červenej farby. Niektoré vresovce majú i viacfarebné kvety, ktoré kvitnú neúnavne a pestro od augusta do októbra.

Vresy a vresovce


Pri vysádzaní nezabudnite na kyslú pôdu a na jar pravidelný rez, ktorý zabezpečuje bohatšie kvitnutie. Pôda sa udržiava mierne vlhká, 1x za mesiac sa pridáva hnojivo. Vresovce sú na rozdiel od vresov citlivé na sucho, preto sa vysádzajú na slnečné miesto, kde je vlhkejší vzduch. Hlavné obdobie kvitnutia u vresovcov je november, inak však v závislosti od druhu január až máj.

 

 

Vresy a vresovce

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Koľko osádzanej pôdy potrebujeme aby uživila nás a našu rodinu?

Ako si vypestovať melón v tvare kocky

Ďalšie články na tému Záhrada

 


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: vashsad.ua, 12sotok.com, ifeon.blogspot.com


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.JPG

Psychosomatické zóny a ich vplyv na nás


Máte v niektorých miestnostiach pocit strachu či tiesne?


 
04.JPG

Skvelý nápad na rýchle rozmnoženie jahôd


Nezriedka si pri ochutnávaní čerstvých jahôd na tržnici či u známych povieme, že by nebolo od veci dopestovať si presne takéto isté doma. Verte tomu, že sa to dá aj bez materskej rastliny. Ako? Ukážeme vám!


 
obr.JPG

Smrdí vám práčka, umývačka?


Zbavte sa mastnoty, vodného kameňa aj zápachu, prečítajte si týchto 5 rád!


 
obr.jpg

Liečivé schopnosti mačiek


Mnohí ich považujú za tvrdohlavé stvorenia, ktoré majú radi svojich pánov len v súvislosti s jedlom. Skúsení ľudia však vedia, že napriek svojskej povahe disponujú mačky liečiteľskými schopnosťami. A my sme sa im pozreli "na zúbky".


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

27464130

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Bartolomej | Sobota 24.8.2019 |
ÚvodÚvodná stránka