banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vresy a vresovce


Medzi rastlinky, ktoré by ešte aj v týchto dňoch mohli zdobiť vaše balkóny a terasy, patria najmä vresy a vresovce. Tieto milé, skromné kvietky nám vo voľnej prírode prinášajú radosť po celý rok. Na balkónoch ich môžeme pestovať do prvých silnejších mrazov.

Vresy a vresovce

Listy vresovcov sú tvarom podobné ihličiu, kvety majú zvončekovitý tvar, sú ružovej, bielej alebo červenej farby. Niektoré vresovce majú i viacfarebné kvety, ktoré kvitnú neúnavne a pestro od augusta do októbra.

Vresy a vresovce


Pri vysádzaní nezabudnite na kyslú pôdu a na jar pravidelný rez, ktorý zabezpečuje bohatšie kvitnutie. Pôda sa udržiava mierne vlhká, 1x za mesiac sa pridáva hnojivo. Vresovce sú na rozdiel od vresov citlivé na sucho, preto sa vysádzajú na slnečné miesto, kde je vlhkejší vzduch. Hlavné obdobie kvitnutia u vresovcov je november, inak však v závislosti od druhu január až máj.

 

 

Vresy a vresovce

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Koľko osádzanej pôdy potrebujeme aby uživila nás a našu rodinu?

Ako si vypestovať melón v tvare kocky

Ďalšie články na tému Záhrada

 


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: vashsad.ua, 12sotok.com, ifeon.blogspot.com


 
1.jpg

5 tipov ako vytvoriť útulný a zdravý domov


Čo robí náš domov útulným? Nie sú to len dekorácie a teplo sálajúce z domáceho krbu. Príjemne sa cítime tam, kde je poriadok, zdravý a čistý vzduch, ale aj ticho, či optimálna teplota.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Prijímacie skúšky do súkromnej ZUŠ v Petržalke


V piatok 7. júna a vo štvrtok 20. júna v čase od 14.30 do 17.30 hod.


 
obr.jpg

Čo je hybridné vetranie?


Hybridný systém vetrania dosahuje zníženie spotreby energie pri udržaní prijateľnej kvality vnútorného prostredia a tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Nepodceňujte astmu a už vôbec nie u detí


Je všeobecne známe, že na astmu sa kedysi bežne umieralo a aj po vynájdení liekov na ňu končili mnohí ľudia (vrátane mladých) kvôli tejto chorobe na invalidnom dôchodku.


 
obr.jpg

Dizajn záhradných chodníkov


Dnes vám ukážeme, akým spôsobom spojiť vaše kvetinové záhony s vlastným vedomím a podvedomím tak, aby pobyt v záhrade v čo najvyššej miere blahodarne vplýval na vašu psychiku.


 
nur.kz.jpg

Najlepší domáci liek proti akné


Z petržlenovej vňate je možné jednoduchým spôsobom vyrobiť liečivú vodičku, ktorá excelentne zbavuje pokožku tukových usadenín a následne ju sťahuje, čím dochádza k uzatvoreniu pórov.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

podrobný kalendár

26569884

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Urban | Sobota 25.5.2019 |
ÚvodÚvodná stránka