banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Neviem, prečo sa v našich končinách skloňuje pojem kŕmidlá pre vtáky len v súvislosti s obdobím nedostatku – čiže zimy. Je síce veľkou pravdou, že vtáky by sa mali práve v tomto období prikrmovať (pozor, nie kŕmiť!), podstatou tohto procesu však je udržať vo vašom okolí v zimnom období vtáctvo, ktoré nám našu starostlivosť bude od jari odplácať hlavne ničením škodcov vo vašom okolí, ale tiež spevom a neopakovateľným prírodným divadlom. A kŕmidlá? Množstvo z nás ich na jar odstráni, uloží do garáže a podobne. Ak je však vaše kŕmidlo netypické, môže byť vhodným doplnkom okolia vášho domu po celý rok. Také aj to, ktoré vám dnes predstavíme.

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Kŕmidlo ako celosezónna dekorácia


Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom obdobíPrečo „Čaj o piatej“ ? Názov týchto kŕmidiel je odvodený z materiálu, použitého na ich výrobu a tým je porcelán, resp. porcelánové čajové súpravy, ktoré v našej domácnosti doslúžili. Miesto toho, aby skončili v koši s odpadkami im vdýchneme nový život.


V podstate je len na vás a na vašej kreativite, aké dizajnové riešenie si vyberiete. Základom je spojenie tanierika so šálkou rôznymi spôsobmi.


Podstatné však je, aby tieto dve časti spolu pevne držali. Najčastejšie sa teda využíva prevŕtanie šálky a tanierika modelárskou vŕtačkou v mieste, kde budú napevno spojené a potom sa na samotný spoj použijú nerezové skrutky s maticou, ktoré opatrne utiahneme.
Existuje však aj riešenie spájania pomocou silného lepidla, či umelou hmotou z tavnej pištole.

Okrem závesných kŕmidiel si aj z porcelánovej súpravy môžete zhotoviť stojanové kŕmidlo.

 

 

 

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Pri závesných systémoch môžeme použiť sisalový povraz, drôt aj reťaz.

 

Vtáčie kŕmidlá

 

Nenechajte sa pomýliť obrázkami. Kŕmidlo nemusí byť naplnené vždy „kopcom“.  V šálke je vložený kruh, vyrezaný z modelárskej preglejky, ktorý opticky znásobuje obsah krmiva a zároveň ho drží v určitej výške, aby naň vtáčiky pohodlne dosiahli.

 

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Nezabudnite na to, že vtáky sa nesmú kŕmiť zvyškami z jedál, hlavne ak sú korenené či solené. Tiež nie chlebom, údeninami a podobne. Kupujte im radšej krmivo pre ne určené. Odmenia sa vám za starostlivosť. Apropo – nie je na škodu nechať vo vašom kŕmidle pár zrniečok aj v lete.

 

Čítajte viac:

Letné dekorácie
Ako si vyrobiť dekoratívne strapce hrozna zo žaluďov
Čítajte aj ďalšie zaujímavé články v sekcii Niečo na inšpiráciu

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: fabartdiy.com
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732506

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka