Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Neviem, prečo sa v našich končinách skloňuje pojem kŕmidlá pre vtáky len v súvislosti s obdobím nedostatku – čiže zimy. Je síce veľkou pravdou, že vtáky by sa mali práve v tomto období prikrmovať (pozor, nie kŕmiť!), podstatou tohto procesu však je udržať vo vašom okolí v zimnom období vtáctvo, ktoré nám našu starostlivosť bude od jari odplácať hlavne ničením škodcov vo vašom okolí, ale tiež spevom a neopakovateľným prírodným divadlom. A kŕmidlá? Množstvo z nás ich na jar odstráni, uloží do garáže a podobne. Ak je však vaše kŕmidlo netypické, môže byť vhodným doplnkom okolia vášho domu po celý rok. Také aj to, ktoré vám dnes predstavíme.

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Kŕmidlo ako celosezónna dekorácia


Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom obdobíPrečo „Čaj o piatej“ ? Názov týchto kŕmidiel je odvodený z materiálu, použitého na ich výrobu a tým je porcelán, resp. porcelánové čajové súpravy, ktoré v našej domácnosti doslúžili. Miesto toho, aby skončili v koši s odpadkami im vdýchneme nový život.


V podstate je len na vás a na vašej kreativite, aké dizajnové riešenie si vyberiete. Základom je spojenie tanierika so šálkou rôznymi spôsobmi.


Podstatné však je, aby tieto dve časti spolu pevne držali. Najčastejšie sa teda využíva prevŕtanie šálky a tanierika modelárskou vŕtačkou v mieste, kde budú napevno spojené a potom sa na samotný spoj použijú nerezové skrutky s maticou, ktoré opatrne utiahneme.
Existuje však aj riešenie spájania pomocou silného lepidla, či umelou hmotou z tavnej pištole.

Okrem závesných kŕmidiel si aj z porcelánovej súpravy môžete zhotoviť stojanové kŕmidlo.

 

 

 

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Pri závesných systémoch môžeme použiť sisalový povraz, drôt aj reťaz.

 

Vtáčie kŕmidlá

 

Nenechajte sa pomýliť obrázkami. Kŕmidlo nemusí byť naplnené vždy „kopcom“.  V šálke je vložený kruh, vyrezaný z modelárskej preglejky, ktorý opticky znásobuje obsah krmiva a zároveň ho drží v určitej výške, aby naň vtáčiky pohodlne dosiahli.

 

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Nezabudnite na to, že vtáky sa nesmú kŕmiť zvyškami z jedál, hlavne ak sú korenené či solené. Tiež nie chlebom, údeninami a podobne. Kupujte im radšej krmivo pre ne určené. Odmenia sa vám za starostlivosť. Apropo – nie je na škodu nechať vo vašom kŕmidle pár zrniečok aj v lete.

 

Čítajte viac:

Letné dekorácie
Ako si vyrobiť dekoratívne strapce hrozna zo žaluďov
Čítajte aj ďalšie zaujímavé články v sekcii Niečo na inšpiráciu

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: fabartdiy.com
Autor: Ivan Nôta


 
obr.jpg

Kurz spracovania vlny

3-dňový kurz spracovania vlny. Naučíte sa v ňom spriadať na kolovrátku, plstiť a zhotoviť ručné výrobky z vlny pre Plstenie vlnykrásu, radosť aj úžitok.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
rovina.jpg

Netušené možnosti využitia pracovných nástrojov


Zruční domáci kutilovia vedia, ako si pomôcť bežným pracovným náradím pri činnosti, ktorá je často krát na míle vzdialená účelu týchto nástrojov. Pre vás ostatných máme niekoľko zaujímavých tipov.


 
obr.jpg

Prečo práve kontajnerové domy?

Stále populárnejším konštrukčným prvkom sa v celosvetovom meradle stávajú prepravné kontajnery. Kovové boxy, ktorých pôvodná funkciou bola ochrana a poskytnutie úložného priestoru pre rozličné materiály a suroviny, sú v stále hojnejšom počte...


 
b.jpg

Pevné kotvenie plota pomocou zemných skrutiek


Predpokladom spoľahlivého oplotenia sú dobre ukotvené stĺpiky, ktoré sa používajú v rôznych typoch v závislosti od druhu plota. Výhodné riešenie je kotvenie záhradných stavieb (vrátane plotových stĺpikov) v zemných skrutkách.


 
01.jpg

Liečivé účinky droždia

Droždie v podstate nie je nič iné, ako zlisované pivné kvasinky s prímesou múky, nemá príliš obľúbenú chuť a používame ho na to, aby nám krásne vykyslo cesto. Droždie však oddávna patrilo k liečiteľskej výbave obyčajných ľudí, ...


 

Placky z chleba

Do mlieka namočte chlieb, po určitej dobe rukou rozmrvte, aby ste dosi ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 22.2.2018

meniny má: Etela

podrobný kalendár

23098193

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Etela | Štvrtok 22.2.2018 |
ÚvodÚvodná stránka