Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Neviem, prečo sa v našich končinách skloňuje pojem kŕmidlá pre vtáky len v súvislosti s obdobím nedostatku – čiže zimy. Je síce veľkou pravdou, že vtáky by sa mali práve v tomto období prikrmovať (pozor, nie kŕmiť!), podstatou tohto procesu však je udržať vo vašom okolí v zimnom období vtáctvo, ktoré nám našu starostlivosť bude od jari odplácať hlavne ničením škodcov vo vašom okolí, ale tiež spevom a neopakovateľným prírodným divadlom. A kŕmidlá? Množstvo z nás ich na jar odstráni, uloží do garáže a podobne. Ak je však vaše kŕmidlo netypické, môže byť vhodným doplnkom okolia vášho domu po celý rok. Také aj to, ktoré vám dnes predstavíme.

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Kŕmidlo ako celosezónna dekorácia


Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom obdobíPrečo „Čaj o piatej“ ? Názov týchto kŕmidiel je odvodený z materiálu, použitého na ich výrobu a tým je porcelán, resp. porcelánové čajové súpravy, ktoré v našej domácnosti doslúžili. Miesto toho, aby skončili v koši s odpadkami im vdýchneme nový život.


V podstate je len na vás a na vašej kreativite, aké dizajnové riešenie si vyberiete. Základom je spojenie tanierika so šálkou rôznymi spôsobmi.


Podstatné však je, aby tieto dve časti spolu pevne držali. Najčastejšie sa teda využíva prevŕtanie šálky a tanierika modelárskou vŕtačkou v mieste, kde budú napevno spojené a potom sa na samotný spoj použijú nerezové skrutky s maticou, ktoré opatrne utiahneme.
Existuje však aj riešenie spájania pomocou silného lepidla, či umelou hmotou z tavnej pištole.

Okrem závesných kŕmidiel si aj z porcelánovej súpravy môžete zhotoviť stojanové kŕmidlo.

 

 

 

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Pri závesných systémoch môžeme použiť sisalový povraz, drôt aj reťaz.

 

Vtáčie kŕmidlá

 

Nenechajte sa pomýliť obrázkami. Kŕmidlo nemusí byť naplnené vždy „kopcom“.  V šálke je vložený kruh, vyrezaný z modelárskej preglejky, ktorý opticky znásobuje obsah krmiva a zároveň ho drží v určitej výške, aby naň vtáčiky pohodlne dosiahli.

 

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Nezabudnite na to, že vtáky sa nesmú kŕmiť zvyškami z jedál, hlavne ak sú korenené či solené. Tiež nie chlebom, údeninami a podobne. Kupujte im radšej krmivo pre ne určené. Odmenia sa vám za starostlivosť. Apropo – nie je na škodu nechať vo vašom kŕmidle pár zrniečok aj v lete.

 

Čítajte viac:

Letné dekorácie
Ako si vyrobiť dekoratívne strapce hrozna zo žaluďov
Čítajte aj ďalšie zaujímavé články v sekcii Niečo na inšpiráciu

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: fabartdiy.com
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
02.jpg

Ako sa zbaviť potravinových molí


Objavili ste mole v kuchynskej skrinke? Všetky napadnuté potraviny okamžite vyhoďte. Nemá zmysel ich zachraňovať, preosievať alebo preberať, pretože ak vyhodíte moľu alebo húsenicu, neznamená to, že ste sa zbavili nakladených vajíčok, ktoré nie sú


 
podrezanie.jpg

O podrezávaní muriva


Murivo a povrchové vrstvy sa účinkom vlhkosti narušujú, strácajú svoj pôvodný vzhľad a časom sa začnú rozpadať. Tieto javy má na svedomí voda, ktorá presakuje do stavebných konštrukcií cez pórovitú konštrukciu obvodových múrov.


 
mur.jpg

Imitácia textúry dreva na fasáde pomocou valčeka


Textúra dreva sa dá na fasádnej omietke docieliť aj iným spôsobom, ako pomocou silikónovej matrice a to použitím fládrovacieho valčeka. Postup prác je takmer zhodný s prácami s matricou.


 
jahody.jpg

Ako bojovať proti škodcom a chorobám jahôd


Prvé ovocie v záhradke má skvelú chuť i vôňu a vysoký obsah vitamínov. Aby však jahody bohato plodili, potrebujú každoročnú starostlivosť. Jahoda je rastlina, u ktorej sa vyskytujú choroby a škodcovia, aj keď ich niekedy na prvý pohľad nevidíme.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 22.9.2017

meniny má: Móric

podrobný kalendár

22006744

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Móric | Štvrtok 21.9.2017 |
ÚvodÚvodná stránka