Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Neviem, prečo sa v našich končinách skloňuje pojem kŕmidlá pre vtáky len v súvislosti s obdobím nedostatku – čiže zimy. Je síce veľkou pravdou, že vtáky by sa mali práve v tomto období prikrmovať (pozor, nie kŕmiť!), podstatou tohto procesu však je udržať vo vašom okolí v zimnom období vtáctvo, ktoré nám našu starostlivosť bude od jari odplácať hlavne ničením škodcov vo vašom okolí, ale tiež spevom a neopakovateľným prírodným divadlom. A kŕmidlá? Množstvo z nás ich na jar odstráni, uloží do garáže a podobne. Ak je však vaše kŕmidlo netypické, môže byť vhodným doplnkom okolia vášho domu po celý rok. Také aj to, ktoré vám dnes predstavíme.

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Kŕmidlo ako celosezónna dekorácia


Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom obdobíPrečo „Čaj o piatej“ ? Názov týchto kŕmidiel je odvodený z materiálu, použitého na ich výrobu a tým je porcelán, resp. porcelánové čajové súpravy, ktoré v našej domácnosti doslúžili. Miesto toho, aby skončili v koši s odpadkami im vdýchneme nový život.


V podstate je len na vás a na vašej kreativite, aké dizajnové riešenie si vyberiete. Základom je spojenie tanierika so šálkou rôznymi spôsobmi.


Podstatné však je, aby tieto dve časti spolu pevne držali. Najčastejšie sa teda využíva prevŕtanie šálky a tanierika modelárskou vŕtačkou v mieste, kde budú napevno spojené a potom sa na samotný spoj použijú nerezové skrutky s maticou, ktoré opatrne utiahneme.
Existuje však aj riešenie spájania pomocou silného lepidla, či umelou hmotou z tavnej pištole.

Okrem závesných kŕmidiel si aj z porcelánovej súpravy môžete zhotoviť stojanové kŕmidlo.

 

 

 

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Pri závesných systémoch môžeme použiť sisalový povraz, drôt aj reťaz.

 

Vtáčie kŕmidlá

 

Nenechajte sa pomýliť obrázkami. Kŕmidlo nemusí byť naplnené vždy „kopcom“.  V šálke je vložený kruh, vyrezaný z modelárskej preglejky, ktorý opticky znásobuje obsah krmiva a zároveň ho drží v určitej výške, aby naň vtáčiky pohodlne dosiahli.

 

Vtáčie kŕmidlá á la Čaj o piatej sú čarovné v každom období

 

Nezabudnite na to, že vtáky sa nesmú kŕmiť zvyškami z jedál, hlavne ak sú korenené či solené. Tiež nie chlebom, údeninami a podobne. Kupujte im radšej krmivo pre ne určené. Odmenia sa vám za starostlivosť. Apropo – nie je na škodu nechať vo vašom kŕmidle pár zrniečok aj v lete.

 

Čítajte viac:

Letné dekorácie
Ako si vyrobiť dekoratívne strapce hrozna zo žaluďov
Čítajte aj ďalšie zaujímavé články v sekcii Niečo na inšpiráciu

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: fabartdiy.com
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
kvet.jpg

Ako pestovať antúriu?


Má exotický vzhľad, tvrdé zelené listy a farbu bielu alebo červenú, zaleží od druhu. „Acropolis“ kvitne počas celého roka (biele kvety), podobne ako „Carre“ (červené kvety) a „SUNSHINE“ len v lete.
Potrebuje svetlé miesta bez popoludňajšieho...


 
obr.jpg

Dostavba a izolácia podkrovia


Ak sme si vybrali vhodnú strechu a vhodný priestor, začíname plánovať zatepľovanie. Aj túto prácu prenechajme odborníkovi, kvalitne navrhnuté a riešené zateplenie je totiž najpodstatnejšie pre vytvorenie správnej tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Rotačné komínové hlavice


Bez ohľadu na smer, silu a druh pohybu vetra turbína rotuje a vo vývode nástavca vytvára podtlak, čo vedie k zvýšeniu ťahu komína a predovšetkým zamedzeniu spätného ťahu.


 
obr.jpg

Nezabúdajte na jesennú údržbu okien!


Jesenné umývanie okien je dobrou príležitosťou vyčistiť odvodňovacie otvory v dolnej časti rámu od prachu aj zvyškov hmyzu, ktorý sa tu rád usídľuje.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 24.11.2017

meniny má: Emília

podrobný kalendár

22501122

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Emília | Piatok 24.11.2017 |
ÚvodÚvodná stránka