banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vybielené borovicové šišky rozžiaria váš sviatočný stôl nielen na Vianoce

 

Bielenie šišiekBielenie šišiek je metóda, pomocou ktorej získame výrazný dekoračný prvok do kvetinových aranžmá, na vence, ako výzdobu svietnikov či len tak voľne položené na rímse krbu či v ozdobnej mise. . Aj keď najmodernejšie trendy v bývaní pomaly odsúvajú bielu farbu na vedľajšiu koľaj, stále sa nájde veľa ľudí, ktorí ju preferujú. Biela farba v interiéri totiž vôbec nemusí pôsobiť chladne a sterilne, hlavne ak ju vhodne doplníme kontrastným prvkom. Napríklad červenou sedacou súpravou či výrazným obrazom na bielej stene. V každom prípade si biele prostredie žiada kvôli harmonickému zladeniu aj niekoľko malých prvkov rovnakej farby, ktoré zjemnia priestor a zároveň nebudú pôsobiť rušivo. Ak váš domáci priestor nie je robený v štýle hi-tech, biele šišky sa tam naozaj budú hodiť.


Aký je rozdiel medzi bielymi šiškami a vybielenými šiškami? Verte tomu, že priepastný. Šišky, na ktoré sa použije syntetická farba sa javia vždy, ako umelé. Šišky vybielené pomocou nasledujúceho návodu sú iné. Zostáva v nich akési „prírodno“: budú síce nádherne biele, no vystúpi na nich úplne jemná hnedastá kresba, pripomínajúca žilky dreva. Šiškám zostane naturálny nádych a vôbec nebudú pôsobiť umelo.


Pomôcky a postup

01.jpgAj keď máme mnohí v sebe zakódovanú averziu voči chémií, nezaobídeme sa bez nej. V našom prípade je hlavnou zložkou účinné bielidlo Clorox, ktoré bezkonkurenčne bieli, odstraňuje škvrny a dezinfikuje nielen textil. V prípade ak sa nám ho nepodarí zohnať, úplne postačí Savo na bielenie, ktoré má identické účinky. V podstate môžeme použiť bielidlá na báze chlornanu sodného. Keďže bielidlo potrebujeme v nezriedenom množstve, musíme si kúpiť minimálne litrové balenie, alebo aj viac, podľa našich potrieb (množstva šišiek, ktoré sme sa rozhodli vybieliť). Ďalej budeme potrebovať plastové vedro – môžeme použiť aj z veľkého balenia prachu na pranie, porcelánový tanier, kameň na zaťaženie a samozrejme ochranné pomôcky, hlavne gumené rukavice. V neposlednom rade si musíme nazbierať niekoľko borovicových šišiek pekného tvaru (väčšie aj menšie).


Postup je naozaj veľmi jednoduchý. Plastové vedro postavíme na bezpečné miesto a vložíme doň nazbierané šišky.

Bielenie šišiek

Šišky  zalejeme bielidlom tak aby boli ponorené.

Bielenie šišiek

 

Keďže šišky v bieliacom prípravku majú tendenciu vyplávať na hladinu, zakryjeme ich opatrne porcelánovým tanierom vhodných rozmerov a zaťažíme kameňom, kúskom tehly, alebo akýmkoľvek vhodným závažím.

Bielenie šišiek

 

Okamžite po ponorení šišiek začne vo vedre prebiehať proces, pri ktorom sa chlornan sodný rozloží na kuchynskú soľ a aktívny kyslík. Aktívny kyslík svojou silou rozbíja obaly vírusov, baktérií a plesní a zároveň začne likvidovať farbivo, ktoré dáva šiškám hnedý až tmavohnedý  vzhľad.

Bielenie šišiek

 

V bielidle musíme nechať šišky namočené minimálne jeden deň. Potom ich opatrne vytiahneme, dôkladne opláchneme studenou vodou, rozložíme na papierových kuchynských utierkach a necháme dôkladne vysušiť. Aj keď sa nám po vytiahnutí z bielidla budú zdať šišky stále dosť hnedé, netreba byť netrpezlivý. V procese vysúšania sa naozaj krásne vybielia a zároveň rozvinú.

p2.JPG

 

Bielenie šišiek

 

Teraz už môžeme zapnúť na plné obrátky našu fantáziu a vymyslieť spôsob, ako biele šišky využijeme nielen pri dekorovaní. Máme pre vás pár tipov:

Bielenie šišiek

 

Bielenie šišiek

 

Bielenie šišiek

 

Bielenie šišiek


Bielenie šišiek

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako dekorovať jablko – tradičný symbol Vianoc?

Adventný veniec z buksusu

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: hobby-mix.net, liveinternet.ru, youtube
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772259

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka