Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Vybielené borovicové šišky rozžiaria váš sviatočný stôl nielen na Vianoce

 

Bielenie šišiekBielenie šišiek je metóda, pomocou ktorej získame výrazný dekoračný prvok do kvetinových aranžmá, na vence, ako výzdobu svietnikov či len tak voľne položené na rímse krbu či v ozdobnej mise. . Aj keď najmodernejšie trendy v bývaní pomaly odsúvajú bielu farbu na vedľajšiu koľaj, stále sa nájde veľa ľudí, ktorí ju preferujú. Biela farba v interiéri totiž vôbec nemusí pôsobiť chladne a sterilne, hlavne ak ju vhodne doplníme kontrastným prvkom. Napríklad červenou sedacou súpravou či výrazným obrazom na bielej stene. V každom prípade si biele prostredie žiada kvôli harmonickému zladeniu aj niekoľko malých prvkov rovnakej farby, ktoré zjemnia priestor a zároveň nebudú pôsobiť rušivo. Ak váš domáci priestor nie je robený v štýle hi-tech, biele šišky sa tam naozaj budú hodiť.


Aký je rozdiel medzi bielymi šiškami a vybielenými šiškami? Verte tomu, že priepastný. Šišky, na ktoré sa použije syntetická farba sa javia vždy, ako umelé. Šišky vybielené pomocou nasledujúceho návodu sú iné. Zostáva v nich akési „prírodno“: budú síce nádherne biele, no vystúpi na nich úplne jemná hnedastá kresba, pripomínajúca žilky dreva. Šiškám zostane naturálny nádych a vôbec nebudú pôsobiť umelo.


Pomôcky a postup

01.jpgAj keď máme mnohí v sebe zakódovanú averziu voči chémií, nezaobídeme sa bez nej. V našom prípade je hlavnou zložkou účinné bielidlo Clorox, ktoré bezkonkurenčne bieli, odstraňuje škvrny a dezinfikuje nielen textil. V prípade ak sa nám ho nepodarí zohnať, úplne postačí Savo na bielenie, ktoré má identické účinky. V podstate môžeme použiť bielidlá na báze chlornanu sodného. Keďže bielidlo potrebujeme v nezriedenom množstve, musíme si kúpiť minimálne litrové balenie, alebo aj viac, podľa našich potrieb (množstva šišiek, ktoré sme sa rozhodli vybieliť). Ďalej budeme potrebovať plastové vedro – môžeme použiť aj z veľkého balenia prachu na pranie, porcelánový tanier, kameň na zaťaženie a samozrejme ochranné pomôcky, hlavne gumené rukavice. V neposlednom rade si musíme nazbierať niekoľko borovicových šišiek pekného tvaru (väčšie aj menšie).


Postup je naozaj veľmi jednoduchý. Plastové vedro postavíme na bezpečné miesto a vložíme doň nazbierané šišky.

Bielenie šišiek

Šišky  zalejeme bielidlom tak aby boli ponorené.

Bielenie šišiek

 

Keďže šišky v bieliacom prípravku majú tendenciu vyplávať na hladinu, zakryjeme ich opatrne porcelánovým tanierom vhodných rozmerov a zaťažíme kameňom, kúskom tehly, alebo akýmkoľvek vhodným závažím.

Bielenie šišiek

 

Okamžite po ponorení šišiek začne vo vedre prebiehať proces, pri ktorom sa chlornan sodný rozloží na kuchynskú soľ a aktívny kyslík. Aktívny kyslík svojou silou rozbíja obaly vírusov, baktérií a plesní a zároveň začne likvidovať farbivo, ktoré dáva šiškám hnedý až tmavohnedý  vzhľad.

Bielenie šišiek

 

V bielidle musíme nechať šišky namočené minimálne jeden deň. Potom ich opatrne vytiahneme, dôkladne opláchneme studenou vodou, rozložíme na papierových kuchynských utierkach a necháme dôkladne vysušiť. Aj keď sa nám po vytiahnutí z bielidla budú zdať šišky stále dosť hnedé, netreba byť netrpezlivý. V procese vysúšania sa naozaj krásne vybielia a zároveň rozvinú.

p2.JPG

 

Bielenie šišiek

 

Teraz už môžeme zapnúť na plné obrátky našu fantáziu a vymyslieť spôsob, ako biele šišky využijeme nielen pri dekorovaní. Máme pre vás pár tipov:

Bielenie šišiek

 

Bielenie šišiek

 

Bielenie šišiek

 

Bielenie šišiek


Bielenie šišiek

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako dekorovať jablko – tradičný symbol Vianoc?

Adventný veniec z buksusu

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: hobby-mix.net, liveinternet.ru, youtube
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Uvarte si žihľavové pivo. Je to jednoduchšie, ako si myslíte


Aj keď je ideálny čas na varenie tohto piva na jar, kedy sa zbierajú mladé výhonky žihľavy, možno ho pripravovať až do jesene. Základom však bude, že sa zbierajú len vrchné časti rastliny, ktoré nie sú staré.


 
obr.jpg

Páči sa vám kamenný krb?


Ak vám vo vašom dome chýba pekný krb a váš zrak sa stále častejšie rozhliada po peknom prírodnom kameni, prezradíme vám, aké výhody a nevýhody vykurovanie kamenným krbom má.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
obr.jpg

Účinné prírodné lieky na bolesti žalúdka, gastritídu a pálenie záhy


Na gastritídu a pálenie záhy existuje množstvo konvenčných terapií. Väčšina štandardných liekov však spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré chorým ľuďom ďalej strpčujú život. Našťastie veľmi dobre dodnes fungujú rady našich babičiek. Vyskúšajte


 

Výborná nátierka

Maslo vymiešajte s horčicou, pridajte soľ a korenie, salámu, cibuľku a ...

dnes je: 18.7.2018

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

24295538

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kamila | Streda 18.7.2018 |
ÚvodÚvodná stránka