Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Výroba adventného venca zo štyroch druhov vetvičiek

 

Jednoduchá príprava, ktorá si vyžaduje kúsok zručnosti.

 

adventný veniec z viacerých druhov ihličia


Potrebujete:
- holé vetvičky tuje na výrobu korpusu
- ideálny je tenší ohybný zelený drôt, ak nemáte, tak postačí aj povrázok či lyko v zelenej farbe

- zelené vetvičky napr. jedle a smreku, tuje a buksusu – výber záleží od vás a vašich možností

- 4 sviečky

- hrubší drôt
- ozdoby podľa vlastného vkusu
 

 

 adventný veniec z viacerých druhov ihličia

Pripravte si vetvičky z rôznych stále zelených drevín.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia

 

Základný veniec zhotovíte z konárikov tuje, pretože sú pružné. Využite holé vetvičky z tuje alebo zo zelených vetvičiek odstráňte všetky lístky. Zoberte medený alebo oceľový drôt, najlepšie o hrúbke 5 mm a v zelenej farbe. Drôt ohnite do kruhu o veľkosti, ktorá sa rovná vašej predstave o veľkosti budúceho venca a spojte jeho konce. Kruh spevnite ešte niekoľkokrát tak, že okolo neho oviniete ešte 2-3 vrstvy drôtu. K takto pripravenému vencu z drôtu prikladajte po niekoľkých kúskoch holé tujové vetvičky a obtáčajte drôtom až do želanej šírky venca. V poslednom rade použite viac drôtu a obtočte drôt na hustejšie, aby základný veniec dobre držal.

 

 adventný veniec z viacerých druhov ihličia

 

Základný rad si urobte z jedľového ihličia, ktoré prikladajte na základný veniec postupne v malých kytičkách. Jedna kytička môže pozostávať z 3-4 malých vetvičiek o veľkosti cca 10 cm.

   
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Kytičku pevne priviažte drôtom a za ňou, niekoľko cm ďalej upevnite ďalšiu kytičku. Končeky vetvičiek ukladajte v jednom smere.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia V ďalšej vrstve potom naviažte kytičky ostatných zelených kytičiek. Poslednú kytičku musíte upevniť pod tú, ktorou ste začínali.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Hotový veniec potom ozdobte sviečkami.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Sviečky na veniec upevníte pomocou drôtu. Na každú sviečku potrebujete 3-4 kusy približne 8-10 cm dlhého drôtu. Konce drôtov nahrejte nad čajovou sviečkou a vpichnite horúcim koncom približne 3 cm hlboko do každej sviečky.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Sviečky pomocou drôtu potom upevnite o korpus tak, že drôty oviniete o korpus ak je to možné aj niekoľko krát a silno stlačíte. Nezabudnite, že drôty treba uložiť tak, aby ich nebolo vidno.
   

Základný veniec máte takmer hotový, dozdobte si ho podľa vlastných predstáv.

Pozor! Nakoľko sa jedná o otvorený plameň, takýto adventný veniec nesmie horieť bez dozoru dospelých členov domácnosti. Pri odchode z miestnosti plameň uhaste! 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujíamť:

Vlastnoručne vyrobená vianočná pohľadnica

Niekoľko vianočných nápadov

Ďalšie zaujímavosti na tému Vianočné inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.
V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk


 
obr.jpg

5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri výbere práčky


Viete, že prvá práčka bola zostrojená už v roku 1767? Je to tak. Dnes natrafíte v obchodoch na veľké množstvo práčok s najrozmanitejšími funkciami od tých najznámejších až po úplne neznáme značky. Ako sa v nich orientovať?


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby (sintrovaná, nasiakavá), prostredia (terasa, podlahové vykurovanie) a podkladu (betón, drevotrieska).


 
01.jpg

Výsadba ozimného cesnaku


Cesta ku kvalitnej a bohatej úrode ozimného cesnaku je jednoduchšia, ako si myslíte. Dôležitá je dôkladná príprava pestovateľskej plochy aj správna technika výsadby. Ukážeme vám, ako na to.


 
obr.jpg

Opracovanie tvaru kameňa pri stavbe kamenných domov


Pre hrubšie opracovanie niekoľkých pieskovcových blokov si vystačíte so širokým sekáčom. Kamene sa opracovávajú tiež vŕtacím kladivom s rôznymi nadstavcami.


 
03.jpg

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovania


Ak jablká alebo hrušky dobre uskladníme, zefektívnime tak vlastne zber: len málo trhaného ovocia príde navnivoč. Z tohto pohľadu sa teda oplatí dodržiavať určité zásady.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 20.10.2018

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

25053068

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vendelín | Sobota 20.10.2018 |
ÚvodÚvodná stránka