Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Výroba adventného venca zo štyroch druhov vetvičiek

 

Jednoduchá príprava, ktorá si vyžaduje kúsok zručnosti.

 

adventný veniec z viacerých druhov ihličia


Potrebujete:
- holé vetvičky tuje na výrobu korpusu
- ideálny je tenší ohybný zelený drôt, ak nemáte, tak postačí aj povrázok či lyko v zelenej farbe

- zelené vetvičky napr. jedle a smreku, tuje a buksusu – výber záleží od vás a vašich možností

- 4 sviečky

- hrubší drôt
- ozdoby podľa vlastného vkusu
 

 

 adventný veniec z viacerých druhov ihličia

Pripravte si vetvičky z rôznych stále zelených drevín.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia

 

Základný veniec zhotovíte z konárikov tuje, pretože sú pružné. Využite holé vetvičky z tuje alebo zo zelených vetvičiek odstráňte všetky lístky. Zoberte medený alebo oceľový drôt, najlepšie o hrúbke 5 mm a v zelenej farbe. Drôt ohnite do kruhu o veľkosti, ktorá sa rovná vašej predstave o veľkosti budúceho venca a spojte jeho konce. Kruh spevnite ešte niekoľkokrát tak, že okolo neho oviniete ešte 2-3 vrstvy drôtu. K takto pripravenému vencu z drôtu prikladajte po niekoľkých kúskoch holé tujové vetvičky a obtáčajte drôtom až do želanej šírky venca. V poslednom rade použite viac drôtu a obtočte drôt na hustejšie, aby základný veniec dobre držal.

 

 adventný veniec z viacerých druhov ihličia

 

Základný rad si urobte z jedľového ihličia, ktoré prikladajte na základný veniec postupne v malých kytičkách. Jedna kytička môže pozostávať z 3-4 malých vetvičiek o veľkosti cca 10 cm.

   
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Kytičku pevne priviažte drôtom a za ňou, niekoľko cm ďalej upevnite ďalšiu kytičku. Končeky vetvičiek ukladajte v jednom smere.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia V ďalšej vrstve potom naviažte kytičky ostatných zelených kytičiek. Poslednú kytičku musíte upevniť pod tú, ktorou ste začínali.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Hotový veniec potom ozdobte sviečkami.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Sviečky na veniec upevníte pomocou drôtu. Na každú sviečku potrebujete 3-4 kusy približne 8-10 cm dlhého drôtu. Konce drôtov nahrejte nad čajovou sviečkou a vpichnite horúcim koncom približne 3 cm hlboko do každej sviečky.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Sviečky pomocou drôtu potom upevnite o korpus tak, že drôty oviniete o korpus ak je to možné aj niekoľko krát a silno stlačíte. Nezabudnite, že drôty treba uložiť tak, aby ich nebolo vidno.
   

Základný veniec máte takmer hotový, dozdobte si ho podľa vlastných predstáv.

Pozor! Nakoľko sa jedná o otvorený plameň, takýto adventný veniec nesmie horieť bez dozoru dospelých členov domácnosti. Pri odchode z miestnosti plameň uhaste! 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujíamť:

Vlastnoručne vyrobená vianočná pohľadnica

Niekoľko vianočných nápadov

Ďalšie zaujímavosti na tému Vianočné inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.
V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Plieseň v domácnosti


Plesne v obývacom priestore bývajú pre človeka čoraz väčším strašiakom. Nie preto, že by sa proti nim nedalo bojovať, ale hlavne z dôvodu, že štatisticky je ich oproti minulým rokom preukázateľne viac.


 
obr.jpg

Dostavba a izolácia podkrovia


Ak sme si vybrali vhodnú strechu a vhodný priestor, začíname plánovať zatepľovanie. Aj túto prácu prenechajme odborníkovi, kvalitne navrhnuté a riešené zateplenie je totiž najpodstatnejšie pre vytvorenie správnej tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Čím sa líši rustikálna kuchyňa od vidieckeho štýlu?


Okrem množstva malých zásuviek, zásuvkových skriniek či nábytku s vyrezávanými stĺpikmi sa nezabúda na klasický drez s do kríža tvarovanými kohútikmi drezovej batérie. Takáto kuchyňa sa pýši nábytkom s bohatým profilovaním dvierok...


 
obr.jpg

10 rastlín, ktoré môžete pestovať v obyčajnej vode


Je jedno, či je leto, alebo zima. V interiéri nášho bytu môžeme po celý rok pestovať nenáročné bylinky, respektíve rastlinky, na ktoré nepotrebujeme mať ani záhradu, ani veľký kvetináč a ani zem. Bohato nám postačia malé nádoby a obyčajná voda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 15.12.2017

meniny má: Ivica

podrobný kalendár

22640600

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ivica | Piatok 15.12.2017 |
ÚvodÚvodná stránka