Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Výroba adventného venca zo štyroch druhov vetvičiek

 

Jednoduchá príprava, ktorá si vyžaduje kúsok zručnosti.

 

adventný veniec z viacerých druhov ihličia


Potrebujete:
- holé vetvičky tuje na výrobu korpusu
- ideálny je tenší ohybný zelený drôt, ak nemáte, tak postačí aj povrázok či lyko v zelenej farbe

- zelené vetvičky napr. jedle a smreku, tuje a buksusu – výber záleží od vás a vašich možností

- 4 sviečky

- hrubší drôt
- ozdoby podľa vlastného vkusu
 

 

 adventný veniec z viacerých druhov ihličia

Pripravte si vetvičky z rôznych stále zelených drevín.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia

 

Základný veniec zhotovíte z konárikov tuje, pretože sú pružné. Využite holé vetvičky z tuje alebo zo zelených vetvičiek odstráňte všetky lístky. Zoberte medený alebo oceľový drôt, najlepšie o hrúbke 5 mm a v zelenej farbe. Drôt ohnite do kruhu o veľkosti, ktorá sa rovná vašej predstave o veľkosti budúceho venca a spojte jeho konce. Kruh spevnite ešte niekoľkokrát tak, že okolo neho oviniete ešte 2-3 vrstvy drôtu. K takto pripravenému vencu z drôtu prikladajte po niekoľkých kúskoch holé tujové vetvičky a obtáčajte drôtom až do želanej šírky venca. V poslednom rade použite viac drôtu a obtočte drôt na hustejšie, aby základný veniec dobre držal.

 

 adventný veniec z viacerých druhov ihličia

 

Základný rad si urobte z jedľového ihličia, ktoré prikladajte na základný veniec postupne v malých kytičkách. Jedna kytička môže pozostávať z 3-4 malých vetvičiek o veľkosti cca 10 cm.

   
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Kytičku pevne priviažte drôtom a za ňou, niekoľko cm ďalej upevnite ďalšiu kytičku. Končeky vetvičiek ukladajte v jednom smere.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia V ďalšej vrstve potom naviažte kytičky ostatných zelených kytičiek. Poslednú kytičku musíte upevniť pod tú, ktorou ste začínali.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Hotový veniec potom ozdobte sviečkami.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Sviečky na veniec upevníte pomocou drôtu. Na každú sviečku potrebujete 3-4 kusy približne 8-10 cm dlhého drôtu. Konce drôtov nahrejte nad čajovou sviečkou a vpichnite horúcim koncom približne 3 cm hlboko do každej sviečky.
 adventný veniec z viacerých druhov ihličia Sviečky pomocou drôtu potom upevnite o korpus tak, že drôty oviniete o korpus ak je to možné aj niekoľko krát a silno stlačíte. Nezabudnite, že drôty treba uložiť tak, aby ich nebolo vidno.
   

Základný veniec máte takmer hotový, dozdobte si ho podľa vlastných predstáv.

Pozor! Nakoľko sa jedná o otvorený plameň, takýto adventný veniec nesmie horieť bez dozoru dospelých členov domácnosti. Pri odchode z miestnosti plameň uhaste! 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujíamť:

Vlastnoručne vyrobená vianočná pohľadnica

Niekoľko vianočných nápadov

Ďalšie zaujímavosti na tému Vianočné inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.
V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Uvarte si žihľavové pivo. Je to jednoduchšie, ako si myslíte


Aj keď je ideálny čas na varenie tohto piva na jar, kedy sa zbierajú mladé výhonky žihľavy, možno ho pripravovať až do jesene. Základom však bude, že sa zbierajú len vrchné časti rastliny, ktoré nie sú staré.


 
obr.jpg

Páči sa vám kamenný krb?


Ak vám vo vašom dome chýba pekný krb a váš zrak sa stále častejšie rozhliada po peknom prírodnom kameni, prezradíme vám, aké výhody a nevýhody vykurovanie kamenným krbom má.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
obr.jpg

Účinné prírodné lieky na bolesti žalúdka, gastritídu a pálenie záhy


Na gastritídu a pálenie záhy existuje množstvo konvenčných terapií. Väčšina štandardných liekov však spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré chorým ľuďom ďalej strpčujú život. Našťastie veľmi dobre dodnes fungujú rady našich babičiek. Vyskúšajte


 

Výborná nátierka

Maslo vymiešajte s horčicou, pridajte soľ a korenie, salámu, cibuľku a ...

dnes je: 18.7.2018

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

24295559

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kamila | Streda 18.7.2018 |
ÚvodÚvodná stránka