banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vyrobte si búdku pre ježka

 

Vyrobte si búdku pre ježkaChodia do vašej záhradky ježkovia a chceli by ste aby v nej zostali? Sú to milé zvieratá a navyše aj užitoční pomocníci.Len čo sa zotmie, začínajú byť totiž aktívne a menia sa na veľkých ničiteľov insektov.


Náš domček pre ježkov pozostáva z v spodnej časti otvorenej búdky s presahujúcou šikmou strechou. Aby bol tento domček istý pred mačkami, vytvoríme v jeho vnútri systém akéhosi labyrintu. Zároveň budú ježkovia chránení pred vetrom.

 

Vyrobte si búdku pre ježka


Diely si vymerajte a napíľte podľa predlohy. Bočné strany spíľte do šikma do výške 25 cm. Na deliacej stena sa nachádzajú na oboch stranách výrezy o šírke a výške 10cm. Najprv spojíte deliacu stenu a bočné steny. Deliaca stena musí byť pripevnená tak, aby jej vzdialenosť od prednej steny bola 10 cm. Z troch častí pozostávajúca strecha bude postavená v tomto poradí. Najprv zoskrutkujete diel 7 s dielmi 6 (predstriešku s dočnými dielmi).

 

Vyrobte si búdku pre ježka

 

Ako druhý krok bude kompletná predstrieška priskrutkovaná na prednú stenu. Až teraz priskrutkujete prednú stranu o bočné steny. Nasledovať bude zadná stena a nakoniec bude nasadená strecha. domček by mal stáť v pokojnom kúte záhrady. Najlepšie miesto by bolo medzi kríkmi a pokojne ju môžete prikryť raždím. Búdku môžete vystlať podstieľkou.

 

 

Vyrobte si búdku pre ježka

 

Vyrobte si búdku pre ježka

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Vyrobte si kŕmidlo pre lastovičky

Mozaika v kuchyni a kúpeľni

Ďalšie zaujímavé články na tému Majstrovanie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: neutrino.net.ru, stena.ee,

 

 

 

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732786

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka